Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ulicami Bolesławca przeszła droga krzyżowa - "przebłaganie za zniesławienie dobrego imienia Jana Pawła II" - FOTO, WIDEO
~~Katol niezalogowany
3 kwietnia 2023r. o 16:42
Jestem katolem i do dziś nie wiedziałem że coś tam TVN, może dlatego że nie oglądam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Atramentowa Godecja niezalogowany
3 kwietnia 2023r. o 16:54
~~ZABLOKOWANY napisał(a): aby w pewien sposób uzupełnić temat i trochę postawić to jednak w innym świetle należy wspomnieć o tym że Wojtyła jako już papież systemowo lekceważył problem pedofilii w Kościele...
potwierdził to uchwalając nowy ,spisany pod kolegów kodeks prawa kanonicznego ...a ten wyłączył przestępstwo pedofili z szeregu najcięższych przestępstw przeciwko wierze...

i zapewne o tym na tym marszu nikt słowa nie powiedział ...



To nie był jakiś tam marsz lecz nabożeństwo Drogi krzyżowej, ale i tak nie macie pojecia po co i na co, nie wnikajcie. Chodźcie na Wasze marsze, nic mi do tego. Poza tym redaktor po swojemu zinterpretował, ocenił, podsumował. Czy
zrozumial wogole, o co my się tam modliliśmy ? Interpretacja, by wywołać burzę. Ja szanuje ateistow i mniej wierzacych oraz ich poglądy nie oceniam. Ale wielu z Was ocenia wybór pozostałych, że ktoś wierzy to od razu ciemnogród. A ponoć jest wolność wyznania. Tylko dziwią mnie, że w Boga nie wierzą , a dzieci chrzczą i huczne komunie chcą robić i piekne śluby przed szybkim rozwodem w kościóku. I tu hipokryzji nie widzą. A co do drogi krzyżowej wczoraj - Mój prywatny czas, robię bo tak chcę. I nic Wam do tego. Poglądy macie swoje, a my swoje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
3 kwietnia 2023r. o 17:01
~~Fioletowy Jaskier napisał(a):
Co ty powiesz?! A jakie księgi?To bardzo ciekawe bo z tego co wiem to wtedy tylko nieliczni umieli czytać i pisać..I szacunek do drugiego człowieka to też trochę taka wątpliwa sprawa.Chyba trochę epoki ci się pomyliły.A tak poza tym to "pomorze" w sensie "pomoc ",pisze się przez "ż".,a Pomorze może być np.wschodnie.pozdrawiam.

Moja babcia też nie umiała czytać a cały modlitewnik znała na pamięć. Widać że jednak niekoniecznie trzeba umieć czytać, by znać na pamięć całe księgi. I jeszcze jedno ci powiem. Babcia była najmądrzejszą osobą, jaką poznałem w życiu. Ona wiedziała co w życiu jest ważne.
Szacunek do drugiego człowieka jest podstawą chrześcijaństwa. A w średniowieczu co jak co, ale nakazy biblijne były brane pod uwagę. To tobie komuniści wtłoczyli do głowy "wiedzę" o mrokach średniowiecza, a ty to łyknąłeś jak młody pelikan.
A co do ortografii... Jak brak innych argumentów, to się bierze takie :-p
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Apostolus apontus niezalogowany
3 kwietnia 2023r. o 17:18
Tak, tak Papież nic z pedofilią kościelną nie zrobił dla dobra Kościoła, a my teraz udawajmy że on jest nieskalany dla dobra jego świętości i tak 2000 lat już przeszło ofiary palone na stosach płaczą, a reszta będzie udawać że o złych czynach nic nie wie. Ci którzy tego nie chcą wiedzieć biorą te grzechy na siebie, ale kościołowi to nie pomaga i dojdzie w końcu do tego co np. w Czechach gdzie na mszę przychodzi 10 osób w wieku 70-80 lat. Brońcie dalej...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mlecznobiała Czereśnia niezalogowany
3 kwietnia 2023r. o 17:31
powiada jeden ...''droga krzyżowa'' a tutaj co?

''W czasie bolesławieckiej procesji ksiądz mówił: Dziś słyszymy kalumnie i oszczerstwa, a niektórzy chcą nawet piłować krzyże.....miłość Chrystusa nigdy nie przemawia w języku siły ale wyraża się w miłości bliźniego i w prawdzie...''

jasne że nic mi do tego w co wierzysz...i nie do tego się ten marsz w sumie odnosił ...
chodzi o to że modlono się tam za kogoś nad którego postacią narasta wciąż tyle kontrowersji w stosunku jak się zachowywał w pewnych sytuacjach...
a tym nie zaprzeczają ani fakty ani wypowiedzi ludzi blisko związanych z Kościołem....

''..dziwią mnie, że w Boga nie wierzą , a dzieci chrzczą i huczne komunie chcą robić i piekne śluby przed szybkim rozwodem w kościóku. ''

a nie dziwi cię czasem KOŚCIELNY ROZWÓD niejakiego Kurskiego? ;D
a to tylko jeden z przykład...

a co do ''tytonia''

''Szacunek do drugiego człowieka jest podstawą chrześcijaństwa.''

z tobą to już nawet szkoda gadać bo raz piszesz to co powyżej a wcześniej pomimo że cię nie obraziłem jak się do mnie odniosłeś?
ale powiewa mi to bo już ciebie dobrze poznałem...

ciekawsze jednak może być to jak oceniasz postępowanie kleszych pedofili i tych swoich ''hierarchów'' którzy nawet otwarcie bronią pedofili w sukienkach jak robił to Michalik w sprawie pedofila z Tylawy...

tam też jest ''szacunek chrześcijański''?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudoczerwony Wrzosiec niezalogowany
3 kwietnia 2023r. o 20:11
Wy to nawet trzodę chlewną zgnoicie ,że nie wdpomnę o Dmutku z wTrzebienia który ma małą sikawkę co potwierdza Kryśka vo straviła cnotę w 79 na obozie ZSMP
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowy Driakiew niezalogowany
3 kwietnia 2023r. o 20:23
~~Atramentowa Godecja napisał(a): ~~ZABLOKOWANY napisał(a): aby w pewien sposób uzupełnić temat i trochę postawić to jednak w innym świetle należy wspomnieć o tym że Wojtyła jako już papież systemowo lekceważył problem pedofilii w Kościele...
potwierdził to uchwalając nowy ,spisany pod kolegów kodeks prawa kanonicznego ...a ten wyłączył przestępstwo pedofili z szeregu najcięższych przestępstw przeciwko wierze...

i zapewne o tym na tym marszu nikt słowa nie powiedział ...



To nie był jakiś tam marsz lecz nabożeństwo Drogi krzyżowej, ale i tak nie macie pojecia po co i na co, nie wnikajcie. Chodźcie na Wasze marsze, nic mi do tego. Poza tym redaktor po swojemu zinterpretował, ocenił, podsumował. Czy
zrozumial wogole, o co my się tam modliliśmy ? Interpretacja, by wywołać burzę. Ja szanuje ateistow i mniej wierzacych oraz ich poglądy nie oceniam. Ale wielu z Was ocenia wybór pozostałych, że ktoś wierzy to od razu ciemnogród. A ponoć jest wolność wyznania. Tylko dziwią mnie, że w Boga nie wierzą , a dzieci chrzczą i huczne komunie chcą robić i piekne śluby przed szybkim rozwodem w kościóku. I tu hipokryzji nie widzą. A co do drogi krzyżowej wczoraj - Mój prywatny czas, robię bo tak chcę. I nic Wam do tego. Poglądy macie swoje, a my swoje.
Ale w co wierzy ?W człowieka ?W papieża w jego nieomylność?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Beżowobrązowy Grab niezalogowany
3 kwietnia 2023r. o 21:57
ludzie ,spokojnie
wybory wygra pis i kościółek
chyba że ,do wyborów pójdzie młode pokolenie KOBIET
wtedy ...y będą POZAMIATANE

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza