Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jestem ochrzczonym Świadkiem Jehowy. Zapytaj mnie o cokolwiek.

23120
Beniu1982
21 sierpnia 2024r. o 15:46
Cześć,
Jak w tytule - jestem Świadkiem Jehowy, ochrzczonym jako nastolatek. Wychowywanym w domu z tzw „tradycjami”, bo jestem 4 pokoleniem Świadków Jehowy. Mieszkam w dużym mieście, całe życie byłem przykładnym Świadkiem do czasu gdy zrozumiałem, że w tej religii za jej parawanem dzieje się wiele czego nie wiedzą „szeregowi” głosiciele. Byłem pionierem, sługa pomocniczym, starszym, pracowałem w Betel, znam sporo historii. O Izie i jej zniknięciu nie wiem nic, więc nie będę tutaj szył żadnych historii, ale jak chcesz mnie o coś zapytać,” związanego z jej religią, to zapraszam. Proszę tylko o kulturę w dyskusji :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonobiała Goryczka niezalogowany
21 sierpnia 2024r. o 20:58
Ty się chwalisz ,czy żalisz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
23120
Beniu1982
21 sierpnia 2024r. o 22:21
ani jedno ani drugie.. moment ocknięcia się jest jak z matrixa. no więc dobra, to bliżej do żalenia się :) bo w dorosłym wieku zrozumieć, że zmarnowane zostało ci dzieciństwo i młodość - bo jako dziecko prano ci mózg - to nie należy do przyjemnych doznań.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Oranżowy Berberys niezalogowany
21 sierpnia 2024r. o 22:42
bylismy dosyc blisko ze swiadkami jehowy, ta sekta wszystkich zwabia swym falszywym usmiechem i tym jacy to oni doskonali, dlaczego piszemy ze to sekta bo kaza zerwac kontakty z blizsza i dalsza rodzina nie bedacych swiadkami jehowy a o innych rzeczach nie bedziemy pisac, to hermetyczna sekta bedaca na pokaz taka swieta a w srodku dzieje sie tam wiele tragedii ludzkich a najbardziej cierpia dzieci
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Oo niezalogowany
22 sierpnia 2024r. o 10:24
I .P. Powinna ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.
Niepoważna sytuacja, to wręcz skandal, stara a gł....ia. Jak można tak się zachować? Na baczność wszystkie służby, ogromne koszty i utrudnienia, ktoś inny może potrzebował w tym czasie pomocy a jej nie otrzymał bo I. Się bawiła w kotka i myszkę! Po prostu skandal
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Prawda niezalogowany
22 sierpnia 2024r. o 10:28
SJ może być niebezpieczną organizacją dla człowieka, ze względu na jej pochodzenie i kierownictwo. Dobrze jest gdy człowiek poznaje Prawdę, czyli żywą relacje przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Tylko On może zbawić człowieka. Religie i sekty nie mówią o zbawieniu, bo go nie znają. Pan Jezus jest żywy i realny. Czy gdy spostrzegłeś , że jesteś tylko w sekcie/religii, zrozumiałeś że musisz pojednać się z Bogiem poprzez Jezusa Chrystusa ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
23120
Beniu1982
22 sierpnia 2024r. o 10:41
Świadkowie Jehowy są krytykowani (i słusznie) za
1) ukrywanie przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w zborach (tzw zasada dwóch świadków - „sprawy nie ruszamy dopóki nie ma dwóch naocznych świadków grzechu”). Świadkowie Jehowy nie rozumieją jaka jest skala takich przypadków - średnio przypada jeden pedofil na 100 głosicieli - i że to jest przęstepstwo, a nie tylko „grzech”.
2) zakaz transfuzji krwi. kompletnie niebiblijna doktryna, co więcej, czytanie ze zrozumieniem Biblii pokazuje jasno, że Bóg nie oczekuje składania ofiar z ludzi, w szczególności z dzieci.
3) traktowanie osób, które odchodzą. Ostracyzm (ang. shunning) to typowa metoda sekt i kultów religijnych. Kompletne zaprzeczenie tego o czym uczył Jezus i apostołowie. Kolejna niebiblijna doktryna, którą Ciało Kierownicze zaczyna rozluźniać poprzez utratę finansowania (sprawa Norwegii).

Jeżeli Ciało Kierownicze odstąpi od niebiblijnych, ludzkich doktryn, jeżeli zaczną respektować prawa człowieka i prawa dzieci i nakazali obowiązkowo zgłaszać przypadki pedofilów w swoich szeregach, to jest szansa że przestaną być traktowani jak szkodliwa sekta.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Prawda niezalogowany
22 sierpnia 2024r. o 10:50
To wszystko co Beniu piszesz to zapewne prawdą, warto też dodać że założycielem badaczy pisma był Taze Russell, który był również masonem. Doktryna SJ tworzy religię która nie uznaje boskości Pana Jezusa i nie ma na celu pojednania z Bogiem poprzez nowo narodzenie z Ducha Świętego i żywą relacje z Bogiem poprzez Jezusa Chrystusa. Mam Beniu do Ciebie pytanie - czy udało się Tobie poznać Pana Jezusa Chrystusa, czy jesteś narodzonym na nowo chrześcijaninem ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza
REKLAMA CER-FAR zaprasza