Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Radny Powiatu Bolesławieckiego: Czuję się zastraszany przez urzędników gminy Osiecznica
~~Malkon niezalogowany
5 marca 2023r. o 11:51
To, że nie przyznano panu radnemu dodatku to fakt bo została wydana decyzja. Od decyzji tej odwołał się do SKO. Jednakże w opisywanej przez niego sytuacji nie podał na czym miałoby polegać to nękanie. Pan radny jako osoba publiczna nie powinien się wstydzić swojego nazwiska.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złotożółta Wiśnia niezalogowany
5 marca 2023r. o 12:33
~~Malkon napisał(a): To, że nie przyznano panu radnemu dodatku to fakt bo została wydana decyzja. Od decyzji tej odwołał się do SKO. Jednakże w opisywanej przez niego sytuacji nie podał na czym miałoby polegać to nękanie. Pan radny jako osoba publiczna nie powinien się wstydzić swojego nazwiska.

Skoro ludzie piszą i mówią na wsi że Pan nie ma grzejników w domu, nawet komina nie ma, to jak może dostać dodatek. Ognisko będzie chyba palił. Powinno być to dokładnie sprawdzone przez wyższe organy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mieszkanka Gminy niezalogowany
5 marca 2023r. o 21:20
~~Żółtobrązowy Maczek napisał(a):
Ktoś napisał: ~~nmm napisał(a): RIO wskazała, że zgodnie z art. 26a ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym wójt w drodze zarządzenia powołuje oraz odwołuje swojego zastępcę lub zastępców i określa ich liczbę.

„Z brzmienia powołanego przepisu wynika, że utworzenie stanowiska zastępcy wójta jest obligatoryjne, co potwierdza uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego z dnia 12 listopada 2014 r. (II PK 24/14)” – podkreśliła Izba.

I to jest dobry przykład na to, że głos w sprawie zabierają osoby, które nie posiadają żadnej znajomości prawa. Prosta ustawa o samorządzie gminnym jest nie w zasięgu ich rozumu. I stąd wynikają zbędne dyskusje. Wiedza na poziomie zero, a chcą się porównywać względem wójta i urzędników.

Dokładnie. Brak wiedzy i możliwość bycia anonimowym... Mam nadzieję, że Pan Radny z Parowej poniesie konsekwencje swojego zachowania i robienia hałasu o nic. Wstyd Panie Radny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnoczerwony Dziurawiec niezalogowany
6 marca 2023r. o 13:38
Z tego co wiem , a wiem w Parowej jest radny gminy a radny powiatowy to z Osiecznicy .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaroczarny Rokitnik niezalogowany
7 marca 2023r. o 20:09
Myślę, że Panu radnemu nie zależy na tym dodatku tylko na zasadzie. Bo jeśli on został tak potraktowany to każdego z Was tez to może spotkać jak już nie spotkało. Pan radny to porządny człowiek, który włożył kij w mrowisko. Jeśli ktoś mial doczynienia z nim to wie, że nigdy nie odmawia pomocy a wiedzę ma ogromną i chętnie się nią dzieli. Oczerniają go tylko Ci którzy nie mieli przyjemności go poznać albo oberwali od niego za niekompetencję. Jest bardzo stanowczy (być może dla niektórych jego cięty język jest wadą ale potrzeba kogoś takiego bo zależy mu na dobru ogółu) i nie boi się działać. Niestety taki człowiek jest bardzo niewygodny i będzie przedstawiany w złym świetle... A szkoda bo przydałby się powiew świeżości w gminie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Franek niezalogowany
8 marca 2023r. o 10:07
~~Mieszkanka Gminy napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Żółtobrązowy Maczek napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~nmm napisał(a): RIO wskazała, że zgodnie z art. 26a ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym wójt w drodze zarządzenia powołuje oraz odwołuje swojego zastępcę lub zastępców i określa ich liczbę.

„Z brzmienia powołanego przepisu wynika, że utworzenie stanowiska zastępcy wójta jest obligatoryjne, co potwierdza uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego z dnia 12 listopada 2014 r. (II PK 24/14)” – podkreśliła Izba.

I to jest dobry przykład na to, że głos w sprawie zabierają osoby, które nie posiadają żadnej znajomości prawa. Prosta ustawa o samorządzie gminnym jest nie w zasięgu ich rozumu. I stąd wynikają zbędne dyskusje. Wiedza na poziomie zero, a chcą się porównywać względem wójta i urzędników.
Dokładnie. Brak wiedzy i możliwość bycia anonimowym... Mam nadzieję, że Pan Radny z Parowej poniesie konsekwencje swojego zachowania i robienia hałasu o nic. Wstyd Panie Radny.



Nie zawstydzajcie człowieka , bo prawo samorządowe zna. To , że inni mogą nie znać ustawy o samorządzie to nie ich wina. Należy mówić o tym na zebraniach np. wiejskich , komisjach rady, sesjach rady gminy. Powinni tego nawet uczyć w szkole w ramach wiedzy o społeczeństwie. Wiadomo- nieznajomość prawa szkodzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mieszkanka Parowej niezalogowany
8 marca 2023r. o 18:43
~~Ciemnoczerwony Dziurawiec napisał(a): Z tego co wiem , a wiem w Parowej jest radny gminy a radny powiatowy to z Osiecznicy .

Źle wiesz. Radny Powiatu mieszka w Parowej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mieszkanka Osiecznicy niezalogowany
9 marca 2023r. o 17:43
A ja tam jestem zadowolona z pracy urzędników w gminie Osiecznica. Miłe, uprzejme i pomocne. Zawsze byłam fachowo obsłużona. Proponuję więcej życzliwości i uśmiechu, a załatwianie spraw w urzędzie będzie samą przyjemnością. PAMIETAJCIE DOBRO POWRACA
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza