Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
- Jesteśmy załamani - mówi szef Fit Style Zone
14240
M21W2
19 października 2020r. o 11:47
qwexsie , zależy z kim dyskutujesz , wpisy Twoje a szczególnie Piotrka odbierałem tak jakbyście powątpiewali w istnienie cowid19 i lekceważyli zagrożenie .
Wolę być żywym baranem niż martwym osłem .
W przeciwieństwie do Ciebie nie widzę powodu dyskutować , istnieje czy nie , z faktami się nie dyskutuje .
Nie widzę też powodu do dyskusji o sezonowości , powinieneś wiedzieć że do Europy przywlókł się wczesną zimą i był wiosną , latem i jest jesienią .
Epidemiolodzy już dawno powiedzieli że jest cały czas z tym że różni się intensywnością zakażeń i większą lub mniejszą śmiertelnością .
Ja jestem za wykonywaniem zaleceń specjalistów , nie ma dla mnie znaczenia czy jest to na mocy rozporządzenia RM czy uchwały Sejmu czego domaga się Braun a Ty powtarzasz za nim .
Nie wiem skąd ktokolwiek wie w ilu procentach przebiega bezobjawowo , jest pewne że znaczna część ludzi tak go właśnie przechodzi co do ilości są tylko spekulacje
https://player.pl/filmy-online/covid-19-swiat-w-zagrozeniu-odcinki,26824
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
19 października 2020r. o 16:39
~~Ceglastoróżowa Fortegilla napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): Qurde zaczynam lubić pismo obrazkowe :D

Piona Ksawery :)

Dobrej nocy :)


Niedorozwój zawsze lubi to czego nie powinien.


100/100
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
19 października 2020r. o 16:51
M21W2 napisał(a): qwexsie , zależy z kim dyskutujesz , wpisy Twoje a szczególnie Piotrka odbierałem tak jakbyście powątpiewali w istnienie cowid19 i lekceważyli zagrożenie .
Wolę być żywym baranem niż martwym osłem .
W przeciwieństwie do Ciebie nie widzę powodu dyskutować , istnieje czy nie , z faktami się nie dyskutuje .
Ja jestem za wykonywaniem zaleceń specjalistów

Ale masz już swoje lata, więc powinieneś pamiętać, ze ostatnimi laty ci sami naukowcy i specjaliści również straszyli nas różnym zabójczymi wirusami, które miały zdziesiątkować świat. Czy może pamięć już nie ta? ;)
Straszyli nas ptasimi grypami, świńskimi grypami, wirusem SARS, chorobą wściekłych krów, afrykańskim pomorem świń i nic z tych straszeń nie wyszło. Za to rządy wydały miliardy dolarów choćby na szczepionki. Więc oficjalnie firmy farmaceutyczne zarobiły na tej panice ogromne pieniądze. A nieoficjalnie również decydenci w poszczególnych krajach , bo ciężko uwierzyć, by koncerny nie odwdzięczały się za odpowiednie decyzje :)
Ale faktycznie, tym razem naukowcy sieją tę panikę wyłącznie z troski o ludzi ;)
Bo wcześniej zawsze się co prawda mylili, ale teraz z pewnością mają rację ;)
Dla przypomnienia - to byli ci sami nieomylni naukowcy!! ;) Naprawdę zapomniałeś?

To dla odświeżenia pamięci pierwsze lepsze artykuły o świńskiej grypie, a w nich:
"Grupie 14 deputowanych Parlamentu Europejskiego, udało się zebrać wymaganą liczbę prawie 200 podpisów członków PE z apelem w sprawie powołania komisji śledczej ds. świńskiej grypy. Posłowie zbadają, dlaczego nie zadziałał mechanizm realniej oceny ryzyka. KE, zamiast uspokajać panikę, tylko ją wzmacniała, zachęcając do zakupu szczepionek. Francuski rząd kupił ponad 90 mln dawek szczepionek, a na kampanię szczepień wydał prawie 1 mld euro.

Polska wskazywana była jako jedyny kraj w UE, który nie uległ panice i oparł się presji koncernów farmaceutycznych. "W Polsce zmarło mniej osób na grypę H1N1 niż we Francji, choć nie było kampanii szczepień. W dodatku we Francji zanotowano ponad 3 tys. przypadków negatywnych efektów ubocznych po szczepieniach. A w Polsce żadnego" - powiedziała jedna z eurodeputowanych francuskich.
https://www.mp.pl/pacjent/grypa/wiadomosci/51485,komisja-sledcza-w-sprawie-grypy

"Na świecie panuje panika z powodu grypy zwanej świńską, media podsycają atmosferę, a ludzie dają się wkręcić w całe zamieszanie. Zacznijmy od czystych danych liczbowych. Rocznie na zwykłą grypę umiera około 700.000 osób, a jeżeli liczyć zgony z powodu powikłań liczba ta może dochodzić do nawet 1.000.000. Podczas gdy na świńską grypę zmarło około 6000 osób. Śmiertelność na nią wynosi poniżej 1 proc. a mimo że umarło na nią 160 razy mniej osób niż na zwykłą grypę ogłoszono pandemię, a media głośno mówią o każdym kolejnym przypadku śmiertelnym, nawet jeżeli nie był on spowodowany tylko przez świńską grypę.

WHO ogłosiło stan pandemii już po 20 przypadkach śmiertelnych, a mimo że na zwykłą grypę umiera około miliona osób nigdy nie ogłoszono z tego powodu pandemii i to szóstego (najwyższego) stopnia. Mało tego, WHO przed ogłoszeniem pandemii obniżyło wymogi jakie muszą być spełnione żeby ją wprowadzić."
https://naszemiasto.pl/ah1n1-pandemia-czy-panika/ar/c1-4438158

Naprawdę niczego ci to nie przypomina?? ;)



„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ceglastoróżowa Fortegilla niezalogowany
19 października 2020r. o 17:32
qwax a czy ty wierzysz w boga ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
19 października 2020r. o 17:38
Warto też wspomnieć aferkę (bo w mediach jakoś nie zaistniała), ilu "naukowców" i "lekarzy" z WHO okazało się być na listach płac koncernów farmaceutycznych. Pandemia na prośbę koncernów? A proszę i cyk i jest :D

Ale zapewne lobbowali za tymi szczepionkami dla naszego dobra :D

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ceglastoróżowa Fortegilla niezalogowany
19 października 2020r. o 17:56
Szczepionek nie ma kolego . I tu jest myk.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
19 października 2020r. o 17:59
to poczytaj na ile sztuk UE złożyła już zamówienie... i tu jest lepszy myk :D

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
19 października 2020r. o 18:46
najlepszy ''myk'' to dopiero przed nami ...
kiedy okaże się że dostawca już przytulił za nie kasiorę a szczepionki będą ...albo nie będą ...
kto tym razem zarobi?

gazda z Poronina?...hahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.