Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rozdzieleni w Jugosławii, odnaleźli miłość na Ziemiach Odzyskanych
~~Brudnożółta Męczennica niezalogowany
7 września 2024r. o 0:39
~~EWA ZYZAK napisał(a): Moja historia jest podobna.Otóż mój Ojciec Jan Wieczorkiewicz z rodziną pochodzą również z Bośni i Hercegowiny( Zenica koło Sarajewa).Po szkole oficerskiej został oddelegowany aż do Suwałk, gdzie znajdowały się duże koszary.Tam poznał moją mamę Jadwigę.Tam wzięli slub, tam się urodziłam.Ślub kościelny, moje chrzciny odbyły się po kryjomu, bo wojskowym nie wolno było przyznać się do wiary.Tego wymagał narzucony przez sowietów ustrój w dawnej PRL.Gdy miałam dwa lata jednostka wojskowa została przesiedlona na ziemie odzyskane, znów do...Bolesławca.Dysponuję zdjęciami z tamtych czasów(pochody i parady wojskowe na święta niepodległości).Tragiczna śmierć ojca w1961 roku zakończyła moje pięne dzieciństwo.Samotnej matce w czasach komuny było ciężko.Mimo to , dzięki niej, rodzinie, dobrym ludziom,mojej chęci do nauki...wyrosłam na przyzwoitą bolesławiankę.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brudnożółta Męczennica niezalogowany
7 września 2024r. o 0:42
~~EWA ZYZAK napisał(a): Moja historia jest podobna.Otóż mój Ojciec Jan Wieczorkiewicz z rodzią pochodzą również z Bośni i Hercegowiny( Zenica koło Sarajewa).Po szkole oficerskiej został oddelegowany aż do Suwałk, gdzie znajdowały się duże koszary.Tam poznał moją mamę Jadwigę.Tam wzięli slub, tam się urodziłam.Ślub kościelny, moje chrzciny odbyły się po kryjomu, bo wojskowym nie wolno było przyznać się do wiary.Tego wymagał narzucony przez sowietów ustrój w dawnej PRL.Gdy miałam dwa lata jednostka wojskowa została przesiedlona na ziemie odzyskane, znów do...Bolesławca.Dysponuję zdjęciami z tamtych czasów(pochody i parady wojskowe na święta niepodległości).Tragiczna śmierć ojca w1961 roku zakończyła moje pięne dzieciństwo.Samotnej matce w czasach komuny było ciężko.Mimo to , dzięki niej, rodzinie, dobrym ludziom,mojej chęci do nauki...wyrosłam na przyzwoitą bolesławiankę.

Moja mama również przyjechała z byłej Jugosławii a dokładnie z Zenicy. Moja mama była rodzoną siostrą twojego taty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Oliwkowy Jabłoń niezalogowany
7 września 2024r. o 10:18
~~Kasztanowatoczerwony Wielosił napisał(a): Miłość tylko w Bolesławcu na paradzie

Precz z lewactwem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Metrohouse zaprasza