Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

''Reforma '' sądów ? a co ze sądem w Bolesławcu?

22258
#Horus nieaktywny
20 października 2021r. o 20:41
~~Pomarańczowobrązowa Robinia napisał(a): Nie kompromituj się Horusie. Dwuinstancyjność w sądach obowiązuje od tzw. zawsze. A spory kompetencyjne pomiędzy sędziami były, są i będą. Teraz ci z SO będą mieli żal, że ci z obecnych SR będą na ich poziomie orzeczniczym, a nie w niższej klasie kasty. Co do "wędrówki" akt, to cyrk często jest obecnie. Giną nawet protokoły z rozpraw! Kasta szybko odnajdzie się w nowych strukturach. Bo w niej większość stanowią nie ci, którzy na podstawie prawa mają orzekać sprawiedliwie, a wyćwiczone w komunie ludziki mające trzymać swoją władzę - przede wszystkim wobec władzy publicznej - ustanowionej na zasadach demokratycznych.

o jakiej to kompromitacji tu wspominasz?
nie jestem pracownikiem sądu a odniosłem się tylko do przeczytanych wypowiedzi nikogo innego jak właśnie sędziów ...właśnie w kwestii dwuinstancyjności i kompetencji...

ale skoro ty wiesz lepiej i już piszesz o ''kastach'' to ...ty już wiesz swoje...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowobrązowa Robinia niezalogowany
20 października 2021r. o 21:32
Widzisz Horusie, jeszcze nie ma reformy, a sędziom już coś nie gra. Oni zakwestionują wszystko, co może doprowadzić do tego, by zajmowali się tym, do czego są powołani. Kastą to oni sami się nazywają, a ich stowarzyszenia podważają wszystko, co ich dotyczy ale nie od nich wychodzi. Chcą by nadal w Państwie istniało ich własne państwo. Podobnie jest i z innymi prawnikami. To w większości podli ludzie niszczący wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają. To temat rzeka, nie na dyskusję na forach. Są w naszym kraju cztery kasty niszczące. To prawnicy, lekarze, pielęgniarki i nauczyciele. Ich szefami (w różnego typu organizacjach branżowych i związkowych) są komuchy, dzieci komuchów lub wychowankowie komuny. I to, że wśród tych środowisk są dobrzy i porządni ludzie niczego nie zmienia. Bo ci porządni to jednak mniejszość i to często milcząca.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~cccp niezalogowany
20 października 2021r. o 21:39
~~Pomarańczowobrązowa Robinia napisał(a): Widzisz Horusie, jeszcze nie ma reformy, a sędziom już coś nie gra. Oni zakwestionują wszystko, co może doprowadzić do tego, by zajmowali się tym, do czego są powołani. Kastą to oni sami się nazywają, a ich stowarzyszenia podważają wszystko, co ich dotyczy ale nie od nich wychodzi. Chcą by nadal w Państwie istniało ich własne państwo. Podobnie jest i z innymi prawnikami. To w większości podli ludzie niszczący wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają. To temat rzeka, nie na dyskusję na forach. Są w naszym kraju cztery kasty niszczące. To prawnicy, lekarze, pielęgniarki i nauczyciele. Ich szefami (w różnego typu organizacjach branżowych i związkowych) są komuchy, dzieci komuchów lub wychowankowie komuny. I to, że wśród tych środowisk są dobrzy i porządni ludzie niczego nie zmienia. Bo ci porządni to jednak mniejszość i to często milcząca.


Biedaku ale PIS wyprał ci resztki mózgu ,bardzo mi Ciebie szkoda ,musisz przestać oglądać TVP Info może trochę ci przejdzie .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudawa Kokoryczka niezalogowany
21 października 2021r. o 0:56
Analfabeta, nawet tematu nie jest w stanie spłodzić - "po polsku".

Skąd w XXI wieku takie ameby "się legną"?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowobrązowa Robinia niezalogowany
21 października 2021r. o 9:17
Do cccp - tak, popieram obecny rząd ZP, bo żyję już tyle lat, że potrafię ocenić, co dla Polaków i Polski zrobiły różne rządy od 1989 r. Twierdzisz, że mam "wyprany mózg", OK, masz prawo, ale by mi go nieco rozjaśnić, wymień chociaż jedno środowisko, któremu jest teraz gorzej, niż za poprzednich rządów? I nie chodzi o pojedyncze przypadki, bo indywidualni malkontenci są zawsze. A może wskażesz chociaż jednego szefa środowisk i organizacji, o których pisałem, który nie jest związany z komuną lub jej środowiskiem? Obecna opozycja nie pokazuje żadnych konkretnych deliktów obecnej władzy, a swoją krytykę opiera na ogólnikach, emocjach, nienawiści do prawicowych poglądów i oczernianiu poszczególnych liderów obecnej władzy. To nie PiS wyprał mi mózg, a opozycyjna dialektyka odebrała ci rozum.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Humorek niezalogowany
21 października 2021r. o 9:31
Horus napisał(a): wracam do pytania ...
po zlikwidowaniu sądu w tym grajdole gdzie będziecie jeździć?
jak będzie funkcjonował np. sąd w Legnicy skoro z pobliskich miasteczek wszystkie sprawy przejmie tamtejszy sąd ?

popatrzcie ile teraz trzeba czekać na terminy rozpraw a co będzie później?

ale likwidacja np. bolesławieckiego sądu to też likwidacja -tyle że ukryta- kilku niepasujących politycznie pissowi stanowisk sędziowskich ...

tak wygląda ziobrowa ''czystka'' przypominająca metody stalinowskie ...;D


Morus z tym zapytaniem , zwróć się Do Sasa i Dekarza przydyupasa ,
Oni bronili sądy z świeczkami w rękach ,
nie podejrzewam że skandowali pod sądem nie mając pojęcia
W jakiej sprawie.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowobrązowa Robinia niezalogowany
21 października 2021r. o 10:43
Humorku, akurat w tym temacie Horus przyznał, że nie do końca ogarnął zagadnienie. To zaskakujące, a jednak :) Uciekł jednak od rozwiniętej dyskusji. To lewacki sposób na lewacką propagandę - nie mam argumentów - udaję, że mnie nie ma. A co do kobiet typu Daruś i Zbysiu, szkoda gadać. Ich chęć zaistnienia na lokalnym rynku politycznym, to forma choroby psychicznej związanej z manią wielkości. Protestują dla samego protestu. Bez żadnych konkretnych konkretnych argumentów a tym bardziej bez podawania alternatywnych rozwiązań opartych na rzeczywistych możliwościach władzy, środowisk społecznych i logice. Ich celem jest wejście do struktur władzy, z którą tylko niby walczą. Tak naprawdę bowiem chcą przy pomocy ataków na władzę centralną, wejść do władzy samorządowej. Ot, taki zabieg socjologiczny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
21 października 2021r. o 15:20
ja uciekłem?
napisałem ci że nie jestem w tym temacie na tyle oblatany by się w to wgłębiać pisząc ci jednocześnie że ty za takiego się masz juz na wstępie pisząc o sędziach jako ''kaście''

napisałem ci też ze odnoszę się do wpisów sędziów i ludzi związanych z sądownictwem a oni widzą w tym dalszą ''deformę'' sądownictwa i pogłębianie chaosu jaki już panuje w tej chwili...

sprawy o alimenty już teraz są odraczane o sześć do ośmiu miesięcy ...
a sprawy o odszkodowania nawet po kilka lat...
jedną z przyczyn są ''wędrówki'' akt z jednego do drugiego sądu...

fajnie no nie? ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza