Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Kochać ten kraj czy go znienawidzić?

22258
#Horus nieaktywny
5 lipca 2022r. o 17:23
''W polskim prawie znajdziemy wiele absurdalnych przepisów. Jednym z nich jest przepisów mówiący o tym, że rodzice lub opiekunowie dostaną pięć tysięcy złotych mandatu za spacer z dzieckiem po chodniku. Taka kara, według kodeksu, grozi również osobom, które pchają wózek ze swoją pociechą, przewożą go autem albo jadą z nim rowerem po ścieżce.
Pięć tysięcy złotych mandatu za spacer z dzieckiem po chodniku? Taka kara grozi rodzicom lub opiekunom. Z art. 89 kodeksu wykroczeń wynika, że dopuszczenie nieletniego, który nie ukończył siódmego roku życia, do przebywania na drodze publicznej jest karane grzywną. Ten przepis zaskakuje wielu rodziców.

Więcej informacji o przepisach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Pięć tysięcy złotych mandatu za spacer z dzieckiem po chodniku.''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Franek Dolas niezalogowany
5 lipca 2022r. o 18:48
W czwartek 7 lipca odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Dziesiąta z rzędu podwyżka stóp jest w zasadzie pewna, ale jej skala - oj, tutaj wiele się może zdarzyć.
6 proc. - tyle wynosi obecnie główna stopa procentowa NBP. Jeszcze na początku października, dziewięć podwyżek temu, była na rekordowo (i wyjątkowo) niskim poziomie 0,10 proc.

W czwartek 7 lipca Rada Polityki Pieniężnej znów się zbierze. Dziesiąta z rzędu podwyżka stóp jest w zasadzie pewna - jej brak byłby sensacją. Inflacja wciąż rośnie - w czerwcu wyniosła 15,6 proc. według szybkiego szacunku GUS
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Humorek niezalogowany
6 lipca 2022r. o 6:37
Jaki jest szczyt bezczelności?
- Zagłosować w wyborach na PiS i wyjechać z kraju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czarny wilec niezalogowany
6 lipca 2022r. o 6:43
Ceny żywności. Nadciąga koszmar
— Rynki żywnościowe w Europie są ze sobą bardzo mocno powiązane i tendencje są wspólne. Wysoki wzrost cen dotknie wszystkie państw Unii Europejskiej, chociaż skutki będą znacznie bardziej widoczne w naszym regionie — przekazał PAP Jakub Rybacki, ekspert Instytutu.

Wzrost cen żywności bardziej uderzy w naszym kraju. Dlaczego? Żywność stanowi nawet 27 proc. łącznych wydatków Polaków. Dla porównania, w przypadku Niemców tylko 11,1 proc., Irlandczyków — 10,8 proc.,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
6 lipca 2022r. o 8:56
I po co to durne pytanie? Przecież wy lewacy nienawidzicie Polski, o przepraszam "ten kraju", bo słowo Polska nawet wam nie przechodzi przez gardło.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
6 lipca 2022r. o 12:58
;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
6 lipca 2022r. o 13:17
~~Horus napisał(a):
co widzisz strasznego w powiedzeniu ''ten kraj''?

To nic strasznego. Ot taka cecha charakterystyczna lewactwa nienawidzącego swojej ojczyzny. Lewactwa, któremu słowo Polska nie przejdzie przez gardło. Jak słyszę o "tenkraju" od razu zapala mi się czerwona lampka. I po analizie zawsze wychodzi że faktycznie gada lewak.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wrzosowy Pomidor niezalogowany
6 lipca 2022r. o 13:26
tytoń dość że brunatny
nick przybrany do ciebie pasuje
chociaż nie
nawiedzonym zawsze coś nie pasuje
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza