Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Ks. Lemański

~zacofany moher niezalogowany
12 lipca 2013r. o 20:39
Pannazdzieckiem napisał(a): Kurcze , jak ja nie lubię łałtorytetów ...

Nie lubisz strzelać - nie zostajesz żołnierzem.
Nie lubisz dzieci - nie zostajesz nauczycielem.
Nie lubisz swojego kraju - nie zostajesz politykiem.
Nie lubisz autorytetów - nie zostajesz księdzem.

To chyba proste?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
12 lipca 2013r. o 23:31
~ napisał(a):
skorn napisał(a): Z troski o Kosciół ks. Lemański poszedł do spowiedzi u Moniki Olejnik.


Jak w takim razie nazwiesz rozmowę z biskupem Hoserem, skoro rozmowę z dziennikarzem nazywasz spowiedzią?! :)

"Piętnowanie zła, choćby nawet pośród duchownych, nie jest zbrodnią. A stawanie w obronie skrzywdzonych jest obowiązkiem."(Ks.Lemański)


piętnowanie zła w tvn?

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4469
#Patrzalski nieaktywny
14 lipca 2013r. o 3:11
~zacofany moher napisał(a):
Nie lubisz strzelać - nie zostajesz żołnierzem.


Niekoniecznie :) W wielu krajach ,istnieje obywatelski obowiązek służby wojskowej .W Polsce obowiązek został zniesiony niedawno.Nikt nie pytał się czy lubisz czy nie lubisz strzelać .

~zacofany moher napisał(a): Nie lubisz dzieci - nie zostajesz nauczycielem.


Nauczyciel powinien lubić dzieci ,ale wcale nie musi :) Nauczyciel musi w umiejętny sposób przekazać wiedzę . Jeśli lubi dzieci będzie mu łatwiej :) Ale nikt nie powiedział ,że praca ma być łatwa ;p

~zacofany moher napisał(a): Nie lubisz swojego kraju - nie zostajesz politykiem.


No tu nie mam żadnych argumentów :) Nie wiem dlaczego ludzie którzy rządzą naszym krajem robią to tak jakby go nie lubili ?

~zacofany moher napisał(a): Nie lubisz autorytetów - nie zostajesz księdzem.


Dlaczego zdrowi fizycznie i umysłowo faceci ,zostają księżmi w kościele rzymskokatolickim ?
Ponoć takie są wymogi .Trzeba być zdrowym. Facet z jednym jądrem nie ma szans . Umysłowo to wiadomo :) To jedni z lepiej przygotowanych psychologów społecznych.
Powiedz mi "moherku" drogi :)
Z jakiej paki twierdzisz ,że ktoś kto mając swoje autorytety podczas przyjmowania święceń ,musi zgodzić się z poglądami innych jego przełożonych po (?????) latach posługi ?
W końcu obecna doktryna wiary katolickiej powstała właśnie w taki sposób :) Żeby odejść od pierwotnych przekazów ,niejeden kapłan spłonął na stosie :( Jednak przeszedł kult obrazów ,kult MB ,itp.itd.
~zacofany moher napisał(a): To chyba proste?


No chyba w tym przypadku nic nie jest proste :)
Aczkolwiek bardzo fascynujące .


Dopisane 14.07.2013r. o godz. 03:11:

skorn napisał(a): piętnowanie zła w tvn?


Jeśli popełniony jest "zły" czyn i ktoś to piętnuje ,to nie zastanawiam się kto mi o tym czynie przekazał wiadomość .
Każdy powinien odróżnić dobro od zła ! Jedni potrzebują do tego religii, inni sami sobie wyznaczają "z natury" granice przyzwoitości .
Posądziłbyś mnie o to ,że pochwalę negatywne zachowanie kogokolwiek ,tylko przez to ,ze usłyszałem o tym w TVN ? Jeśli jest to prawda ,to potwierdzą to inne stacje :) Jeśli tylko jedna mogę to uznać za fałsz .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
14 lipca 2013r. o 9:56
Z tymi stacjami nie byłbym tak do końca pewien Drogi Patrzalski :) Nie męczy Cię ta nieustanna pogoń za prawdą ? Wszak , to Ty napisałeś swego czasu , że woda kiedyś inaczej kapała. :)

Miłego :)


Dopisane 14.07.2013r. o godz. 09:56:

A kto Ci powiedział Zacofany Kolego , że ten co lubi swój Kraj musi być politykiem ?

Kurcze , myślałem , że coś mogę , a tu się okazuje , że nie.

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
14 lipca 2013r. o 10:12
Pannazdzieckiem napisał(a): :A kto Ci powiedział Zacofany Kolego , że ten co lubi swój Kraj musi być politykiem ?

Tego to nawet ja nie powiedziałem. Powiedziałem, że ktoś, kto NIE LUBI swojego kraju, nie powinien zostawać politykiem.

Może oczywiście - ale będzie złym żołnierzem, nauczycielem, politykiem itd. Twój przykład, Patrzalski, to właśnie przykład złych żołnierzy. I dobrze, że państwo z tego zrezygnowało.

Co do autorytetów. Wierzymy, że biskupem nie zostaje się z wyboru ludzkiego. Ludzie są tylko narzędziem w ręku Ducha Świętego. Najbardziej to chyba widać przy wyborze biskupa Rzymu. Wtedy nawet ludzie gardzący Kościołem widzą, że ci "odrażający i źli" kardynałowie jakimś cudem obierają najlepszego spośród słabych.
Zostając księdzem powinno się to wszystko wiedzieć. Biskup - nawet jeśli się po ludzku myli - prowadzony jest ręką boską i "krzywda" jednego człowieka (bo jakąż krzywdą jest nakaz milczenia?) prowadzi ku dobremu. W historii Kościoła jest wiele takich przypadków. Choćby święty Franciszek. Gdybyż ksiądz Lemański chciał iść tą drogą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
14 lipca 2013r. o 10:37
~zacofany moher napisał(a): .. Najbardziej to chyba widać przy wyborze biskupa Rzymu. Wtedy nawet ludzie gardzący Kościołem widzą, że ci "odrażający i źli" kardynałowie jakimś cudem obierają najlepszego spośród słabych..


A jużci :D

JPII rozpiepszyć miał komunizm i zdiełał, Franek rozpieprzyć ma Watykan i zrobi to, spokojna Twoja rozczochrana :D

Nie to żebym był Masonem, , jak Franek , ale podobają mi się niektóre idee :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 lipca 2013r. o 10:47
~zacofany moher napisał(a): Biskup - nawet jeśli się po ludzku myli - prowadzony jest ręką boską i "krzywda" jednego człowieka (bo jakąż krzywdą jest nakaz milczenia?)


Krzywdą nie było przypadkiem pytanie biskupa Hosera skierowane do Ks.Lemańskiego czy nie jest obrzezany i wysłanie na "emeryturę" a nie nakaz milczenia?! :|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 lipca 2013r. o 15:24
~ napisał(a):
~zacofany moher napisał(a): Biskup - nawet jeśli się po ludzku myli - prowadzony jest ręką boską i "krzywda" jednego człowieka (bo jakąż krzywdą jest nakaz milczenia?)


Krzywdą nie było przypadkiem pytanie biskupa Hosera skierowane do Ks.Lemańskiego czy nie jest obrzezany i wysłanie na "emeryturę" a nie nakaz milczenia?! :|


slowo przeciwko slowu. Zanim ks.Lemanski o tym powiedzial, dzien wczesniej poinformowal o tym ...Palikot. Pytanie, skad palikot wiedzial? Nalezy do zaufanych ksiedza L.?

http://www.fronda.pl/a/pan-palikot-inspiruje-ks-lemanskiego,29450.html

poza tym, jezeli ksiadz swoim autorytetem podwaza nauczanie KK to jego miejsce w NAJLEPSZYM razie jest na emeryturze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Metrohouse zaprasza