Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Astronomia Bc i okolice :)

~PlagueRat niezalogowany
8 sierpnia 2012r. o 19:14


Jeden z wielu timelapse'ów pana "Dacotalapse". Najlepiej oglądać w HD na dużym ekranie ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
8 sierpnia 2012r. o 20:58
~PlagueRat napisał(a): Cześć, też interesuję się astronomią. Na razie korzystam z "lidletki". W Jakuszycach byłam dwa razy. Piękne ciemne niebo, wręcz czuć tę głębie... W tym roku miałam plan jechać właśnie na zlot. Niestety brak funduszy. Może za rok przytacham się z 8" dobsikiem ;)

Ja jade w tym roku, a dokladniej za tydzien :D
Akurat mam dobsa 8" ale przydal by sie wiekszy :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~PlagueRat niezalogowany
8 sierpnia 2012r. o 21:22
Trzeba z niego wycisnąć ile się da! Życzę bezchmurnej pogody i udanych obserwacji!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
8 sierpnia 2012r. o 23:26
~PlagueRat napisał(a): Trzeba z niego wycisnąć ile się da! Życzę bezchmurnej pogody i udanych obserwacji!

Dzieki mam nadzieje, ze pogoda dopisze, a co do nieba to chyba sama wiesz jakie jest w izerach :P

Wycisne ile sie da okularki docelowe juz zaposiadam wszystkie ze stajni ES :)
Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pawel niezalogowany
11 sierpnia 2012r. o 15:00
czy ktoś dzisiaj wybiera się w nocy na obserwacje nieba a bardziej roju meteorów Perseidów, mam nadzieje że się wypogodzi na niebie :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
11 sierpnia 2012r. o 15:14
~Pawel napisał(a): czy ktoś dzisiaj wybiera się w nocy na obserwacje nieba a bardziej roju meteorów Perseidów, mam nadzieje że się wypogodzi na niebie :)

Ja prawdopodobnie bede jechac za miasto. Prognoza jest obiecujaca i ma byc bezchmurne niebo ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~octopus 58 niezalogowany
11 sierpnia 2012r. o 17:17
witam wszystkich astromaniaków.odwiedzałem parę razy to forum,ale niestety z braku czasu nie mogę na bierząco się w nim wypowiadać.chciałbym jednak dorzucić parę słów od siebie.dużo tu można poczytać jak polepszyć jakość swoich obserwacji i oczywiście zgadzam się z większością wpowiedzi dotyczącą okularów,jakości optyki teleskopu itd.wiąże się z tym oczywiście spory wydatek a to odstrasza wielu ludzi od zakupu.sam tak myślałem.od dawna chciałem zakupic coś lepszego niż lrnetka 30x.po dłuższym poszukiwaniu zdecydowałem się na lunetę,ponieważ lubię obserwować niebo,ale czasami warto zejść na ziemię ;) za ok 900zł mam teleskop 90/900 na montażu EQ3 z dwoma okularami 25mm i 10mm plus barlow niby kiepskie jak o nich czytałem.mi spokojnie narazie to wystarcza nawet do obserwacji w okolicach miasta.po kilku takich wypadach chciałem coś z nich uwiecznić i pokazać znajomym :) wyciągnełem więc telefon i z ''ręki''zrobiłem zdjęcie księżyca.muszę przyznać,że byłem mile zaskoczony.na następny wyjazd zabrałem cyfrówkę i z każdym wyjazdem za miasto robienie foty z obserwacji moona czy planet korciło mnie coraz bardziej.sprawdziłem ile kosztuje montaż do takiego aparatu i szczęka mi opadła...100zł za obejmę i parę płaskowników z podstawką na aparat.zrobiłem więc sobie sam prostszy uchwyt z papieru i taśmy plasterkowej i jest git.powoli przymieżam się do kupna lustrzanki,bo astrofoto to jest to co mnie wciąga coraz bardziej widząc efekty na zdjęciach zrobionych kiepskim sprzętem.chciałem wspomnieć jeszcze o filtrach różnych barw zakładanych w zależności od obserwowanych obiektów,które naprawdę polepszają i ułatwiają(np.księżyc w pełni )obserwacje...a jeżeli chodzi o saturna to pierwsze moje bliskie spotkanie odbyłem w pokoju przy oknie siedząc wygodnie na kanapie(po zakupie chciałem sprawdzić czy wszystko działa bez wychodzenia z domu)super widok i powiem,że wolę obserwować okularem 25mm bez soczewki barlowa.planeta jest trochę mniejsza,ale za to jakość lepsza ;) i światła więcej wpada.jeszcze jeden plus mojego darmowego montażu na aparat;przy obserwacji księżyca jeśli jestem ze znajomymi mogą oglądać więcej niż jedna osoba :D pozdrawiam i czystego nieba w każdą noc ;) poniżej zdjęcie statku tuż po zachodzie i saturn powyżej.[img=1344698260_qirjky8.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
11 sierpnia 2012r. o 17:36
Witam kolege.
Ty juz masz montaz do astrofoto. Mozesz dokupic naped w jednej osi i podlaczyc cyfrowke przez T-ring i juz mozesz cykac fotki nie tylko planet ale i obiektow glebokiego nieba :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza