Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Kochać ten kraj czy go znienawidzić?

22258
#Horus nieaktywny
20 sierpnia 2022r. o 16:31
''Co ukrywa rząd PiS? Wyciekła poufna korespondencja i okazuje się, że za chwilę może zabraknąć węgla dla odbiorców indywidualnych. Premier Mateusz Morawiecki wiedział o tym od marca, a ministrowie ostrzegali go przed tą dramatyczną sytuacją. Dlaczego premier zwlekał z decyzjami i utworzeniem rezerw strategicznych? Tej afery Morawiecki może nie przetrwać.''
1 marca minister aktywów państwowych Jacek Sasinpotwierdził, że w Polsce może zabraknąć węgla z kierunku wschodniego i zaproponował zakup 3 milionów ton węgla z importu przez RARS. Co więcej, ostrzegł, że pomimo podjętych przez rząd działań, zabraknie 3 milionów ton węgla w Polsce. Niestety, „dopiero 8 maja, czyli po 75 dniach, premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o utworzeniu przez RARS niewielkiej rezerwy węgla, dochodzącej do około 300 tysięcy ton”. Premier nie zareagował nawet na pismo ponaglające, które w czerwcu otrzymał od Ministerstwa Aktywów Państwowych, w którym pisano o „bezczynności Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w sprawie zakupów węgla dla odbiorców indywidualnych”. Jednocześnie Morawiecki bezczelnie drwi z Polaków, zapowiadając trudną zimę i sugerując ocieplanie domów.

Pierwsze pismo dotyczące zagrożeń związanych z potencjalnym brakiem dostaw węgla kamiennego z importu z Rosji, minister Moskwa wysłała do wicepremiera Jacka Sasina już w dniu wybuchu wojny w Ukrainie, czyli 24 lutego. ''


huhuha ,huhuha ..idzie zima zła ...
my się zimy nie boimy ,chrustem sobie napalimy...
;D


Dopisane 20.08.2022r. o godz. 16:31:

''wungiel'' przywieźli do wsi...
nieważne że z kamieniami ,piaskiem i cholera wie z czym jeszcze ...;D
przywieźli ...;
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.