Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bolesławieccy harcerze uczcili Żołnierzy Wyklętych
~~Sprawiedliwy niezalogowany
4 marca 2023r. o 22:17
Falco111 napisał(a): czy jest dostępna w internetach lista morderców z UB , MO czy KBW?
proszę o jakąś wrzutkę ...
bo lista morderców z NSZ, NZW, WIN, ROAK jest i to długa...Dopisane 04.03.2023r. o godz. 20:08:widzę że takiej listy nie ma....;D


Sam dobrze wiesz że w sprawozdaniach sądowych i pracach naukowych z lat 1944-1989 nic takiego nie znajdziesz (chyba że w źródłach wydawnictw emigracyjnych). W procesach tego okresu , legalności kary i wyrok zawsze był sankcjonowany formułką " W imieniu Rzeczypospolitej ludowej wydaje wyrok za " to dawało pozory legalności tych wyroków. Dopiero w latach 90 , historycy piszą o morderstwach dokonanych przez funkcjonariuszy ( różnych służb ) , Sądy przywracają cześć niesłusznie ukaranym ( choć tu zachował bym wszczmiezliwosc) bo nie każdemu z tak zwanych " Wyklętych" darował bym ich winy a już na pewno nie tytułował bohaterem. A teraz jeszcze w sprawie zbrodni komunistycznych organów, chyba największej jak do tej pory , to
kilka tysięcy ofiar z okolic Augustowa, których niemożna doliczyć się do dziś . To właśnie między innymi o tych mordach przypisanych funkcjonariuszom UB, MO , ORMO, KBW oraz wspomagających ich przyjaciół z NKWD.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sprawiedliwy niezalogowany
4 marca 2023r. o 22:33
Tak długie wpisy są dla mnie uciążliwe bo nie korzystam z klawiatury komputera tylko z telefonu. W zasadzie widzę tylko w ramce dwa zdania poprzedzające . Także może się zdarzyć jakie przestawienie wyrazów. Jeżeli pisałem o Augustowie to mam na myśli "Obławę Augustowską".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~umorusany czajnik niezalogowany
5 marca 2023r. o 14:27
~~Sprawiedliwy napisał(a): Sam dobrze wiesz


co on tam wie ,tyle co wyczytał na jakichs gadzinowych stronach ,to zwykly cymbal jest edukowany przez internet
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
5 marca 2023r. o 15:04
~~Falco111 napisał(a): Lucjan wczoraj pytałem dlaczego potępiasz ''odpowiedzialność zbiorową'' co do tych tzw. ''wyklętych'' a nawet słowem nie wspominasz o tym że identyczną metodę stosowali ci ''wyklęci''

mam teraz trochę czasu bo perfix potrzebuje około godzinki na podeschnięcie więc przysiadłem na kawkę ...
poszukać ci materiałow jak ci ''wyklęci'' całe wsie mordowali nie patrząc na to że to starcy, kobiety i dzieci...

nie kieruj się samymi materiałami ipn-u bo cię oszukują ...;D
czy w archiwum wojskowym odnalazłeś coś o zbrodniach tzw. ''wyklętych''
bo coś tam wkleiłeś z ich strony ale o zbrodniach ani słowa ...czyżby o tym nie pisali? ;D

~~Falco111 napisał(a): Lucjan wczoraj pytałem dlaczego potępiasz ''odpowiedzialność zbiorową'' co do tych tzw. ''wyklętych'' a nawet słowem nie wspominasz o tym że identyczną metodę stosowali ci ''wyklęci''

mam teraz trochę czasu bo perfix potrzebuje około godzinki na podeschnięcie więc przysiadłem na kawkę ...
poszukać ci materiałow jak ci ''wyklęci'' całe wsie mordowali nie patrząc na to że to starcy, kobiety i dzieci...

nie kieruj się samymi materiałami ipn-u bo cię oszukują ...;D
czy w archiwum wojskowym odnalazłeś coś o zbrodniach tzw. ''wyklętych''
bo coś tam wkleiłeś z ich strony ale o zbrodniach ani słowa ...czyżby o tym nie pisali? ;D



Janusz , zadałbym tobie podobne pytanie , jak mordowano , torturowano Żołnierzy Niezłomnych , jak mordowano ich
bliższe i dalsze rodziny , o masowych grabach w lasach i na warszawskiej łączce .
Janusz czy ty aż tak jesteś ograniczony , walka była z najeźdźcą z 1939r który powrócił w 1944 .
Po drugie , Polska i sowiecka bezpieka twoim zdaniem dokumentowała własne zbrodnie , czy tylko te co im pasowały z odpowiednim zabarwieniem , dopiero w wolnej Polsce temat POLSKICH BOHATERÓW powrócił .

" Wokół polskiego podziemia działającego po tzw. wyzwoleniu narosło wiele mitów. Mówiono o nim wiele półprawd, wielokrotnie poddawano zafałszowaniu. Komunistyczna propaganda nazywała członków podziemia niepodległościowego faszystami, zdrajcami, reakcjonistami, sprzedawczykami, w najlepszym razie – ludźmi zagubionymi."

Jesteś wierny tej komunistycznej propagandzie we wszystkich tematach związanych z walką o uwolnienie się
z komunistycznego jarzma .
Polska wyszła z komunizmu , komunizm z Polaków twojego pokroju NIE .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
5 marca 2023r. o 15:44
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Falco111 napisał(a): Lucjan wczoraj pytałem dlaczego potępiasz ''odpowiedzialność zbiorową'' co do tych tzw. ''wyklętych'' a nawet słowem nie wspominasz o tym że identyczną metodę stosowali ci ''wyklęci''

mam teraz trochę czasu bo perfix potrzebuje około godzinki na podeschnięcie więc przysiadłem na kawkę ...
poszukać ci materiałow jak ci ''wyklęci'' całe wsie mordowali nie patrząc na to że to starcy, kobiety i dzieci...

nie kieruj się samymi materiałami ipn-u bo cię oszukują ...;D
czy w archiwum wojskowym odnalazłeś coś o zbrodniach tzw. ''wyklętych''
bo coś tam wkleiłeś z ich strony ale o zbrodniach ani słowa ...czyżby o tym nie pisali? ;D

Ktoś napisał: ~~Falco111 napisał(a): Lucjan wczoraj pytałem dlaczego potępiasz ''odpowiedzialność zbiorową'' co do tych tzw. ''wyklętych'' a nawet słowem nie wspominasz o tym że identyczną metodę stosowali ci ''wyklęci''

mam teraz trochę czasu bo perfix potrzebuje około godzinki na podeschnięcie więc przysiadłem na kawkę ...
poszukać ci materiałow jak ci ''wyklęci'' całe wsie mordowali nie patrząc na to że to starcy, kobiety i dzieci...

nie kieruj się samymi materiałami ipn-u bo cię oszukują ...;D
czy w archiwum wojskowym odnalazłeś coś o zbrodniach tzw. ''wyklętych''
bo coś tam wkleiłeś z ich strony ale o zbrodniach ani słowa ...czyżby o tym nie pisali? ;D


Janusz , zadałbym tobie podobne pytanie , jak mordowano , torturowano Żołnierzy Niezłomnych , jak mordowano ich
bliższe i dalsze rodziny , o masowych grabach w lasach i na warszawskiej łączce .
Janusz czy ty aż tak jesteś ograniczony , walka była z najeźdźcą z 1939r który powrócił w 1944 .
Po drugie , Polska i sowiecka bezpieka twoim zdaniem dokumentowała własne zbrodnie , czy tylko te co im pasowały z odpowiednim zabarwieniem , dopiero w wolnej Polsce temat POLSKICH BOHATERÓW powrócił .

" Wokół polskiego podziemia działającego po tzw. wyzwoleniu narosło wiele mitów. Mówiono o nim wiele półprawd, wielokrotnie poddawano zafałszowaniu. Komunistyczna propaganda nazywała członków podziemia niepodległościowego faszystami, zdrajcami, reakcjonistami, sprzedawczykami, w najlepszym razie – ludźmi zagubionymi."

Jesteś wierny tej komunistycznej propagandzie we wszystkich tematach związanych z walką o uwolnienie się
z komunistycznego jarzma .
Polska wyszła z komunizmu , komunizm z Polaków twojego pokroju NIE .

dużo napisałeś ...częściowej prawdy ...
pytanie skoro piszesz że ich torturowano i mordowano...
czy któregoś z nich lub członków ich rodzin zamknięto z dzieciakami w jakiejś stodole czy kościele i żywcem spalono?

pytanie-skoro ''bezpieka'' nie dokumentowała swoich zbrodni to skąd po latach raporty z aresztowań ,przesłuchań i dokumentów o wykonanych wyrokach śmierci?

piszesz - ''Komunistyczna propaganda nazywała członków podziemia niepodległościowego faszystami, zdrajcami, reakcjonistami, sprzedawczykami, w najlepszym razie – ludźmi zagubionymi."

a czyja dzisiaj propaganda wynosi do rangi bohaterów Burego ,Ognia czy Łupaszkę ( posługuję się tymi nazwiskami bo właśnie tych odznaczano orderami w tym Virtuti )

Lucjan ...nie jestem ''wierny'' żadnej propagandzie ...jestem tylko obiektywny w ocenie tego co było kiedyś i co dzisiaj jest właśnie propagandą ...to że dzisiaj piszesz o mnie jako ''komuniście '' tylko mnie rozśmiesza ...
;D
komunizm w założeniach chciał znieść min. własność prywatną ...cos czego zawsze broniłem i będę bronić ...
komunizm Lucjan to coś co chciało własnych sądów ,własnych elit przy jednoczesnym wyrugowaniu starych ...

a kto dzisiaj najgłośniej krzyczy o tym by z wszystkich ośrodków, instytucji czy środowisk pozbyć się dawnych apraratyczyków jednocześnie zastępując ich swoimi? ;D

i ty piszesz że mam coś wspólnego z ''komuchami''? ...ja nawet w harcerstwie nie byłem ....;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocistozielony Cedr niezalogowany
5 marca 2023r. o 21:29
Brawo mlodzi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Uczeń niezalogowany
6 marca 2023r. o 13:17
Falco111 napisał(a): M21W2 napisał(a): Ktoś napisał: ~~Falco111 napisał(a): Lucjan wczoraj pytałem dlaczego potępiasz ''odpowiedzialność zbiorową'' co do tych tzw. ''wyklętych'' a nawet słowem nie wspominasz o tym że identyczną metodę stosowali ci ''wyklęci''

mam teraz trochę czasu bo perfix potrzebuje około godzinki na podeschnięcie więc przysiadłem na kawkę ...
poszukać ci materiałow jak ci ''wyklęci'' całe wsie mordowali nie patrząc na to że to starcy, kobiety i dzieci...

nie kieruj się samymi materiałami ipn-u bo cię oszukują ...;D
czy w archiwum wojskowym odnalazłeś coś o zbrodniach tzw. ''wyklętych''
bo coś tam wkleiłeś z ich strony ale o zbrodniach ani słowa ...czyżby o tym nie pisali? ;D

Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Falco111 napisał(a): Lucjan wczoraj pytałem dlaczego potępiasz ''odpowiedzialność zbiorową'' co do tych tzw. ''wyklętych'' a nawet słowem nie wspominasz o tym że identyczną metodę stosowali ci ''wyklęci''

mam teraz trochę czasu bo perfix potrzebuje około godzinki na podeschnięcie więc przysiadłem na kawkę ...
poszukać ci materiałow jak ci ''wyklęci'' całe wsie mordowali nie patrząc na to że to starcy, kobiety i dzieci...

nie kieruj się samymi materiałami ipn-u bo cię oszukują ...;D
czy w archiwum wojskowym odnalazłeś coś o zbrodniach tzw. ''wyklętych''
bo coś tam wkleiłeś z ich strony ale o zbrodniach ani słowa ...czyżby o tym nie pisali? ;D


Janusz , zadałbym tobie podobne pytanie , jak mordowano , torturowano Żołnierzy Niezłomnych , jak mordowano ich
bliższe i dalsze rodziny , o masowych grabach w lasach i na warszawskiej łączce .
Janusz czy ty aż tak jesteś ograniczony , walka była z najeźdźcą z 1939r który powrócił w 1944 .
Po drugie , Polska i sowiecka bezpieka twoim zdaniem dokumentowała własne zbrodnie , czy tylko te co im pasowały z odpowiednim zabarwieniem , dopiero w wolnej Polsce temat POLSKICH BOHATERÓW powrócił .

" Wokół polskiego podziemia działającego po tzw. wyzwoleniu narosło wiele mitów. Mówiono o nim wiele półprawd, wielokrotnie poddawano zafałszowaniu. Komunistyczna propaganda nazywała członków podziemia niepodległościowego faszystami, zdrajcami, reakcjonistami, sprzedawczykami, w najlepszym razie – ludźmi zagubionymi."

Jesteś wierny tej komunistycznej propagandzie we wszystkich tematach związanych z walką o uwolnienie się
z komunistycznego jarzma .
Polska wyszła z komunizmu , komunizm z Polaków twojego pokroju NIE .

dużo napisałeś ...częściowej prawdy ...
pytanie skoro piszesz że ich torturowano i mordowano...
czy któregoś z nich lub członków ich rodzin zamknięto z dzieciakami w jakiejś stodole czy kościele i żywcem spalono?

pytanie-skoro ''bezpieka'' nie dokumentowała swoich zbrodni to skąd po latach raporty z aresztowań ,przesłuchań i dokumentów o wykonanych wyrokach śmierci?

piszesz - ''Komunistyczna propaganda nazywała członków podziemia niepodległościowego faszystami, zdrajcami, reakcjonistami, sprzedawczykami, w najlepszym razie – ludźmi zagubionymi."

a czyja dzisiaj propaganda wynosi do rangi bohaterów Burego ,Ognia czy Łupaszkę ( posługuję się tymi nazwiskami bo właśnie tych odznaczano orderami w tym Virtuti )

Lucjan ...nie jestem ''wierny'' żadnej propagandzie ...jestem tylko obiektywny w ocenie tego co było kiedyś i co dzisiaj jest właśnie propagandą ...to że dzisiaj piszesz o mnie jako ''komuniście '' tylko mnie rozśmiesza ...
;D
komunizm w założeniach chciał znieść min. własność prywatną ...cos czego zawsze broniłem i będę bronić ...
komunizm Lucjan to coś co chciało własnych sądów ,własnych elit przy jednoczesnym wyrugowaniu starych ...

a kto dzisiaj najgłośniej krzyczy o tym by z wszystkich ośrodków, instytucji czy środowisk pozbyć się dawnych apraratyczyków jednocześnie zastępując ich swoimi? ;D

i ty piszesz że mam coś wspólnego z ''komuchami''? ...ja nawet w harcerstwie nie byłem ....;D


Nie mówcie źle o komunizmie, bo wszystkie obecne religie mają ideologię lewicową i komunistyczną. Ci tzw. ,, wyklęci " więcej zrobili złego niż dobrego .Ich wrogiem była ówczesna Polska, zbudowana przez Wielką Trójkę i systemy polityczny i gospodarczy jaki też siłą został nam narzucony. Co osiągnęli,, niezłomni "? Nic. Niepotrzebna wojna domowa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
6 marca 2023r. o 13:34
widzicie jak mamy mądrych uczniów? ...wątpię by był po ''szkole'' czarnka....;D

ale to właśnie tacy uczniowie są nadzieją dla przyszłej Polski...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.