Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Chcą niezależnych i wolnych sądów
~~Brunatnorudy Ligustr niezalogowany
19 grudnia 2019r. o 11:42
300/37000 - ile to procent? Nawet urzędników miejskich mamy więcej niż trzystu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
19 grudnia 2019r. o 11:45
emem napisał(a):
~~Złotawobrązowy Jastrzębiec napisał(a): W jaki sposób szanowna redakcja doliczyła się 300 osób.Była garstka ,jak na miasto prezydenckie, pokazuje to gdzie ludzie mają NADZWYCZAJNĄ KASTĘ,która służy Najsztubą ,Durczaokom i im podobnym,nie zwykłym obywatelom.


Sędziowie to nie jest żadna nadzwyczajna kasta. Lepiej nazwijmy rzeczy po imieniu. Obecnie nadzwyczajną kastą jest PiS i rząd PiS - goście, którym wydaje się, że wszystko mogą, a prezes jest "panem" i "panuje". Tutaj właśnie leży problem.
My chcemy życ w kraju demokracji, a nie kraju panów.
W kraju demokracji ma funkcjonować NIEZALEŻNE sądownictwo - tzn. takie, w którym sędziów nie wybiera POLITYK, prezes czy inny pan.
Czaisz? Jeśli nie to przeczytaj konstytucję Jastrzębcu. Jest tam wyraźnie napisane - w Polsce jest TRÓJPODZIAŁ władzy i NIEZALEŻNE sądownictwo. Co to znaczy? Wyjaśnię Ci jak nieukowi z podstawówki - władza sądownicza ma być NIEZALEŻNA od widzimisię polityków. Zapamiętaj to raz na zawsze.

Pozdrawiam
Marcin
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czarnobrązowy Cypryśnik niezalogowany
19 grudnia 2019r. o 11:54
~~Lawendowa Brodia napisał(a):
~~Ciemnoturkusowa Goryczka napisał(a):
~~Lawendowa Brodia napisał(a): nie kurtkami ,nie futrami się tu zajmujcie tylko z uwagą posłuchajcie co miała do powiedzenia Pani Patrycja ...

A kto to jest pani Patrycja?


nie wiesz kim jest w tym grajdole ta kobieta a chcesz się wypowiadać na temat sądów ?
powiedz mi tu dlaczego cię tam nie było?
podano by ci mikrofon i miałbyś okazję wypowiedzieć się krytycznie zarówno przeciw tym ludziom którzy przyszli tam zamanifestować swoje poparcie dla PRAWYCH I SPRAWIEDLIWYCH SĘDZIÓW a ty byś miał okazję powiedzieć że popierasz pis i zbynia ...

tylko ciebie tam nie było ..czy to ta twoja ''odwaga'' ci nie na to nie pozwoliła ?

nieważne czy było tam 200 czy 300 osób ...byli ...:)
a was forumowi krzykacze nie było ani jednego ...

teraz odtrąb kolejną waszą pisowską ''wygraną '' ....200 do ZERA ...

mogliście sobie zorganizować swoją kontrmanifę ...''jaj '' zabrakło?...hahahahaha


Raczej normalnym ludziom rozsądek podpowiadał aby nie szli . Bo komuchy miały by kolejny powód do bicia piany , że to PiSowcy przyszli i zrobili zadymę ,.. itp. A tak ogólnie to oni już są przegrani , niech kwiczą prosiaczki od koryta odrywane , cóż za piękna melodia :) i nie ma sensu wychodzić im na przeciw .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brudny Kaczeniec niezalogowany
19 grudnia 2019r. o 12:05
~~Brunatnorudy Ligustr napisał(a): 300/37000 - ile to procent? Nawet urzędników miejskich mamy więcej niż trzystu

