Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Orange zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

100 konkretów na 100 dni

~~Morski Wrzos niezalogowany
31 sierpnia 2024r. o 12:58
No to emeryci się doigrali .....ojciec dyrektor plus dziad
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bolo niezalogowany
31 sierpnia 2024r. o 13:08
Na pocztę ale jaką? Bundes bundes fur Deutchland?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnogranatowy Szczodrzeniec niezalogowany
31 sierpnia 2024r. o 14:04
~~Ołowiany Przypołudnik napisał(a):
Wszystko było im wolno. Czuli się bezkarni. Czuli się panami Polski. Na posyłki mieli policję, wojsko, służby specjalne. Z prokuratury uczynili upolitycznione bagno w którym niewygodne papiery ginęły w odmętach… prywatnych garaży. Spółki Skarbu Państwa przypominały dawne, komunistyczne PGR-y gdzie doiło się państwo na wszystkim i na wszystkie sposoby.

Media publiczne zamienili w jeden z najbardziej ohydnych, propagandowych ścieków. Miejsce naznaczone kłamstwem, nienawiścią, chciwością.

Z największych chamów, prostaków i tumanów uczynili nowe elity Polski. Elity Kaczyńskiego. Powiedzieli im, że mogą wszystko. Jak na Węgrzech, Turcji czy… Rosji. Wbili do głowy, że Polska jest i będzie ich. Ta Rzesza znowu miała trwać tysiąc lat. Dając wieczystą ochronę bandzie, która z rozmysłem terroryzowała kraj. Bandzie tak pozbawionej zasad, że trudno doszukiwać się w nadwiślańskiej historii podobnych przykładów.

Kaczyński był przy tym twórcą formuły „nowego Polaka”: nic nie widzę, nic nie słyszę, cieszę się z 500+ i dodatkowej emerytury. Świadomie wyłączam płaty mózgu odpowiedzialne za krytyczne myślenie. Bo tak chce wódz. Bo tak jest wygodniej, łatwiej. Myśli za mnie państwo. Ja już nic nie muszę. Tylko wstać, iść do roboty i żreć jak pewien komisarz. Jedyne czego ode mnie oczekuje się w zamian to nie zadawać pytań, nie wnikać, nie drążyć…

Ten sam schemat doskonale widoczny był we wszystkich „izmach”: komunizmach, nazizmach, faszyzmach. Jednym słowem, dyktatura nie wymaga szarych komórek. Dyktatura opiera się na dyktacie a ten żywi się podporządkowaniem i bezwolnością.
Tak była Polska AD 2023. Nowy „chory człowiek Europy”…

A dziś? Zdziwienie, że PKW rozlicza złodziejstwo. Zdziwienie, że prokuratura ściga złote dzieci reżimu Kaczyńskiego. Pisowcy na czele ze Słońcem Bałtyku doświadczają bolesnego zderzenia z rzeczywistością. Taką, która jest ich największym wrogiem. Bo nie mają na nią wpływu. Nie mogą nakazać, zakazać, zastraszyć. Mogą tylko stać i bezradnie krzyczeć.

Wielu już rozgląda się za spadochronami. Wielu widzi bezradność Kaczyńskiego. A bezradny dyktator jest nikomu niepotrzebny. Poza „Błaszczakami”...

Bezradność Kaczyńskiego jest najlepszych zwiastunem upadku świata PiS. Wszechmogący do niedawna władca okazuje się śmieszny, nikomu niepotrzebny i zagubiony. Kasa zaś to silny impuls przyśpieszający ten proces. Nie ma odwrotu. Jest tylko upadek. Ile potrwa? Raczej miesiące, niż lata.

Rzesza pada. Berlin płonie. W ponurym, wilgotnym bunkrze szalony despota przesuwa na mapie nieistniejące armie…

Opisujesz poprzednie rządy PO-PSL-SLD. Dokładnie tak było i nawet sprzątaczki zwalniali jak nie była ich poglądów, prezenterów pogody nawet zwalniali za poglądy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
31 sierpnia 2024r. o 14:38
Co ty pieprzysz gościu. Antek szaleniec ,,dekomunizował,, i lustrował nawet sekretarki i sprzątaczki . Skończ więc pisać bzdury a jeśli już piszesz to pisz prawdę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtobrązowa Psianka niezalogowany
31 sierpnia 2024r. o 14:48
szalony Antonio ''dron'' praktycznie od zawsze działał na szkodę Polski i Polaków...
dzisiaj niby ''legenda'' a to kiedyś zwykły kapuś ...
dzisiaj patrząc na jego postawę z ostatnich lat można go określić i ''nielegałem'' od lat działającym dla ludzi Kremla...
jeden z największych szkodników dla Polski i Polaków...

''budyń'' odznacza go wstążką z orłem białym a powinien dwugłowym czarnym...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kobaltowy Czosnek niezalogowany
31 sierpnia 2024r. o 16:35
~~Bolo napisał(a): Na pocztę ale jaką? Bundes bundes fur Deutchland?

Właśnie PO to instalowali ryżego słupa
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~EugeneMoode niezalogowany
31 sierpnia 2024r. o 16:38
look at here now infinito wallet
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Antoni niezalogowany
31 sierpnia 2024r. o 17:18
~~Żółtobrązowa Psianka napisał(a): szalony Antonio ''dron'' praktycznie od zawsze działał na szkodę Polski i Polaków...
dzisiaj niby ''legenda'' a to kiedyś zwykły kapuś ...
dzisiaj patrząc na jego postawę z ostatnich lat można go określić i ''nielegałem'' od lat działającym dla ludzi Kremla...
jeden z największych szkodników dla Polski i Polaków...

''budyń'' odznacza go wstążką z orłem białym a powinien dwugłowym czarnym...


Witam cię prześmieszny Janku, mam pytanie czy nie zechciałbyś uświetnić swoim występem cyrk na wiejskiej? Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza