Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Od początku pandemii zmarło w Polsce ponad 100 tys. osób zakażonych koronawirusem!
14240
M21W2
11 stycznia 2022r. o 15:41
~~Szaropopielaty Zawciąg napisał(a): Wyjdźmy od najbardziej oczywistego z pytań. Dlaczego jest tak źle? Z jakich względów – zamiast do liczby ofiar we Francji czy Niemczech – bliżej nam do Ameryki Południowej i Rosji? - O ile liczba zachorowań to sprawa zachowań ludzkich, o tyle liczba zgonów to efekt nieprzygotowania populacji do pandemii, czyli niskich statystyk szczepień.Dopisane 11.01.2022r. o godz. 12:16:- Metodologia liczenia zgonów w czasach pandemii jest dosyć prosta - wystarczy zbadać tzw. "umieralność nadliczbową" - a więc porównać liczbę zgonów w danej jednostce czasu do np. średniej 5-letniej z czasów przed pandemią. Według tej metodologii, od 4 marca 2020 r., gdy oficjalnie rozpoczęła się pandemia COVID-19 w Polsce, do dzisiaj, mamy tych "nadliczbowych zgonów" około 200 tys. Z tego tylko 100 tys. ma udokumentowane zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Nigdy nie będziemy już w stanie powiedzieć, ile spośród pozostałych 100 tys. zmarłych to osoby też zakażone (ale testowaliśmy skandalicznie mało od początku pandemii, mogliśmy więc nie wychwycić tych przyczyn zgonów), a ile to ofiary paraliżu ochrony zdrowia, jej niedofiansowania i braków kadrowych w Polsce, odwołanych operacji, zabiegów, hospitalizacji, zbyt późno rozpoznanych chorób – mówi prof. Krzysztof J. Filipiak, kardiolog, farmakolog kliniczny, współautor pierwszego polskiego podręcznika o COVID-19.Dopisane 11.01.2022r. o godz. 12:19:. - Osobnym czynnikiem odpowiedzialnym za fatalną sytuację jest zły stan służby zdrowia. Przecież u nas tak wiele pielęgniarek przekroczyło już wiek emerytalny, że gdyby wszystkie one odeszły jednego dnia z pracy, około 30 proc. szpitali należałoby zamknąć – twierdzi dr Tomasz Rożek.



Było pisane przez takich " ekspertów " jak Ty , bełkot nie poparty dowodami to Twoja specjalność .

Wyjdźmy od najbardziej oczywistego z pytań. Dlaczego jest tak źle? Z jakich względów – zamiast do liczby ofiar we Francji czy Niemczech – bliżej nam do Ameryki Południowej i Rosji? - O ile liczba zachorowań to sprawa zachowań ludzkich, o tyle liczba zgonów to efekt nieprzygotowania populacji do pandemii, czyli niskich statystyk szczepień.Dopisane 11.01.2022r. o godz. 12:16:- Metodologia liczenia zgonów w czasach pandemii jest dosyć prosta - wystarczy zbadać tzw. "umieralność nadliczbową" - a więc porównać liczbę zgonów w danej jednostce czasu do np. średniej 5-letniej z czasów przed pandemią. Według tej metodologii, od 4 marca 2020 r., gdy oficjalnie rozpoczęła się pandemia COVID-19 w Polsce, do dzisiaj, mamy tych "nadliczbowych zgonów" około 200 tys. Z tego tylko 100 tys. ma udokumentowane zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Nigdy nie będziemy już w stanie powiedzieć, ile spośród pozostałych 100 tys. zmarłych to osoby też zakażone (ale testowaliśmy skandalicznie mało od początku pandemii, mogliśmy więc nie wychwycić tych przyczyn zgonów), a ile to ofiary paraliżu ochrony zdrowia, jej niedofiansowania i braków kadrowych w Polsce, odwołanych operacji, zabiegów, hospitalizacji, zbyt późno rozpoznanych chorób – mówi prof. Krzysztof J. Filipiak, kardiolog, farmakolog kliniczny, współautor pierwszego polskiego podręcznika o COVID-19.Dopisane 11.01.2022r. o godz. 12:19:. - Osobnym czynnikiem odpowiedzialnym za fatalną sytuację jest zły stan służby zdrowia. Przecież u nas tak wiele pielęgniarek przekroczyło już wiek emerytalny, że gdyby wszystkie one odeszły jednego dnia z pracy, około 30 proc. szpitali należałoby zamknąć – twierdzi dr Tomasz Rożek.

To jest prawdziwe i wiarygodne , jak byś choć przez chwilę pomyślał logicznie zadał sobie pytanie - dlaczego tych zgonów nagle przybywa podczas kolejnych uderzeń fal wirusów skończyłbyś powtarzać głupoty , sprawdź w jakich latach mieliśmy wyż demograficzny zamiast bredzić .

Doszkol się ;

Przyrost naturalny w Polsce
Po zakończeniu II wojny światowej ludzie organizowali sobie życie od nowa. Zakładali rodziny, dzięki czemu rodziło się coraz więcej dzieci. W latach 50. XX wieku osiągnięte zostało maksimum liczby urodzeń w Polsce – na świat przychodziło u nas wtedy blisko 800 tys. dzieci rocznie. Okres ten to tzw. wyż demograficzny. Po nim nastąpiło kilkanaście lat niższego poziomu urodzeń – był to niż demograficzny osiągający swoje ekstremalne wartości w latach 60. XX wieku. Następnie dzieci z powojennego wyżu demograficznego zaczęły osiągać wiek dorosły, dzięki czemu znów mogło rodzić się więcej nowych dzieci. Mieliśmy zatem wyż demograficzny z przełomu lat 70. i 80. XX wieku (tzw. echo powojennego wyżu).


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskrawoniebieski Barwinek niezalogowany
11 stycznia 2022r. o 15:42
M21W2 napisał(a): ~~Jaskrawoniebieski Barwinek , nie musisz mi udowadniać że jesteś tumanem , ja to wiem , teksty które wkleiłam mają swoich autorów , wkleiłem aby poddać pod dyskusję .
Na co stać takich jak Ty , - na głupie pytania , obelgi w stosunku do lekarzy , teorie nie podparte dowodami , jesteście
powielaczami kłamstw .
Jest tu jeden taki co przeprowadził się do miasta , wysypał słomę z butów i jak Stefek Burczymucha wszystkich co piszą nie po jego myśli łaja i obraża .Dopisane 11.01.2022r. o godz. 15:14:Nie chcecie się szczepić , wasza sprawa , nie kłamcie i nie insynuujcie .

No to po h....wklejasz śmieci napisz coś od siebie powielasz kłamstwa innych niechodzi o lekarzy ,zastanów się statystyki zakład biorą ludzie umierają na raka ,zawał ,wylew a im wpisują Covid arl nagle po szczepieniu tego nie piszą przyja jedną dawkę zmarł wpisują w statystki Covid i że NIESZCZEPIONY ty to już pozkadales wszystkie rozumy te twoje artykuły które goglujesz i powielasz to stek bzdur wyssanych z du....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskrawoniebieski Barwinek niezalogowany
11 stycznia 2022r. o 15:45
~~Jaskrawoniebieski Barwinek napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): ~~Jaskrawoniebieski Barwinek , nie musisz mi udowadniać że jesteś tumanem , ja to wiem , teksty które wkleiłam mają swoich autorów , wkleiłem aby poddać pod dyskusję .
Na co stać takich jak Ty , - na głupie pytania , obelgi w stosunku do lekarzy , teorie nie podparte dowodami , jesteście
powielaczami kłamstw .
Jest tu jeden taki co przeprowadził się do miasta , wysypał słomę z butów i jak Stefek Burczymucha wszystkich co piszą nie po jego myśli łaja i obraża .Dopisane 11.01.2022r. o godz. 15:14:Nie chcecie się szczepić , wasza sprawa , nie kłamcie i nie insynuujcie .

No to po h....wklejasz śmieci napisz coś od siebie powielasz kłamstwa innych niechodzi o lekarzy ,zastanów się statystyki zakład biorą ludzie umierają na raka ,zawał ,wylew a im wpisują Covid arl nagle po szczepieniu tego nie piszą przyja jedną dawkę zmarł wpisują w statystki Covid i że NIESZCZEPIONY ty to już pozkadales wszystkie rozumy te twoje artykuły które goglujesz i powielasz to stek bzdur wyssanych z du....

Postradałes * przepraszam za bledy klawiature mam nie Polska . Poprostu ogarnij się trochę przestań wklejać powielać te bzdury . Pozdrawiam zdrowia życzę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
11 stycznia 2022r. o 15:46
lucuś ma napisać coś ''od siebie''?
przeceniasz go ...
to prostak i kmiot którego bełkotu kompletnie byś wtedy nie zrozumiał ...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskrawoniebieski Barwinek niezalogowany
11 stycznia 2022r. o 15:50
~~Szaropopielaty Zawciąg napisał(a): Porównywanie dzisiejszej liczby zgonów do średniej z 5 lat, jak proponuje kolejny ekspert jest bez sensu. Wchodzą w okres umierania roczniki wyżu powojennego i bez covid czy innych ekstra przyczyn przez najbliższych kilkanaście lat co roku będzie umierało kikadziesiąt tysięcy osób więcej w porównaniu do roku poprzedniego. Było tu już o tym kilka razy, nawet link był podany do wytłumaczenia tego faktu. Ale wyczepieni już nie myślą zupełnie. Lucjan dostał linki i też nic nie zrozumiał. Ale to, że tego nie wie gość z tytułem profesora to już naprawdę przykre :(

Nie rozumiem bo on nie umie czytać ze zrozumieniem to jego problem od początku jest .Motto jego i cel życia kopjuj, wklej,gogluj on nic od siebie bo nie wie co napisać żal trochę takich ludzi oglupionych przez TV mówili szczepić się dwie dawki i koniec teraz mówią trzy i nawet czwarta szczepią ,a dzisiaj nawet mówili że już trzecia czy czwarta dawka nie pomaga i nie działa na tego wirusa nowego niechodzi o Omikron bo już jest jakaś inna odmiana ludzie pomyscie że oni teraz chcą jakoś wyplątać z tych kłamstw.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskrawoniebieski Barwinek niezalogowany
11 stycznia 2022r. o 15:52
Horus napisał(a): lucuś ma napisać coś ''od siebie''?
przeceniasz go ...
to prostak i kmiot którego bełkotu kompletnie byś wtedy nie zrozumiał ...;D

No może masz rację ale mi by się niechcialo szukać w internecie i powielać stek bzdur
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
11 stycznia 2022r. o 15:55
~~Jaskrawoniebieski Barwinek , dla Ciebie wypowiedzi profesorów to bzdury , nic nikt się nie myli pisząc o takich jak Ty , ciemnota , płaskoziemcy , w szkole pewnie też więcej wiedziałeś od nauczycieli , efekt widać obecnie .

Nie przeszkadzają wklejki anty , nie przeszkadzają filmiki wklejane przez anty , przeszkadza prawda naukowców , lekarzy wirusologów czy tez wakcynologów .
O własnym zdrowiu i zdrowiu najbliższych pomyśl , ja to zrobiłem .
Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskrawoniebieski Barwinek niezalogowany
11 stycznia 2022r. o 15:59
M21W2 napisał(a): ~~Jaskrawoniebieski Barwinek , dla Ciebie wypowiedzi profesorów to bzdury , nic nikt się nie myli pisząc o takich jak Ty , ciemnota , płaskoziemcy , w szkole pewnie też więcej wiedziałeś od nauczycieli , efekt widać obecnie .

Nie przeszkadzają wklejki anty , nie przeszkadzają filmiki wklejane przez anty , przeszkadza prawda naukowców , lekarzy wirusologów czy tez wakcynologów .
O własnym zdrowiu i zdrowiu najbliższych pomyśl , ja to zrobiłem .
Pozdrawiam

Chory jesteś poprostu masz coś z głową nie obrażając nie wiem czy ty nie widzisz że problem twój jest natury psychicznej .Ja nie jestem za nieszczepieniem lecz pomysl że mówili iż dawka przypominająca nie chroni przed Omikronem teraz mówią że ona cb uchroni no zastanów się jak oni gubią się w zeznaniach tak jak ty dla ci klcy podkupieni przez rząd to już nie lekarz to sprzedawczyk .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego