Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Wraca Pegasus...czy był pierwszy?

22744
Falco111 nieaktywny
4 marca 2023r. o 7:08
Wczoraj obok siebie w jednym z programów TVN usiedli obok siebie Kamiński i Tyszka ...długo i mądrze mówili o Pegasusie i czym on jest obecnie dla Polaków...czym może się okazać w przyszłych wyborach...okazuje się że sam Pegasus nie jest pierwszym takim oprogramowaniem ...że w posiadaniu władzy-nie Policji bo ona nie jest władzą - jest od 2015 roku podobny program zakupiony we Włoszech ...
czy więc ten 2015 rok a jest to rok kiedy od władzy doszedł piSS nie jest początkiem końca państwa demokratycznego (sic! ) a początkiem autorytaryzmu i dyktatu ?
o tym mówił Kamiński...mogę mieć do tego kim był i co robił przed laty pewne zastrzeżenia ale dzisiaj mogę i stawiam jego wypowiedzi na równi z tezami Migalskiego czy Marii-Jackowskiego ....mówią bez ''sciemy''
podobnie mówił Tyszka z Konfederacji...
i z całym przekonaniem piszę teraz to że gdyby polska polityka opierała się min. na takich ludziach nie było by w niej tak wiele ''brudu'' ....od łgarstw począwszy po zwykłe złodziejstwo...

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ognistoczerwony Powój niezalogowany
4 marca 2023r. o 9:00
Umyj czajnik
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
4 marca 2023r. o 10:26
Jak szpieguje nas władza. Czyli Pegasus, Harnaś, DRT [Tylko u nas]
Polskie służby posiadają jedne z najnowocześniejszych programów do podsłuchów i inwigilacji. Urządzenia są wstanie przechwycić niemal wszystko: – rozmowy telefoniczne, smsy, maile, a nawet treści przesyłane za pośrednictwem komunikatorów. Część z tych urządzeń nie można jednak wykorzystać przeciwko Polakom. Teoretycznie.
Jeżeli telefon zostanie przez niego zainfekowany, to program uzyskuje dostęp do całej zawartości urządzenia, łącznie z nagraniami, pocztą, czy treścią rozmów, które prowadzimy w komunikatorach.

Pegasus może też przejąć kontrolę nad głośnikiem i kamerą, przez co pozwala na bieżąco podsłuchiwać rozmowy i śledzić obraz z najbliższego otoczenia. Zaletą programu jest to, że jest on bardzo trudny do wykrycia, a przy jakiejkolwiek próbie namierzenia znika i zaciera po sobie elektroniczne ślady. W Polsce oprogramowaniu nadano kryptonim „Orzeł Biały”.

Był rok 1993. W pustkowi przygranicznym na Warmii Urząd Ochrony Państwa rozpoczął tajną inwestycję związana z budową instalacji nasłuchowej, która miała zostać włączona do międzynarodowego systemu Echelon, zarządzanego przez Agencję Bezpieczeństwa Krajowego. W Polsce znajduje się kilka takich anten w różnych lokalizacjach kraju. System ten jest w stanie przechwycić niemal każdą rozmowę telefoniczną – nie ma znaczenia czy rozmawiamy tylko przez aparat czy korzystamy z przeróżnych aplikacji. Anteny zbierają sygnał, który jest zaszyfrowany. Trzeba później go rozkodować.

– Jeśli ktoś myśli, że robi się to za pomocą łamania kodów itd. To jest w wielkim błędzie. Większość takich danych łamana jest siłowo. Wrzuca się je do serwerów, które dekodują zapisany sygnał – opowiada osoba, która pracowała na systemach nasłuchu elektronicznego.

Z Polski zaszyfrowane dane przesyłane są do Niemiec, gdzie NSA ma ulokowała sieć potężnych serwerów zajmujących się łamaniem kodów. Tam też trafiła rozmowa Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Kaczyńskiego, zarejestrowana przez polską część systemu Echelon w 10 kwietnia 2010 roku. Odszyfrowane nagranie wróciło do Agencji Wywiadu. Do dziś jednak nie zostało upublicznione.

System, który polski wywiad dostał od amerykanów w teorii powinien działać na zewnątrz. W praktyce może być wykorzystywany do podsłuchu Polaków. Anteny zbierają, bowiem każdy sygnał, który znajduje się w promieniu ich działania. W tym rozmowy i dane przesyłane przez obywateli polskich. Ale to nie jedyne zabawki, które posiada Agencja Wywiadu.

Już po wybudowaniu przez amerykanów na terenie Polski sieci anten, Agencja Wywiadu zaczęła inwestować w sprzęt do inwigilacji elektronicznej. Głównie kupowano go od dwóch firm, które blisko współpracują z NSA – niemieckiej firmy Rohde & Schwartz i amerykańskiej Digital Receiver Technology Inc. (nazywane w AW DRTBOX) Pierwsza swoją główną siedzibę ma Monachium. Druga mieści się w Maryland w USA. Co ciekawe w tym samym mieście Rohde & Schwartz ma swoje przedstawicielstwo. Mieści się też tutaj centrala, NSA – czyli mózg światowego systemu Echelon.''

''polsza'' ....;D

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rafau niezalogowany
4 marca 2023r. o 11:45
Będziesz musiał polubić karaluchy:)
Bo mnie lubisz, tak?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rafau niezalogowany
4 marca 2023r. o 13:05
No to lubisz czy nie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
4 marca 2023r. o 14:56
CBA na skrzydlatym koniu

Nim CBA kupiło słynne izraelskie oprogramowanie, które pozwala przejmować kontrolę nad telefonem w czasach rządów PO – PSL służba ta kupiła licencję na tzw. RCS, czyli Remote Control System. Aplikacja ta potrafiła niemal to samo, co osławiony Pegasus – nazywany pieszczotliwe nad Wisłą „Orzeł Biały”. RCS wgrany na telefon pozwalał na uzyskanie zdalnego dostępu do zawartości całego aparatu. Nie miało dla niego znaczenia czy komórka działał na Android, iOS czy Blackberry OS. RCS podsłuchuje rozmowy i dźwięki z otoczenia, niepostrzeżenie aktywuje kamerkę i nagrywanie, wykonuje zrzuty ekranu, zapisuje wszystkie odebrane wiadomości i namierza użytkownika poprzez GPS. Wszystkie informacje wysyła regularnie na serwer. Aplikacja miała jednak jedną wadę. Trzeba było nią zainfekować telefon.

RCS można było zainstalować tylko poprzez zainfekowany inny sprzęt np. komputer. Podpinając do niego aparat telefoniczny za pomocą przewodu USB użytkownik ściągał virusa, który przejmował kontrolę nad jego aparatem.

Takie same możliwości, jak RCS ma zakupiony przez Ernesta Bejdę, byłego już szefa CBA, Pegasus. Różnica między nimi a RCS polega na tym, że można nim zainfekować telefon zdalnie. Nie potrzeba żadnego fizycznego kontaktu aparatu z zainfekowanym wcześniej urządzeniem.

Nie ma bezpiecznych darmowych aplikacji

Wielu użytkowników telefonów czy komputerów prześciga się w instalowaniu wymyślnych aplikacji, które mają zagwarantować im poufność i uniemożliwić podsłuchanie przez służby. – Nie ma takiej aplikacji – śmieje się nasz rozmówca
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bubu niezalogowany
4 marca 2023r. o 15:43
Hihihiiiiiiii
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Yogi niezalogowany
4 marca 2023r. o 17:12
Hihihiiiiii
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza