Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Tylko dziś i jutro możesz podpisać petycję pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt
~~Kali Matjas niezalogowany
przedwczoraj o 17:58
~~Kali Matjas napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Złotobrązowy Czarny napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Kali Matjas napisał(a): My to jesteśmy takim dosyć krnąbrnym narodem.Trudno nam coś narzucić albo kazać.dlatego wszelkiego rodzaju zmiany ,które ktoś chce wprowadzić do naszego życia ,,a które nam w żaden sposób go nie ułatwiają spotykają się z takim KATEGORTCZNYM NIE!! To jest po prostu
śmiesznie.Rozmowa z trzylatkiem jest o wiele bardziej ciekawa i budująca ,bo jemu można coś wytłumaczyć ,zresztą dzieci potrafią myśleć ,uczyć się,a nawet wysnuwać wnioski z tego co widzą i słyszą a przede wszystkim nie są egoistami Jak widzę po, co niektórych komentarzach to raczej nie mamy do czynienia z myślącymi homo sapiens .

Są dwa rodzaje ludzi, jedni to niewolnicy, którzy nie mają własnego zdania, bo inni niewolnicy tacy jak ty im od przedszkola robią pranie mózgu wmawiając, że nakazy i zakazy są potrzebne uważając siebie za myślących homo sapiens. Jest też drugi rodzaj, prawdziwie myślący i prawdziwie czujący współczucie i troskę o każde życie, którym są wolni ludzie, to prawdziwy homo sapiens, potrafi odróżnić dobro od zła i nie potrzebuje do tego nakazów i zakazów! Ty jak widać należysz do tego pierwszego. Przykre.[/
Cóż chyba źle mnie zrozumiałeś.ale może taki jest twój tok myślenia.Sam nauczyłem się co jest dobre a co złe.Zajelo mi to 50 lat.Choc nadal się ucze.Wychowalem się na wsi.I tam jak wszystkim wiadomo ,hoduje się takie śliczne zwierzątka ,które później się zabija i zjada.I czy to jest złe? Niewiem..Dawniej psy były przy budzie ,Przypięte łańcuchami przez całe życie.I to było normalne .Dla mnie też.I w takim przeświadczeniu dorastałem .Nawet obrazki w książkach przedstawiały psa przy budzie ,z łańcuchem przy szyi.Takie też malowałem obrazki.,Było to zupełnie normalne.Jak miałem jakieś .10 lat coś się we mnie zmieniło i zacząłem odpinać psa ,którego mieliśmy z tego łańcucha.Po prostu było mi go szkoda.Oczywiscie lanie dostawałem że hej.Ale ...Tak mi już zostało.Nadal mieszkam na wsi.Teraz mam 3 psy które nie wiedzą co to buda,nie mają łańcucha ani nawet kojca..Choc to naprawdę duże psy.Nie jem mięsa ,bo to mój wybór i nikt mi tego nie narzucil.Potrafie czuć,i współczuć.,I uwierz mi bracie wiem co jest dobre a co zle.Sam się tego nauczyłem.Niektorym ludziom trzeba po prostu pokazać,wytłumaczyć.,Moze zrozumieją a może nie..,a może nie rozumieją tego teraz,,może później coś się w nich zmieni,Ale trzeba próbować bo zawsze warto ,jeśli jest tylko cień nadziei na poprawę czyjegoś życia jak również i śmierci .Pozdrawiam.

~~Kali Matjas napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Złotobrązowy Czarny napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Kali Matjas napisał(a): My to jesteśmy takim dosyć krnąbrnym narodem.Trudno nam coś narzucić albo kazać.dlatego wszelkiego rodzaju zmiany ,które ktoś chce wprowadzić do naszego życia ,,a które nam w żaden sposób go nie ułatwiają spotykają się z takim KATEGORTCZNYM NIE!! To jest po prostu
śmiesznie.Rozmowa z trzylatkiem jest o wiele bardziej ciekawa i budująca ,bo jemu można coś wytłumaczyć ,zresztą dzieci potrafią myśleć ,uczyć się,a nawet wysnuwać wnioski z tego co widzą i słyszą a przede wszystkim nie są egoistami Jak widzę po, co niektórych komentarzach to raczej nie mamy do czynienia z myślącymi homo sapiens .

Są dwa rodzaje ludzi, jedni to niewolnicy, którzy nie mają własnego zdania, bo inni niewolnicy tacy jak ty im od przedszkola robią pranie mózgu wmawiając, że nakazy i zakazy są potrzebne uważając siebie za myślących homo sapiens. Jest też drugi rodzaj, prawdziwie myślący i prawdziwie czujący współczucie i troskę o każde życie, którym są wolni ludzie, to prawdziwy homo sapiens, potrafi odróżnić dobro od zła i nie potrzebuje do tego nakazów i zakazów! Ty jak widać należysz do tego pierwszego. Przykre.[/
Cóż chyba źle mnie zrozumiałeś.ale może taki jest twój tok myślenia.Sam nauczyłem się co jest dobre a co złe.Zajelo mi to 50 lat.Choc nadal się ucze.Wychowalem się na wsi.I tam jak wszystkim wiadomo ,hoduje się takie śliczne zwierzątka ,które później się zabija i zjada.I czy to jest złe? Niewiem..Dawniej psy były przy budzie ,Przypięte łańcuchami przez całe życie.I to było normalne .Dla mnie też.I w takim przeświadczeniu dorastałem .Nawet obrazki w książkach przedstawiały psa przy budzie ,z łańcuchem przy szyi.Takie też malowałem obrazki.,Było to zupełnie normalne.Jak miałem jakieś .10 lat coś się we mnie zmieniło i zacząłem odpinać psa ,którego mieliśmy z tego łańcucha.Po prostu było mi go szkoda.Oczywiscie lanie dostawałem że hej.Ale ...Tak mi już zostało.Nadal mieszkam na wsi.Teraz mam 3 psy które nie wiedzą co to buda,nie mają łańcucha ani nawet kojca..Choc to naprawdę duże psy.Nie jem mięsa ,bo to mój wybór i nikt mi tego nie narzucil.Potrafie czuć,i współczuć.,I uwierz mi bracie wiem co jest dobre a co zle.Sam się tego nauczyłem.Niektorym ludziom trzeba po prostu pokazać,wytłumaczyć.,Moze zrozumieją a może nie..,a może nie rozumieją tego teraz,,może później coś się w nich zmieni,Ale trzeba próbować bo zawsze warto ,jeśli jest tylko cień nadziei na poprawę czyjegoś życia jak również i śmierci .Pozdrawiam.

P.S ....I żadne nakazy ani zakazy niczego nie zmienią dopóki my sami tego nie zmienimy .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ula niezalogowany
przedwczoraj o 18:04
~~Złotobrązowy Czarny napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Bordowy Złotokap napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~B napisał(a): Ta .. będzie tak że Tamy lub mostów nie poprawią bo małe żabki se tam pływają i ochronę dadzą...

Naprawde jestes imb3cylem... wiec naucz sie mądrze milczec, zamiast glupio gadac
Imb3cylem jest ten, kto myśli, że nakazem i siłą zmusi innych do miłości do zwierząt stawiając ich byt nad ludzki.



Właśnie , może zacząć trzeba myśleć o tym ze ekolodzy jak powiedzą ci że nie bo istnieje zagrożenie gatunkowe to w czasie takich powodzi ekolodzy nie uratują ci życia i tych pięknych dobytków co tak bardzo bronicie nie chcąc się ewakuować , przykro mi bardzo..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Popieram tę akcję niezalogowany
przedwczoraj o 18:05
Wolę sto razy bardziej zwierzęta od ludzi! Są niewinne i bezbronne. Ludzie to najgorsze szuje !!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnofioletowa Dynia niezalogowany
przedwczoraj o 18:15
~~Złotobrązowy Czarny napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Mlecznobiała Śliwa napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Żałosne napisał(a): To co, ma mnie w domu nachodzić grupka w kolorwych włosach panieński i stwierdzać czy mój pupilek ma dobrze?Tu jest wszystko za ogólnikowo.Co to znaczy zakaz sprzedaży detalicznej żywych ryb do cholery jasnej ,albo zmianę sposobu finansowania, która uniemożliwi generowanie milionowych zysków m.in dla prywatnych firm nastawionych na zysk.Odczepcie się od ludzkiej wolności i od mojego kupowania żywego karpia na Boże Narodzenie.Za chwilę będę żarł trawę i robale bo wam psychika siadła od tej lewackiej zarazy.


Możesz żreć nawet gruz, a stosunek do tej inicjatywy pokazuje na jakim poziomie intelektualnym i mentalnościowym jesteś.
Sama żryj gruz i robale lub korzonki jak tam wolisz masz wolny wybór. Ja nie jestem za jedzeniem psów czy kotów jak to robią w Chinach, ale chcę mieć wolny wybór, a ty próbujesz narzucić mi swój punkt widzenia więc ograniczasz moją wolność dlatego KATEGORYCZNE NIE !!! Dla takich głupich inicjatyw.

Niczego Ci nie narzucam tylko Cię oceniam. Zresztą taki beton jak Ty ma klapy na oczach i do końca życia będzie tkwić w „maraźmie i dodupiźmie”, drapać się po tyłku i pitolić te głupoty
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnofioletowa Dynia niezalogowany
przedwczoraj o 18:18
~~Kremowy Maczek napisał(a): Brak w projekcie ustawy zakazu s.rania i szc.zania psami w odległości 10m od budynków mieszkalnych pod groźbą kary porządkowej 1.000 zł. Bez tego nie ma sensu podpisywania projektu.

Mamy straż miejską egzekwuje coś? Gdzie jest?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pistacjowy Mamutowiec niezalogowany
przedwczoraj o 18:33
~~Aaa napisał(a): Ja bym dodał jeszcze zakaz trzymania zwierząt w mieszkaniach mniejszych niż 120m² a jeśli trzymasz w takim mieszkaniu to kara za znęcanie się.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mefju niezalogowany
przedwczoraj o 18:53
Czytając, te komentarze… przydałaby się również ustawa o ochronie internetu i dożywotni zakaz dostępu jako najwyższa z kar ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Hala niezalogowany
przedwczoraj o 18:58
Dla mnie sedno sprawy to "stop łańcuchom " i karanie za udowodnione znęcanie się nad zwierzętami ! I to jest najważniejsze i podpisuję się " obiema rękami " !!! Nie oczekuję odpowiedzi i nie biorę udziału w dalszej dyskusji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza