Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ślubowanie burmistrza Nowogrodźca, Joanny Świder
~~Pomarańczowożółta Pernecja niezalogowany
24 sierpnia 2024r. o 21:22
~~Alabastrowa Sanwitalia napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Pomarańczowożółta Pernecja napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Ciotka Mieszkanki napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Mieszkanka napisał(a): Jestem za referendum - odwołania rady gminy. Z tej rady już nic nie będzie. Są przywiązani do byłego burmistrza chyba łańcuchem. Zatem jak będą zbierać podpisy to chętnie podpisze. Wiele osób w Milikowie i w Nowogrodźcu jest za odwołaniem rady. Będziemy głosować ZA.


Pitu pitu odwołamy wszystkich radnych . Takie tam pierwsze z brzegu z internetów:

Art. 96. [Rozwiązanie rady gminy. Odwołanie wójta. Wyznaczenie osoby pełniącej funkcje rady i wójta]
1. W razie powtarzającego się naruszenia przez radę gminy Konstytucji lub ustaw, Sejm, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, może w drodze uchwały rozwiązać radę gminy. W przypadku rozwiązania rady gminy Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, wyznacza osobę, która do czasu wyboru rady gminy pełni jej funkcję.

Good Luck mordeczki! Dalej odwołujecie?
Oni przywiązani do niego , ona do veto jadą na jednym wózku .
Co ty pieprzysz Veta to ona teraz nie cierpi ,bo wie ,że Veto bardzo dużo wie o niej .

Teraz to my wszyscy wiemy wiele o niej . A veta nic a nic mi nie szkoda . Szkodziło latami razem z nią.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciotka Mieszkanki niezalogowany
24 sierpnia 2024r. o 21:34
Załóżmy, że nie jestem tak mądrą osobą jak WY. Proszę w takim razie podać powód odwołania RM. I jeszcze przyda mi się cytat z tej nieprzeczytanej przeze mnie ustawy. Podziel się wiedzą
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Alabastrowa Sanwitalia niezalogowany
24 sierpnia 2024r. o 21:46
~~Pomarańczowożółta Pernecja napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Alabastrowa Sanwitalia napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Pomarańczowożółta Pernecja napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Ciotka Mieszkanki napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Mieszkanka napisał(a): Jestem za referendum - odwołania rady gminy. Z tej rady już nic nie będzie. Są przywiązani do byłego burmistrza chyba łańcuchem. Zatem jak będą zbierać podpisy to chętnie podpisze. Wiele osób w Milikowie i w Nowogrodźcu jest za odwołaniem rady. Będziemy głosować ZA.


Pitu pitu odwołamy wszystkich radnych . Takie tam pierwsze z brzegu z internetów:

Art. 96. [Rozwiązanie rady gminy. Odwołanie wójta. Wyznaczenie osoby pełniącej funkcje rady i wójta]
1. W razie powtarzającego się naruszenia przez radę gminy Konstytucji lub ustaw, Sejm, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, może w drodze uchwały rozwiązać radę gminy. W przypadku rozwiązania rady gminy Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, wyznacza osobę, która do czasu wyboru rady gminy pełni jej funkcję.

Good Luck mordeczki! Dalej odwołujecie?
Oni przywiązani do niego , ona do veto jadą na jednym wózku .
Co ty pieprzysz Veta to ona teraz nie cierpi ,bo wie ,że Veto bardzo dużo wie o niej .
Teraz to my wszyscy wiemy wiele o niej . A veta nic a nic mi nie szkoda . Szkodziło latami razem z nią.

Jeśli Weto szkodziło to jakim cudem ona wygrała .? Weto bez niej jest tak potrzebne jak wcześniej ,szkodować nie musisz bo jesteś malutki pionek w tej układance .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnoczerwony Nawłoć niezalogowany
24 sierpnia 2024r. o 22:25
Macie:

Art. 5. [Inicjatywa w sprawie odwołania organów j.s.t.]
1. W sprawach odwołania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego przed upływem kadencji rozstrzyga się wyłącznie w drodze referendum przeprowadzonego na wniosek mieszkańców, o którym mowa w art. 4.
1a. Wniosek mieszkańców gminy, o którym mowa w ust. 1, może dotyczyć odwołania rady gminy i wójta (burmistrza, prezydenta miasta) albo odwołania jednego z tych organów.
1b. Referendum w sprawie odwołania wójta (burmistrza, prezydenta miasta) może być przeprowadzone także z inicjatywy rady gminy.
1c. Uchwała rady gminy o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta (burmistrza, prezydenta miasta) podejmowana jest w trybie art. 28a albo art. 28b ustawy, o której mowa w art. 6 pkt 1.
2. Wniosek mieszkańców, o którym mowa w ust. 1 i 1a, może zostać złożony po upływie 10 miesięcy od dnia wyboru organu albo 10 miesięcy od dnia ostatniego referendum w sprawie jego odwołania i nie później niż na 8 miesięcy przed zakończeniem jego kadencji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Qwe niezalogowany
24 sierpnia 2024r. o 22:29
~~Jasnoczerwony Nawłoć napisał(a): Macie:

Art. 5. [Inicjatywa w sprawie odwołania organów j.s.t.]
1. W sprawach odwołania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego przed upływem kadencji rozstrzyga się wyłącznie w drodze referendum przeprowadzonego na wniosek mieszkańców, o którym mowa w art. 4.
1a. Wniosek mieszkańców gminy, o którym mowa w ust. 1, może dotyczyć odwołania rady gminy i wójta (burmistrza, prezydenta miasta) albo odwołania jednego z tych organów.
1b. Referendum w sprawie odwołania wójta (burmistrza, prezydenta miasta) może być przeprowadzone także z inicjatywy rady gminy.
1c. Uchwała rady gminy o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta (burmistrza, prezydenta miasta) podejmowana jest w trybie art. 28a albo art. 28b ustawy, o której mowa w art. 6 pkt 1.
2. Wniosek mieszkańców, o którym mowa w ust. 1 i 1a, może zostać złożony po upływie 10 miesięcy od dnia wyboru organu albo 10 miesięcy od dnia ostatniego referendum w sprawie jego odwołania i nie później niż na 8 miesięcy przed zakończeniem jego kadencji.

1b najbardziej realny
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowożółta Pernecja niezalogowany
24 sierpnia 2024r. o 23:24
~~Alabastrowa Sanwitalia napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Pomarańczowożółta Pernecja napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Alabastrowa Sanwitalia napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Pomarańczowożółta Pernecja napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Ciotka Mieszkanki napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Mieszkanka napisał(a): Jestem za referendum - odwołania rady gminy. Z tej rady już nic nie będzie. Są przywiązani do byłego burmistrza chyba łańcuchem. Zatem jak będą zbierać podpisy to chętnie podpisze. Wiele osób w Milikowie i w Nowogrodźcu jest za odwołaniem rady. Będziemy głosować ZA.


Pitu pitu odwołamy wszystkich radnych . Takie tam pierwsze z brzegu z internetów:

Art. 96. [Rozwiązanie rady gminy. Odwołanie wójta. Wyznaczenie osoby pełniącej funkcje rady i wójta]
1. W razie powtarzającego się naruszenia przez radę gminy Konstytucji lub ustaw, Sejm, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, może w drodze uchwały rozwiązać radę gminy. W przypadku rozwiązania rady gminy Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, wyznacza osobę, która do czasu wyboru rady gminy pełni jej funkcję.

Good Luck mordeczki! Dalej odwołujecie?
Oni przywiązani do niego , ona do veto jadą na jednym wózku .
Co ty pieprzysz Veta to ona teraz nie cierpi ,bo wie ,że Veto bardzo dużo wie o niej .
Teraz to my wszyscy wiemy wiele o niej . A veta nic a nic mi nie szkoda . Szkodziło latami razem z nią.
Jeśli Weto szkodziło to jakim cudem ona wygrała .? Weto bez niej jest tak potrzebne jak wcześniej ,szkodować nie musisz bo jesteś malutki pionek w tej układance .

Szkodziło mieszkańcom całej gminy a nie jej . Wiedzieli jaki to człowiek kłamała jak z nut . Teraz widzimy jak was wystawiła , bo karma powraca . Jeszcze ta karma ją samą dopadnie i to już nie długo .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciotka Mieszkanki niezalogowany
24 sierpnia 2024r. o 23:39
To jaki jest ewentualny powód odwołania rady? To mnie najbardziej interesuje. Bo nie tańczą jak wasza burmistrz im zagra? Trochę za mało żeby mnie i wiékszość mieszkańców przekonać. Ona dla odmiany nie dostała wotum i absolutorium a z tego mogą już być konsekwencje. Obserwując to co się aktualnie wyprawia w nowogrodziedzkim ratuszu nie zdziwię się jak jeszcze w tym roku odpali z jakąś głupią decyzją...

PS
Panie Kazimierzu co by Pan zrobił gdyby nie było gminy Nowogrodziec, statystyki wyświetleń by się nie zgadzały?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Woskowożółty Dziurawiec niezalogowany
25 sierpnia 2024r. o 0:39
~~Ciotka Mieszkanki napisał(a): To jaki jest ewentualny powód odwołania rady? To mnie najbardziej interesuje. Bo nie tańczą jak wasza burmistrz im zagra? Trochę za mało żeby mnie i wiékszość mieszkańców przekonać. Ona dla odmiany nie dostała wotum i absolutorium a z tego mogą już być konsekwencje. Obserwując to co się aktualnie wyprawia w nowogrodziedzkim ratuszu nie zdziwię się jak jeszcze w tym roku odpali z jakąś głupią decyzją...

PS
Panie Kazimierzu co by Pan zrobił gdyby nie było gminy Nowogrodziec, statystyki wyświetleń by się nie zgadzały?


Jakie konsekwencje? Dalej nie rozumiesz ale może i lepiej. Referendum odwołania burmistrza to pomysł który na samym starcie jest niewypałem ale ty tego nie zrozumiesz. Ja jak najbardziej czekam na jedno i drugie referendum
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza
REKLAMA Orange zaprasza