Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Praca w Zehnder

~wlasnie niezalogowany
9 września 2011r. o 8:46
co mozecie powiedziec o tej pracy jako pakowacz??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 września 2011r. o 9:54
Jeżeli w mieście gdzie jest bezrobocie ludzie się zwalniają ze stanowiska pakowacz, to nic dobrego o tej robocie powiedzieć się nie da
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jude niezalogowany
11 września 2011r. o 15:03
to sobie przypakujesz :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 września 2011r. o 22:30
witamy w obozie pracy;p
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 września 2011r. o 23:31
no i na soboty pracujace badz nastawiony co tydzien :P

U menegera A.K soboty i nadgodziny robia sie norma codzienna. A moze by tak przyjac ludzi do pracy a nie na maxa jechac na tych co sie ma?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 września 2011r. o 13:09
Od przyszłego roku zmiana kodeksu pracy.... Tydzień ma 60 godzin + wszystkie soboty, na własne życzenie umowa z gillet CONTUR plus, ewentualne fikcyjne maile z zagranicy czyli dodatkowo 2000 szt. kaloryferów. Panowie! zaciskamy pasa( z głodu! ) to jest do przerobienia w tydzień. Zapraszam szare koszulki do pracy w tym systemie ze swoimi podwładnymi ( chyba nie zdaliście jeszcze upokarzającego niebieskiego mundurku? )
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~bolec fan niezalogowany
25 września 2011r. o 20:00
heheheh ostatnio przyjęli dwóch asów na pakowalnie jeden wydziarany woził sie jak jakiś ura bura stanął za piec i co???? i 2 dni wytrzymał boże jaka żenada 2 DNI!!!!!!!!!!! ludzie gdzie są porzadni ludzie do pracy a podobno był to kolejny "SUPER" pracownik pana kierownika D.K. a przypomne że każdy z tych super pracowników nie wytrzymał nawet okresu próbnego i właśnie dlatego zajeżdżają starych pracowników każąc tyrać po 12 godzin i jeszcze wszystkie soboty masakra co ten kierowniczek wyrabia jeszcze troche to wszyscy starzy pracownicy sie pozwalniaja i zobaczymy co w tedy zrobią menago i kierowniczek hehehehe ludzie nie dawajcie sie tak zajeżdżeć
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 września 2011r. o 9:06
Czym jest mobbing w pracy?
Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.
Pracownik, u którego mobbing wywołał rozstrój zdrowia, może dochodzić od pracodawcy odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.
Instytucja mobbingu została zdefiniowana w art. 94[3] § 2 kodeksu pracy jako działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu wywołującym u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej. Takie działanie lub zachowanie powoduje, albo ma na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.
Mobbingiem można określić wszelkie działania w pracy, które wywołują lęk i strach, czego skutkiem może być nawet uszczerbek na zdrowiu. Mobbing jest więc swoistym nękaniem, ustawicznym dręczeniem występującym w trakcie wykonywania obowiązków pracowniczych.
Za objaw mobbingu można uznać na przykład: nieprzyznawanie pracownikowi żadnych zadań do wykonywania, stałe przerywanie wypowiedzi, ciągłe, nieuzasadnione krytykowanie wykonywanej pracy, pogróżki, ośmieszanie, niedopuszczanie do głosu, polecanie wykonywania zadań poniżej umiejętności pracownika lub naruszających jego godność, rozsiewanie plotek o pracowniku (np. o jego chorobie psychicznej), odbieranie zadań poleconych wcześniej do wykonania, nakładanie na pracownika prac przekraczających jego możliwości i kompetencje lub szkodliwych dla zdrowia, zatajanie ważnych informacji.
Należy podkreślić, iż zachowań stanowiących przejaw mobbingu może dopuścić się zarówno pracodawca, osoba na stanowisku kierowniczym, inny współpracownik, a nawet podwładny ofiary.
Za mobbing nie można uznać egzekwowania wykonywania poleceń, które nie naruszają godności pracownika i są związane z zakresem obowiązków pracownika. Przy ocenie, czy dane zachowanie można uznać za mobbing, należy odnieść się do obiektywnego wzorca ofiary rozsądnej. Jeżeli jakieś zachowanie ze strony na przykład bezpośredniego przełożonego, wywołuje u pracownika smutek, żal lub przygnębienie to nie jest to jeszcze wystarczający powód do uznania takiego postępowania za mobbing.
Mobbing to pewne długotrwałe i systematyczne postępowanie skierowane przeciwko pracownikowi. Kodeks pracy nie określa sztywno granic czasowych oraz częstotliwości występowania zachowań kwalifikowanych jako mobbing. W przypadku sporu, czy w danym przypadku miał miejsce mobbing, będzie każdorazowo decydował sąd. Naganne zachowanie powinno się powtarzać. Jednorazowe zachowanie np. wyładowanie złości nie może być uznane za mobbing.
Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych z dnia 5 października 2007 r. II PK 31/2007 OSNP 2008/21-22 poz. 312
W postępowaniu dotyczącym stosowania przez pracodawcę mobbingu oraz przyznania świadczeń z tego tytułu nie jest wystarczające stwierdzenie bezprawności działań podjętych wobec pracownika, lecz konieczne jest wykazanie celu tych działań i ich skutków (art. 94[3] § 2 kp).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA #pijezkranu