Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Astronomia Bc i okolice :)

~octopus 58 niezalogowany
12 sierpnia 2012r. o 18:17
blazer1983 napisał(a):
~octopus 58 napisał(a): pogoda będzie rewelacja.wiatr delikatny do 13km/h,i moja mejscówa dobra na deszcz meteorów 1km od bolesławca :D

A gdzie masz ta miejscowke?? Moze wpadne ze swoim sprzetem ;)



to jest obszar miedzy b-cem a dobrą.ciężko opisać dokładniej,bo to polne drogi.łuna z miasta oświetla poludniowo-wschodnia część nieba,ale to nic w porównaniu do łuny księżyca godz. po wschodzie :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~octopus 58 niezalogowany
12 sierpnia 2012r. o 18:20
zdjęcie ma 13MB a trzeba powiększyć żeby dobrze widzieć.jak wrzuce na forum to muszę je obciąć co najmniej do 2MB więc kaszana będzie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
12 sierpnia 2012r. o 18:37
Ja mam miejscowke za kruszynem luna od miasta jest na zachodnim niebie, a tam i tak nic ciekawego nie ma. Jak chcesz to mozemy sie dzisiaj zgadac i pojechac razem polookac?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8236
#dante40 nieaktywny
12 sierpnia 2012r. o 19:08
Octopus jak możesz podeślij plik na maila:
[email protected]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
20 sierpnia 2012r. o 3:10
Dzisiaj wróciłem ze zlotu OSA 2012.
Pogody do obserwacji nie było tylko w czwartek.
W sobotę trochę ciekawego sprzętu dotarło, jak np:
Dobson 12" i SCT 11"
Obraz z SCT jak dla mnie był o wiele ładniejszy niż z tego Dobsona. Podejrzewam, że powodem było nie zupełnie czarne niebo ale seeing też nie był najlepszy :(

Bądź co bądź impreza udana i nie żałuję baa wiem, że w przyszłym roku na 100% też będę.

W 2013 OSA będzie odbywać się w ostatnim tygodniu sierpnia.

Ogólne wrażenia z obserwacji które udało się przeprowadzić naprawdę zapierały dech :D :D :D


Dopisane 20.08.2012r. o godz. 03:10:

Obszerniejszy opis zlotu OSA 2012


OSA 2012 przeszła do historii :(
Było wyśmienicie...
Sprzęt obserwacyjny jaki dotarł na zlot dawał przepiękne obrazy. Andromeda w Ed 150 Tomka Czarneckiego (organizator OSA) zwaliła z nóg chyba wszystkich :D chociarz kolega Mariusz, który przyjechał na sobotnie obserwacje z Dobsonem 12" teżzapewnił nam niesamowite widoki DS'ów jak choćby słynna mgławica Veil, która prezentowała się w tym teleskopie przepięknie. Za to kolega Max, który uraczył nas obecnością w piątek i sobotę podczas obserwacji, swoim SCT 11" dostarczał nam wielu wspaniałych widoków wraz z binookularem takich obiektów jak Andromeda czy Veil, które wyglądały przepięknie.
W nocy z soboty na niedzielę udało nam się już złapać mgławicę w Orionie M43.
Ogólne wrażenia ze zlotu mam jak najbardziej pozytywne.
Wykłady kolegi Tomka Mrozka wzbudzały wśród uczestników najwększe zainteresowanie i aktywność pod względem zadawanych pytań i dyskusji jakie się wywodziły.

Polecam każdemu kto interesuje się kosmosem spotkania OSA. W przyszłym roku mają się odbyc w ostatni tydzień sierpnia. Ja na 100% się tam pojawię :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~dante niezalogowany
21 października 2012r. o 23:11
Witam astromaniacy.
Jak wasze obserwacje, nikt nic się nie chwali?
temat coś ucichł.
Na dzień dzisiejszy polecam jowisza, coraz lepiej go widać na wieczornym niebie.
Niedługo na początku grudnia będzie w opozycji więc oby pogoda dopisała.
Bardzo ładnie prezentuje się również wielka mgławica w orionie M42.
Pozdrawiam.

&feature=plcp
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~octopus 58 niezalogowany
22 października 2012r. o 20:22
siemka.ktoś musiał przerwać milczenie :D
ja dużucam jowisza nad miastem wraz z gwiazdozbiorem byka ;) [img=1350930138_s1rie23.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~dante niezalogowany
1 stycznia 2013r. o 5:28
&feature=youtu.be
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza