Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Protest pracowników na granicach
~~Morelowa Kalina niezalogowany
26 kwietnia 2020r. o 6:04
Witam.
Szanowni Państwo, ja kilka lat temu zdecydowałem się podjąć pracę w Niemczech. Decyzja ta wiązała się z przeprowadzką ponieważ zdawałem sobie sprawę z tego, że powinienem dobrze wypełniać swoje obowiązki jako pracownik. Byłem świadom, że granica państwa nie jest tylko rzeczą umowną lecz umowną jest właśnie brak barier przy jej przekraczaniu. Prawo Unii Europejskiej przewiduje przecież, że bariery graniczne powrócą w określonych sytuacjach. W ubiegłym roku powróciły na pewien czas kontrole z powodu zagrożenia terrorystycznego. Wtedy też słyszałem utyskiwania , że trzeba czekać w kolejce na przejściu granicznym. Można było się spodziewać , że kolejny raz pojawią się takie bariery z różnych przyczyn i taka właśnie przyczyna wystąpiła. Nie jęczę teraz, że nie mogę pracować. Jeśli ktoś chce pracować w innym państwie to musi się pogodzić, że obowiązują go prawa i obowiązki panujące w tym kraju. Rząd Brandenburgii płaci każdemu Polakowi, który zdecyduje się przenieść na czas zamknięcia granic 65 euro za każdy dzień pobytu w Niemczech i dodatkowo 20 euro za każdego członka rodziny, który mu towarzyszy. Polacy pracujący w Niemczech, nie oszukujcie swoich niemieckich pracodawców twierdząc, że rząd polski uniemożliwia wam pracę, bo to przecież wy staracie się znaleźć usprawiedliwienie dla swoich niecnych kombinacji.
Notabene, ja już osiem tygodni nie byłem w ojczyźnie a z rodziną mam kontakt jedynie przez aplikację w smartfonie. I pracuję, i żyję, i nie oszukuję tak jak wy oszukujecie swoich niemieckich pracodawców i swoją ojczyznę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Stalowoniebieski Modrzew niezalogowany
26 kwietnia 2020r. o 8:31
Dymacie na strefie w Bolcu w niemieckich zakładach,za 3-4 razy mniejsze pieniądze ,jak w Niemczech,a teraz obrażacie rodaków,bo są mądrzejsi od was i po niemieckiej stronie robią?Żenujące,a w dużej mierze są to wasze matki,ciotki i kuzyni.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Makowy Szczypiorek niezalogowany
26 kwietnia 2020r. o 8:41
~Stalowoniebieski Modrzew napisał(a): Dymacie na strefie w Bolcu w niemieckich zakładach,za 3-4 razy mniejsze pieniądze ,jak w Niemczech,a teraz obrażacie rodaków,bo są mądrzejsi od was i po niemieckiej stronie robią?Żenujące,a w dużej mierze są to wasze matki,ciotki i kuzyni.
Moja ciocia tam nie pracuje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudobrunatnyrudawy Kalocefalus niezalogowany
26 kwietnia 2020r. o 10:02
Wy ,ograniczeni ,mali ludzie, tkwicie nadal w brodziku intelektualnym dlatego pracujecie na strefach ekonomicznych i narzekacie na swój marny los. Zazdrościcie tym, którzy mieli odwagę i podjęli pracę u "sąsiadów zza miedzy", po to żeby zapewnić lepsze życie swoim rodzinom. Nie stać was na ryzyko bo jesteście beznadziejni. Ale w swoich oczach jesteście za krec iści. Więc zapierd....cie dalej w niemieckiej firmie za marne grosze, ale odpierd....cie się od Nas, zapierd.....jących też w niemieckich firmach,ale po niemieckiej stronie. Pozdrawiam wszystkich.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czarny Heliotrop niezalogowany
26 kwietnia 2020r. o 10:41
teraz tylko sprawa do prokurat za nie legalny strajk i zgłoszenie do sanepidu???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czarny Heliotrop niezalogowany
26 kwietnia 2020r. o 10:41
teraz tylko sprawa do prokurat za nie legalny strajk i zgłoszenie do sanepidu???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnobrązowy Wilec niezalogowany
26 kwietnia 2020r. o 11:13
~Jaskrawożółta Lantana napisał(a): Obudź się mamy 2020 i nie ma już obozów jestem Polakiem i nim pozostanę nawet w obozie ...tylko nie ma juź obozów
Chyba ktoś bardzo Cię skrzywdził..
Proponuję konsultację ..zmień leki[/c


A przepadkiem twój dziadek nie został zamordowany przez niemców
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morelowa Kalina niezalogowany
26 kwietnia 2020r. o 11:19
~~Rudobrunatnyrudawy Kalocefalus napisał(a): Wy ,ograniczeni ,mali ludzie, tkwicie nadal w brodziku intelektualnym dlatego pracujecie na strefach ekonomicznych i narzekacie na swój marny los. Zazdrościcie tym, którzy mieli odwagę i podjęli pracę u "sąsiadów zza miedzy", po to żeby zapewnić lepsze życie swoim rodzinom. Nie stać was na ryzyko bo jesteście beznadziejni. Ale w swoich oczach jesteście za krec iści. Więc zapierd....cie dalej w niemieckiej firmie za marne grosze, ale odpierd....cie się od Nas, zapierd.....jących też w niemieckich firmach,ale po niemieckiej stronie. Pozdrawiam wszystkich.

Jesteś chamem i idiotą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.