Z mojej rodziny pod Sądem nie było nikogo ale to nie znaczy ,że popieramy pisowskich pisdzielców .jak będą wybory prezydenckie to cała rodzina zagłosuje przeciwko marionetce Dudzie . Niech żyją Wolne Sądy .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sczerniały Orzech niezalogowany
19 grudnia 2019r. o 12:09
Nie byłem, zobaczyłem tutaj.
Jedno spostrzeżenie cały czas nasuwało mi się do głowy. To nie był protest przeciwko jakiejkolwiek Ustawie, to był pretekst by uderzyć rządzących (czyt. PiS).
Osoby wygłaszające jakieś opinie posługiwały się półprawdami lub prawdami niemającymi związku ze sprawą.
Przepracowanie Sądów! Niskie zarobki pracowników "pomocniczych"! Obsadzenie jakiegoś urzędu przez kogoś? Albo "odpływające" zarobki samorządów!
Co to ma być?
Cały problem polega na tym, że środowisko prawnicze nie chce zmian. A dlaczego skoro jest tak źle. Dlaczego nie stworzą swoich propozycji. Ustaw?
Lepiej schetynowym wezwaniem "wszyscy przeciw PiS" próbować uzyskać przychylność - tylko KOGO i po co. Aż pisać się nie chce.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kruczoczarny Szparag niezalogowany
19 grudnia 2019r. o 12:19
Panie Zbigniewie, wierzę w Pański sukces.., wiem, że lekko nie będzie.., czas uwolnić sądy od łajna w togę odzianego..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Oliwkowozielony Driakiew niezalogowany
19 grudnia 2019r. o 12:36
Sędziowie niby powinni być bezstronni, a są zaangażowani politycznie. Dla porównania: niech ktoś mi pokaże żołnierza, który zachowuje się podobnie? Nie mogą protestować, urzędnicy administracji tez nie mogą protestować.

,,Ja całe życie broniłam sędziów, uważam, że to jest ZUPEŁNIE NADZWYCZAJNA KASTA LUDZI." (sędzia Irena Kamińska, 03.09.2016, w przemówienie podczas Kongresu Sędziów Polskich)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
19 grudnia 2019r. o 12:47
M21W2 napisał(a):
emem napisał(a):
~~Złotawobrązowy Jastrzębiec napisał(a): W jaki sposób szanowna redakcja doliczyła się 300 osób.Była garstka ,jak na miasto prezydenckie, pokazuje to gdzie ludzie mają NADZWYCZAJNĄ KASTĘ,która służy Najsztubą ,Durczaokom i im podobnym,nie zwykłym obywatelom.


Sędziowie to nie jest żadna nadzwyczajna kasta. Lepiej nazwijmy rzeczy po imieniu. Obecnie nadzwyczajną kastą jest PiS i rząd PiS - goście, którym wydaje się, że wszystko mogą, a prezes jest "panem" i "panuje". Tutaj właśnie leży problem.
My chcemy życ w kraju demokracji, a nie kraju panów.
W kraju demokracji ma funkcjonować NIEZALEŻNE sądownictwo - tzn. takie, w którym sędziów nie wybiera POLITYK, prezes czy inny pan.
Czaisz? Jeśli nie to przeczytaj konstytucję Jastrzębcu. Jest tam wyraźnie napisane - w Polsce jest TRÓJPODZIAŁ władzy i NIEZALEŻNE sądownictwo. Co to znaczy? Wyjaśnię Ci jak nieukowi z podstawówki - władza sądownicza ma być NIEZALEŻNA od widzimisię polityków. Zapamiętaj to raz na zawsze.

Pozdrawiam
Marcin
Marcinie swoim wpisem udowodniłeś że jesteś zwykłym populistą Czaisz ? , Odsyłasz Jastrzębca do konstytucji to ja Tobie polecam abyś zapoznał się z tym jak wybierani są sędziowie u naszego najbliższego sąsiada Niemiec . Skoro u nas do tej pory sędziowie sami się wybierali i sami obsadzali stanowiska to ma być to ich nienaruszalne prawo ? . Ja były robotnik emeryt nie uzurpuję sobie prawa do wykładni przepisów konstytucji ale jako przeciętny obywatel TRÓJPODZIAŁ rozumiem tak : - my obywatele wybieramy najwyższą władzę jaką jest Prezydent i Parlament , władza ustawodawcza stanowi prawo , rząd i sądownictwo to zdaniem nieuka z zawodówki jest od tego aby ustanowione prawo pilnować i przestrzegać . Niezawisłość sędziowska – konstytucyjna zasada wymiaru sprawiedliwości, zgodnie z którą sędzia rozstrzygając sprawę podlega wyłącznie Konstytucji i ustawom, nie podlega żadnym naciskom i żadnym zależnościom z zewnątrz, szczególnie ze strony władzy wykonawczej. Rozumiem to tak że sędziowie mają wydać wyrok zgodny z własnym sumieniem i poczuciem sprawiedliwości . Skomentowałeś to co Tobie Populiście pasuje , do przykładu jak mniemam Najsztuba niewygodnego dla Ciebie nie odniosłeś się wcale , czyżbyś podzielał uzasadnienie wyroku , kierowca bez prawa jazdy , ważnego przeglądu i ubezpieczenia jest niewinny bo nie można ustalić z jaką prędkością 76-cio letnia Pani weszła na chodnik , wiem że niedługo po tym wypadku ta Pani zmarła . Powiedzmy że temat błędów to inna sprawa i nie musisz odpowiadać . Pozdrawiam Lucjan Złotkowski .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.