Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Już niedługo powiat zarejestruje 1000 uchodźców z Ukrainy
~~Karminowy Wilec niezalogowany
11 marca 2022r. o 8:34
~~Zielonkawobrązowa Trzykrotka napisał(a): Niestety tak może być .... może wojna się skończy i unia odbuduje Ukrainę ... bo raczej o to chodzi, chcą do unii zeby im kraj odbudować .. teraz tam ruiny same .... Polska za te pomoc dostanie po tyłku od europy tak czy inaczej bo do nich mało kto jedzie a do nas 1,5 mln ludzi .... głównie dzieci .... szkoły dla naszych są pełne, przedszkoli nie ma .... gdzie oni się pomieszczą ???? śpią na dworcach, nie ma miejsca na tyle ludzi .... ale idą ..... nie wygląda to dobrze .....


To im powiedz żeby nie szli ,dzieciom i kobietom to powiedz .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonkawobrązowa Trzykrotka niezalogowany
11 marca 2022r. o 8:37
~~Karminowy Wilec napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Zielonkawobrązowa Trzykrotka napisał(a): Niestety tak może być .... może wojna się skończy i unia odbuduje Ukrainę ... bo raczej o to chodzi, chcą do unii zeby im kraj odbudować .. teraz tam ruiny same .... Polska za te pomoc dostanie po tyłku od europy tak czy inaczej bo do nich mało kto jedzie a do nas 1,5 mln ludzi .... głównie dzieci .... szkoły dla naszych są pełne, przedszkoli nie ma .... gdzie oni się pomieszczą ???? śpią na dworcach, nie ma miejsca na tyle ludzi .... ale idą ..... nie wygląda to dobrze .....


To im powiedz żeby nie szli ,dzieciom i kobietom to powiedz .

Nie no niech idą tylko koczować na dworcach? to żadna pomoc .... nie wiem czy np nasza gmina czy miasto jest przygotowana na kolejne tys ludzi? nikt nic nie mówi, czy jakieś osrodki dla nich są , będą? nic nie wiadomo ....ludzie we Wrocławiu nie wiedza gdzie jechać dalej ..... jakby były inf mogliby decydować gdzie jechać .... moze z czasem coś się wyjaśni ....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrnoszary Tojad niezalogowany
11 marca 2022r. o 8:44
~~Różowoczerwony Kokornak napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Buraczkowy Złocień napisał(a):
Jest wojna i tym Bogu ducha winnym ludziom trzeba pomóc. Oni nie mają nic wspólnego z Wołyniem. Trzeba iść do przodu a nie rozpamiętywać przeszłość.


Otóż to, ale czy chciwe barany to rozumieją ??
Nie ważny drugi człowiek, będą beczeć i tratować, byle własne potrzeby zaspokoić.
Bo teraz liczy się własne ja, dobra materialne i własne wygody, drugi człowiek może ginąć, byle mi było dobrze.
Nie daj Panie mieć blisko siebie takich samolubów.

Niestety, wielu ludzi miało i ma takich baranów wokół siebie. Dla przybyszów mają jednak więcej serca. Czyżby ta sama krew?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
11 marca 2022r. o 9:01
~~Horus napisał(a): dobrze piszesz...
popieram w każdym słowie...;)


Popierasz, ale czy coś z tym zrobisz?
Czy znowu będziesz tylko internetowym wojownikiem, jak w wielu innych przypadkach.

A teraz podsumuj to, tak jak zwykłeś to robić
„ja mam coś robić? Ja to mam w doopce”

:D


PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zaraz niezalogowany
11 marca 2022r. o 9:19
Zaraz, zaraz. Jest im ciężko, wiadomo. Gdyby to spotkało naszych ludzi, to zaraz obwinialibyście PiS, bo już i tak nawet lenistwo niektórych urzędników tłumaczy się winą PiSu. Dlaczego nikt nie zastanowi się nad ich Rządem? Dlaczego nie pomagają swoim braciom Ukraińcy z ich terenów nie objętych wojną. Mogliby u nich przeczekać, do momentu, kiedy u nas przygotuje się ośrodki dla uchodźców. Rosja, z tego co widać nie jest zainteresowana zachodnią Ukrainą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
11 marca 2022r. o 9:20
ale ja mam co robić...
zaraz jedziemy po zakupy a z nich do córy na kawę...

a resztę? faktycznie mam w dooopce...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
11 marca 2022r. o 9:25
Czy na sali jest jakiś katolik?
Uczynki miłosierne względem ciała
1. Głodnych nakarmić.
2. Spragnionych napoić.
3. Nagich przyodziać.
4. Podróżnych w dom przyjąć.
5. Więźniów pocieszać.
6. Chorych nawiedzać.
7. Umarłych grzebać.

I tyle w temacie.
Jest jeszcze - Kochaj bliźniego swego jak siebie samego.
Jak siebie, nie bardziej.
A więc mogę przyjąć gościa pod swój dach, o ile obaj się pod nim zmieścimy i da się jakoś żyć. A nie że przyjmę gościa w swoim domu a sam pójdę spać pod chmurką. Mogę się godzić na pewne niewygody, ale nie powinny one być większe niż niewygody przybysza.
Cześć z naszych oponentów przyjmowania uchodźców mówi o kolejkach, jakie się utworzą np do służby zdrowia. Dla mnie to nie jest takie oczywiste. Wśród uchodźców też są lekarze. Według statystyk, na Ukrainie jest więcej lekarzy na 100 tys mieszkańców, niż w Polsce. Zakładając jeszcze że lekarzowi łatwiej się przenieść do Polski niż jakiejś babci spod Kijowa, to raczej nasza sytuacja, jeśli chodzi o służbę zdrowia, powinna się poprawić a nie pogorszyć.
Wiadomo że uchodźcy są obciążeni traumą i żeby ulżyć ich ciężkiej doli należą im się jakieś profity. Ale tylko w okresie przejściowym, trzy miesiące-pół roku. Tyle żeby się otrząsnąć. Nadmierna opiekuńczość dla nikogo nie jest dobra. Chcą ich zwolnić z podatków i ZUSu na półtora roku? Podatek? Ok, niech nie płaci pół roku. Ale ZUS powinien opłacać jak najbardziej, jeśli zacznie pracować.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Hoo niezalogowany
11 marca 2022r. o 9:32
Jakoś na zachodzie ukrainy żadna bomba nie spadła wszyscy z zachodu uciekli bo byla okazja
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Ecojob zaprasza