Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

4x4 Bolesławiec

7626
#LukaBC nieaktywny
14 kwietnia 2012r. o 23:44
heh Witamy w Polsce...
Tu nie chodzi im o stworzenie państwa prawa, państwa policyjnego. Tu chodzi o kasę, niby czemu SM rzuca mandatami za pierdoły a jak się coś dzieję na mieście to nawet nie podchodzą? Łatwiej zgarnąć pieniądze od ludzi pijących piwko w parku niż od większej rozrabiającej ekipy na mieście. Poza tym muszą jakoś wyrobić normy. Wpływy do budżetu muszą być wyższe niż wydatki na ich utrzymanie więc łupią mandatami za wszystko. A i premia by się przydała...
No i inwestują też niby w ten porządek zakładając kamery przy wjazdach do lasów... po co? A czy przypadkiem taki offroadowy wypad nie jest leśnikom na rękę? Co my takiego tam zniszczymy? Jak? Na jaką kwotę? A przecież takim głupim przejazdem nawet im pomagamy. Straszy się ludzi kradnących drzewo w lesie... a tacy są niestety plagą wszędzie. My im pomagamy a oni jeszcze mandaty dają

http://www.youtube.com/user/TheLukaBc/videos
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 kwietnia 2012r. o 0:23
czy taki strażnik nie potrafi samodzielnie myśleć.
kiedyś jechałem lasem to widziałem jak spierdzielali z piłą w ręku, ale przy wylocie z lasu straż leśna mi wlepiła mandat. dowiedziałem się jaki to wręcz kataklizm robię jadąć sobie przez las. nie dawano mi nawet dojść do słowa, bo po co mieliby rozmawiać z "kryminalistą". w końcu kiedy mogłem wypowiedzieć całe zdanie, w którym poinformowałem o tym co widziałem 15 minut wcześniej, że powinni zająć się złodziejami to dowiedziałem się, że oni wiedzą co do nich należy i pojechali sobie. oczywiście nie w kierunku, który wskazałem. cóż, wychodzi na to, że jakiś tam wynik mieli i mogli sobie spokojnie zakończyć służbę. ewidentnie chodziło o kase i odbębnienie iluś tam złapanych, na czymkolwiek, aby wynik był, a że takich "przestępców jak ja napatoczą się sami i do tego są wypłacalni i na pewno nie niebezpieczni to skubią.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Nina niezalogowany
15 kwietnia 2012r. o 9:15
Dzisiaj oglądałam program "ostoja", w którym dowiedziałam się, że leśnikom nawet nasze polskie łosie przeszkadzają i chcą w jednym tylko miejscu "wybić" około 200 sztuk. Jest to ponad 50 % populacji tamtego miejsca, w którym żyją.
Panowie leśnicy, można wiedzieć co wam jeszcze przeszkadza?
Kogo jeszcze, za co i w jaki sposób chcecie karać, za przebywanie w lesie. Traktujecie spory kawałek Polski jak prywatny folwark.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Leśniczy Marucha niezalogowany
15 kwietnia 2012r. o 11:33
~Nina napisał(a): Dzisiaj oglądałam program "ostoja", w którym dowiedziałam się, że leśnikom nawet nasze polskie łosie przeszkadzają i chcą w jednym tylko miejscu "wybić" około 200 sztuk. Jest to ponad 50 % populacji tamtego miejsca, w którym żyją.
Panowie leśnicy, można wiedzieć co wam jeszcze przeszkadza?
Kogo jeszcze, za co i w jaki sposób chcecie karać, za przebywanie w lesie. Traktujecie spory kawałek Polski jak prywatny folwark.


Tu nie chodzi o to, że łosie komuś przeszkadzają...
Wzrost populacji łosia spowodował, że obszar na którym żyją stał się dla nich za mały, zwierzęta zaczynają zagrażać uprawą rolniczym i podchodzą pod ludzkie zabudowania. Gdyby nie selekcja i odstrzał populacja dzika, sarny , łosia w sposób niekontrolowany by się rozrastał. Codziennie dojeżdżając rano do pracy kilkakrotnie sarny i dziki przebiegają drogę - naprawdę trzeba uważać.
Co do wjazdu crossami czy quadami do lasu dla mnie jest to sprawa oczywiata. Las jest ostoją spokoju, jest naszym "wspólnym dobrem". Huk silników wypłoszy wszystko co tam żyje. Ostatnio zauważono wokół Bolesławca kilka par orła bielika. Wyobrażam sobie ten szum wszystkich zmotoryzowanych endurowców i quadowców gdyby te tereny zostały objęte ochroną i wszelake "jazdy" były by zabronione pod karą mandatu...
Każdy ma jakąś pasję, ale szanujmy się. Jakie ja mogę mieć o nich zdanie, kiedy regularnie co wekkend pod moimi oknami grupa na crossach i quadach robi taki hałas, że całe osiedle musi ich słyszeć, rozwijając takie prędkości na tych bezdrożach, że tylko jakimś cudem nie doszło jeszcze do tragedii, bo masę ludzi z całymi rodzinami spaceruje tędy na niedzielnych spacerach. Gdyby taki jeden z drugim spokojnie, powoli sobie przejechali to nikt by ich nawet nie zauważył, a tak, wszyscy mieszkańcy mają ich dość...


Ot, takie przemyślenia. Pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych i nie zmotoryzowanych...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
15 kwietnia 2012r. o 18:30
marucha masz rację,bo co innego szaleć w terenie (chociaż tutaj jest jeszcze kwestia dużej głośności podłubanych enduro czy crossów),a co innego dojechać tam lecąc pełnym ogniem przez wioski :|

Co do samego niszczenia lasu-parodia.
Mało tego ludzie z którymi jeździmy w teren wybieraja takie odcinki,których zniszczyć sie bardziej juz nie da a i same w sobie sa dla zwykłych aut nieprzejezdne (to komu niszczymy tą drogę jak nikt z niej nie korzysta),a same leśner dróżki są tylko drogami dojazdowymi do takich błotnistych czy innych miejscówek.

Dodam tylko tyle,że auta z naszego składu są w pełni sprawne technicznie ,tzn.mam tutaj na mysli głównie decybele,auta są ciche i nie mam mowy o jakimkolwiek płoszeniu zwierzyny.
Więc co szkodzi nasza jazda?? nic!!
Ale skoro mozna zarobić na takich nic nie szkodzących osobach kasę i robić dobre statystyki no to cóż...taki sie nam kraj robi!! zakazy ,zakazy,zakazy..

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7626
#LukaBC nieaktywny
15 kwietnia 2012r. o 18:48
Najzabawniejsze jest to, że my jeżdżąc po lesie niszczymy faunę i florę, a leśnik przejeżdżając tą samą drogą tylko patroluje las i straszy złodziei drzewa...

http://www.youtube.com/user/TheLukaBc/videos
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7318
#Patryk85 nieaktywny
18 kwietnia 2012r. o 16:08
hej , w dniach 20-22 Kwietnia czyli w ten weekend na trasach gór sowich (okolice Swidnicy od Bolesławca ok 100km) odbędzie się 40 Rajd Świdnicki - Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski oraz Rajdowy Puchar Polski , wszystko wskazuje na to ze będzie to jedna z najbardziej widowiskowych rund rajdowych mistrzostw Polski - warto się wybrać

&feature=share

więcej info:
http://rajdkrause.pl/2012/index.php
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4190
#Detonator nieaktywny
18 kwietnia 2012r. o 20:19
Tak tylko bez patelni Walimskich.40 Na karku patryk85 widzimy się w aucie hehe
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza