Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
BolecFORUM Nowy temat

Msza w kościele przy ulicy Jana Pawła II

~Mała czarna niezalogowany
6 marca 2013r. o 13:57
Jestem zbulwersowana i zniesmaczona treścią niedzielnej mszy odprawianej w Kościele parafialnym pw Chrystusa Króla przy ulicy Jana Pawła II i zastanawiam się poważnie nad wystąpieniem z kościoła katolickiego, choć słyszałam że to nie takie proste. Ksiądz powinien zająć się sferą duchową a nie polityką i oceną stanu rzeczy jakie rozgrywają się w mieście. Mam tu na myśli przedstawioną sytuację przez Księdza dotyczącą szpitali tego na 1000 lecia i powiatowego. Rzekomo o czym nawet nie wiedziałam szpital powiatowy zabrał wojewódzkiemu oddział neurologiczny. /Zabrać na pewno nie mógł. Są jakieś decyzje i procedury na szczeblu wojewódzkim NFZ-tu czy Powiatowym/ Ale tak przedstawiał to ksiądz dodając jeszcze sporo /pisząc grzecznie/ niepochlebnych słów których nie będę tu powtarzała. Wyszłam stamtąd czym prędzej patrząc w górę i mówiąc sama do siebie „Ty widzisz a nie grzmisz”.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 marca 2013r. o 14:30
jak jesteś katoliczką to nie powinnaś iść do kościoła dla księdza.........
można sobie pójść do innego kościoła tak jak ja chodzę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3148
#Skumbria nieaktywny
6 marca 2013r. o 15:05
~Mała czarna napisał(a): Jestem zbulwersowana i zniesmaczona treścią niedzielnej mszy odprawianej


tresc mszy swietej jest niezmienna ;)

~Mała czarna napisał(a): .... i zastanawiam się poważnie nad wystąpieniem z kościoła katolickiego, choć słyszałam że to nie takie proste.


dla kogos, kto nigdy nie znalazl swego miejsca w kk nie powinno to stanowic problemu

~Mała czarna napisał(a): Wyszłam stamtąd czym prędzej patrząc w górę i mówiąc sama do siebie „Ty widzisz a nie grzmisz”.


obeszlas wszystkie fora w miescie. zostaly ci jeszcze boberki
...bo pewnie nie starczy odwagi aby porozmawiac z samym ksiedzem
"...twarzą w twarz, jak się rozmawia z przyjacielem" Wj 33,11 ??

www.szlachetnapaczka.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~anka niezalogowany
6 marca 2013r. o 15:06
ale dlaczego katolik który chce iść do kościoła ma chodzić nie dla księdza?
ja nie rozumiem? to co my ich z podatków wsól utrzymujemy a oni hulaj dusza?
no przecież to jest rzekomo posługa dla ludzi! czy nie?
bo jak nie to dla czego pan, pani i ja mamy za to płacić?
rozumiem ze duchowny to jedyny zawód który nie może podlegać ocenie i weryfikacji?
a guzik z pętelką!!!!!! ksiądz ma być pasterzem, przyciągać ludzi do kościoła i do Boga!!!!
przestałam chodzić do kościoła lata temu bo księża nie pomagali mi w relacji z Bogiem tylko mocno odpychali i przeszkadzali.
może gdybyśmy głośno mówili o swoich oczekiwaniach i wymaganiach względem tej grupy zawodowej to ich usługa byłaby lepsza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 marca 2013r. o 15:10
Niestety to nie takie proste chodzić na mszę do innego kościoła na mszę. Komunia, bierzmowanie i in. Ksiądz cię nie poznaje i masz problem.Wiem coś o tym i nadal wysłuchuję różnych bzdur co niedzielę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 marca 2013r. o 15:37
~ napisał(a): Niestety to nie takie proste chodzić na mszę do innego kościoła na mszę. Komunia, bierzmowanie i in. Ksiądz cię nie poznaje i masz problem.Wiem coś o tym i nadal wysłuchuję różnych bzdur co niedzielę.


Nie rozumiem dlaczego ksiądz ma mnie poznbać w kościele. Ja mieszkam na Jana Pawła a chodzę do Bazyliki, co księdzu do tego, do którego kościoła chodzę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~anka niezalogowany
6 marca 2013r. o 15:49
myślę, że przedmówcy chodziło o poznawanie parafian przez księży w sytuacji kiedy w domu jest ochrzczone dziecko w wieku szkolnym.
faktycznie potem odbywają się przepychanki szantaże kiedy przychodzi czas komunii czy bierzmowania. " nie dopuszczę pani syna do komunii bo pani i pani mąż nie bywacie na mszy sw - ja was nie widzę" - cytat prawie żywcem z klechy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3148
#Skumbria nieaktywny
6 marca 2013r. o 16:09
~anka napisał(a): myślę, że przedmówcy chodziło o poznawanie parafian przez księży w sytuacji kiedy w domu jest ochrzczone dziecko w wieku szkolnym.
faktycznie potem odbywają się przepychanki szantaże kiedy przychodzi czas komunii czy bierzmowania. " nie dopuszczę pani syna do komunii bo pani i pani mąż nie bywacie na mszy sw - ja was nie widzę" - cytat prawie żywcem z klechy.


KK, jest miejscem dla katolikow. Czego pani tam szukala :]

www.szlachetnapaczka.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie