Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Sukcesy nowego rządu

14240
M21W2
2 maja 2024r. o 20:32
Rozumiem Janusz że w pośpiechu nie przeczytałeś wszystkiego co napisałem wcześniej odpowiadając tobie odnośnie
wyboru Ursuli .
powtarzam :
euro posłowie PiS powinni zagłosować przeciwko .
Nie raz pisałem o ich naiwności , liczyli że coś ugrają popierając Niemkę która nie sprawdziła się jako minister obrony , była takim Kosiniakiem Kamyszem którego ty słusznie krytykujesz .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ceglany Krwawnik niezalogowany
2 maja 2024r. o 20:42
był tu filmik o frajerze tarczyńskim i jaki to z niego ''kozaczenko''
a tu mam coś o tym że to kłamca i konfabulant...

''Sam poseł PiS dziadkiem się szczyci. W wersji, którą rozpowszechnia Tarczyński, Józef Albiński z Bełżyc to bohater. Rzekomy komendant placówki Narodowych Sił Zbrojnych (nacjonalistycznej partyzantki – red.). Tzw. "żołnierz wyklęty", który podczas II wojny światowej miał uratować 120 Żydów. Jak utrzymuje Tarczyński, ścigający go Niemcy mieli przystawić kałasznikowa do brzucha jego ciężarnej żony (która jakiś czas potem urodziła matkę posła PiS).
Wnuk wyklęty
Tę opowieść poseł PiS od lat wykorzystuje jako medialny immunitet, który ma go, Dominika Tarczyńskiego, chronić przed krytyką. "Nie pouczaj wnuka Wyklętego"''
Tymczasem internauci, którzy nie chcieli politykowi partii rządzącej wierzyć na słowo, rozpoczęli śledztwo historyczne. Potem dołączyli do nich dziennikarze, w których ręce po długim czasie wreszcie trafiła teczka Józefa Albińskiego z Instytutu Pamięci Narodowej. I mieli nosa.
Okazuje się, że Tarczyński nie mówi o dziadku całej prawdy, a o niektórych sprawach kłamie lub nieświadomie wprowadza w błąd. Poseł zamieszcza w internecie tylko wybrane dokumenty IPN – te mające pokazać jego dziadka ze strony, która spodoba się jego wyborcom. Inne rzeczy ukrywa lub pomija milczeniem.

IPN i Yad Vashem
Jak sprawdziła w 2018 roku Wirtualna Polska, Yad Vashem, izraelski Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu, nic nie wiedział o tym, by dziadek Dominika Tarczyńskiego uratował 120 Żydów (albo inną ich liczbę). Nie byłby to rekord – socjalistyczna działaczka społeczna Irena Sendler (notabene szykanowana przez Narodowe Siły Zbrojne za lewicowe poglądy) uratowała życie ok. 2,5 tysiącom żydowskich dzieci (dokładna liczba nigdy nie została ustalona).
Jednak czy ocalenie życia 120 ludziom przez Józefa Albińskiego mogłoby pozostać niezauważone? Skąd polityk PiS wziął te informacje o przeszłości dziadka? Poseł twierdzi, że to sobie wyliczył. – Ustaliłem to na podstawie rozmów z ludźmi z jego oddziału – twierdzi Tarczyński. W teczce IPN nie ma jednak po tym śladu. Są za to ślady wskazujące na coś zupełnie innego.
informacje znajdujące się w teczce przodka posła PiS. Widnieje w nich także, że Józef Albiński to człowiek bogaty. Ma 3 kamienice, 2 samochody i 10 książeczek oszczędnościowych. Prowadzi zakład szewski, w którym zatrudnia wielu pracowników. Według dokumentów pieniądze przydały się, gdy Albiński spowodował 3 wypadki samochodowe. Miał przekupić ofiary po to, by nie powiadomiły milicji. Jednym z poszkodowanych był według dokumentów 11–chłopiec, któremu Albiński miał przetrącić kręgosłup.''

Lucjan bo to do ciebie...ten dupek to dla ciebie ''autorytet'' ...
pomyśl jednak...w czasach ''komuny'' kiedy UB prześwietlało takich bogaczy a ten dziadek był bogaty ,tępiło wręcz takich uważając ich za ''burżui'' gościu ma taki majątek?...majątek który niczym nie jest udokumentowany bo z szewstwa w tamtych czasach kupować kamienice i samochody?
a więc teraz napiszę ci coś nad czym może się chwilę zastanowisz...bo ja o tym czytałem ...
wiesz że na rampie w Treblince Polacy(?) podawali Żydom kubek wody za ...diament lub złoto?
no to teraz coś z akt IPN i zeznań...

''Albiński według opowiadań Słotwińskiego, przetwórcy wód gazowych, to członek NSZ, był człowiekiem takim, że w czasie okupacji chodził i zbierał kontrybucję od ludzi więcej zamożnych, które to miały być przeznaczone na cele walki z komunizmem w znaczeniu, że to Niemcy robili, a w zasadzie pieniądze te znajdowały się w kieszeni Albińskiego, jak również i pieniądze zdobyte po zabiciu Żydów"''

jak ci teraz z tym twoim ''autorytetem''? ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ceglany Krwawnik niezalogowany
2 maja 2024r. o 20:47
M21W2 napisał(a): Rozumiem Janusz że w pośpiechu nie przeczytałeś wszystkiego co napisałem wcześniej odpowiadając tobie odnośnie
wyboru Ursuli .
powtarzam :
euro posłowie PiS powinni zagłosować przeciwko .
Nie raz pisałem o ich naiwności , liczyli że coś ugrają popierając Niemkę która nie sprawdziła się jako minister obrony , była takim Kosiniakiem Kamyszem którego ty słusznie krytykujesz .



w polityce nie ma miejsca na naiwność...tym bardziej jeśli chodzi o sprawy dotyczące spraw kraju jaki się reprezentuje...
ja Lucjan zanim coś podpiszę dokładnie czytam a nie jak ostatni naiwniak podpisuję to co mi podsuną pod nos...

ale jak widzę dociera do ciebie i to że oni ''liczyli na to że coś ugrają'' ;D
a zostali z palcem w dupie tak jak z tym ''ładem'' ;D
szkoda że nie mogę ci wkleić filmiku jak to twoi piali nad nim z zachwytu...
a tu jak ostatnie NAIWNIAKI zostali klasycznie ograni ...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czerwonawa Bazylia niezalogowany
2 maja 2024r. o 20:57
~~Ceglany Krwawnik napisał(a): ~~Czarny Sit napisał(a): ~~Ceglany Krwawnik napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): ~~Ceglany Krwawnik napisał(a): konkretem Lucjan jest to że to dzięki twoim kolesiom wybrano Ursulę na to stanowisko...
i to właśnie jest waszą piSSdzielską winą bo nie potraficie się z tym pogodzić...;D
chciałeś konkretów to masz...tylko jak to skomentujesz?...o ile natychmiast nie zwiejesz...;D



Niesamowite , Januszowi nie podoba się wygrana Ursuli , obarcza za to winą PiS
ja nie napisałem Lucjan że wybór Ursuli mi się nie podoba ...ty popuszczasz wodze fantazji ..
a czyja jak nie piSSdzielców winą a raczej czyimi głosami wygrała stanowisko...
waszymi piSSdzielskimi głosami ...
to są właśnie konkrety których się dzisiaj wstydzisz ...;D
napisz coś o tym ...czy ja mam to zrobić bo ty w swoim oszołomstwie nigdy tego nie zrobisz bo masz ''wydmuszki '' a nie ''jajca''...

gościu ...dla ciebie ważniejszy był mecz w ''szmaciankę'' a dla mnie - zdradzę ci tajemnicę ;D - dzień moich urodzin a więc kawusia ,drinusie i życzenia jakie mi składano...
kumasz ''czaczę''?

Uszczkniesz rąbka tajemnicy Janie
kto składał życzenia ?
było miło czy ??

a po co mam to pisać?...to moja sprawa a resztę dopiszą sobie forumowi fantaści...;D

Wiesz chwalisz się że składają
to ciekawość zżera nas Janie

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasio niezalogowany
2 maja 2024r. o 21:02
A co komu do tego co cię zżera? Jak dla mnie to może cię zżerać nawet klątwa Wenery.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Fiołkowy Maczek niezalogowany
2 maja 2024r. o 21:07
~~Jasio napisał(a): A co komu do tego co cię zżera? Jak dla mnie to może cię zżerać nawet klątwa Wenery.

Zgniły Komuchu nie do ciebie było zapytanie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasio niezalogowany
2 maja 2024r. o 21:15
Komuchu? Człowieku ja mam dopiero dwadzieścia lat. Hihihihi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Marengo Psianka niezalogowany
2 maja 2024r. o 21:22
~~Jasio napisał(a): Komuchu? Człowieku ja mam dopiero dwadzieścia lat. Hihihihi


a co to ma wspólnego z wiekiem
Czarzastemu pucujesz lakierki toś komuch
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza