Czytam te okruszki i w pkt.2 zaintrygowała mnie informacja,że wojsko stacjonowało kilka kilometrów dalej w miejscu obecnego garnizonu ??
Zdjęcie lotnicze umieszczone w książce p. Anny Bober "Bolesławiec na Dawnych Pocztówkach" Strona 22 zdjęcie nr.20 foto datowane na lata ok.1926-1936 wyraźnie pokazuje zabudowę miejską w kierunku dzisiejszej jednostki sięgającą najdalej ul.Żeromskiego .Również na planie miasta z 1932 r zamieszczonym w książce "Bolesławiec" Zarys monografii miasta s.208 najdalsza zabudowa w tym kierunku sięga ul. Andersa a dalej znajdują się pola uprawne . Natomiast koszary wzniesiono w latach 1934-1935 więc proszę wyjaśnić gdzie znajdowały się budynki w których stacjonowało wojsko w latach ok.1822
Warto dodać, że to dzięki konsekwencji i uporowi ówczesnego starosty DARIUSZA KWASNIEWSKIeGO i Rady Powiatu udało się nareszcie pozyskać środki na odbudowę teatru. I dziś mamy to co mamy.
~~Dariusz Gołębiewski niezalogowany 18 maja 2023r. o 9:09
~~Jan napisał(a): Warto dodać, że to dzięki konsekwencji i uporowi ówczesnego starosty DARIUSZA KWASNIEWSKIeGO i Rady Powiatu udało się nareszcie pozyskać środki na odbudowę teatru. I dziś mamy to co mamy.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku.
Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.