Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Razem można więcej
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
11 lutego 2014r. o 17:29
skorn napisał(a): A przed transformacja ustrojową to faktycznie naród, czy też raczej społeczństwo, było bardzo majętne. Daj pan spokój.


Oczywiście , że nie , ale też mniej zadłużone. Ludzie byli wtedy bardziej optymistycznie do życia nastawieni. I Kobiety miały dłuższe nogi :D Miłego popołudnia :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
11 lutego 2014r. o 18:15
BPM napisał(a): (...)Finanse i ekonomia to nie sa synonimy, to byl leit-motiv, razem z przekonaniem, ze czerpiac z doktryny spolecznej Kosciola mozliwe jest odnowienie ekonomii.

"(...)"Wolność w społecznej gospodarce rynkowej rozpościera się w dwóch kierunkach: oznacza ona uwolnienie od monopolu państwa, ale również uwolnienie od interesów grupowych. Dobro jednej grupy przedsiębiorczej musi być wtórne w stosunku do dobra zbiorowego." (Konrad Adenauer, Oświadczenie rządowe z dnia 20 października 1953 roku.)
Tylko taka forma ustroju społeczno-gospodarczego pozwala uniknąć kumulacji kapitału, która w miarę upływu czasu prowadzi do panowania finansjery w państwie, a co gorzej nad społeczeństwem. (...)"
http://www.kns.gower.pl/filozofia/filozofia.htm
Miłego :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~007 niezalogowany
11 lutego 2014r. o 19:03
Szanowni Państwo dla czego jak bierzemy się za krytykę słusznie minionego ustroju nie w prowadzamy słuchaczy w genezę jego powstania?. Dokładne wyjaśnienie tak walnego poparcia socjalizmu byłoby nie wygodne dla obecnych możnych tego świata. Upraszczając to polegało na tym, że ludzie prości , którzy wytwarzali dobra-nie mieli do niego dostępu, była duża dysproporcja , poniżanie jednostki, dochodziło do pobić pracownika lub pracowników ,gwałty lub przymuszanie do seksu kobiet i tpd. Z uwagi na to ,że ekipy post- solidarnościowe nie były na tyle sprawne aby ustawić gospodarkę pod Polską mentalność i warunki tylko daliśmy sobie na rzucić już istniejące systemy. No i nie mamy dalej klasy pracodawców a ci pracodawcy co są nie mają klasy . To smutne ale trzeba jeszcze poczekać. Nawet w socjalizmie aby kierować zespołem ludzkim należało się legitymować jakimś przygotowaniem do tego a teraz ... .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
11 lutego 2014r. o 20:57
Do "bolaczek" naszego systemu, dodalbym powszechna nieznajomosc mechanizmow rynkowych, zasad akumulacji czy kredytu, lek przed kapitalem inwestycyjnym... To wszystko sprawia ze mozemy uwieznac w gorsecie postsocjalistycznego prekapitalizmu.
Postsocjalistyczny prekapitalizm oznacza system marnotrawiacy na wielka skale ludzkie talenty i mozliwosci, trwoniacy uczciwa prace i wywolujacy - dotyczy to zwlaszcza najzdolniejszych - fale emigracji. Oznacza tez system powszechnej korupcji, lapowkarstwa, i populistycznej nienawisci i agresji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
12 lutego 2014r. o 0:11
Pannazdzieckiem napisał(a):
skorn napisał(a): A przed transformacja ustrojową to faktycznie naród, czy też raczej społeczństwo, było bardzo majętne. Daj pan spokój.


Oczywiście , że nie , ale też mniej zadłużone.


Ile km autostrad zbudowano za PRL?

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
12 lutego 2014r. o 5:44
~~007 napisał(a): Szanowni Państwo dla czego jak bierzemy się za krytykę słusznie minionego ustroju nie w prowadzamy słuchaczy w genezę jego powstania?. Dokładne wyjaśnienie tak walnego poparcia socjalizmu byłoby nie wygodne dla obecnych możnych tego świata. (...) .

Tu pozwoliłabym sobie się z Panem nie zgodzić.Hegemonia sowiecka i komunizm zostały nam siłą narzucone. Stało się to w wyniku porozumień mocarstw w Teheranie, później w Jałcie.
Fenomen I Solidarności, moim zdaniem, wynikał m.in. z opierania się na społecznej nauce Kościoła, na podmiotowości, a nie przedmiotowości człowieka.
Odrzucenie ideałów I Solidarności przez część jej przywódców, dotrzymanie umów okrągłostołowych, brak lustracji i dekomunizacji ( rozliczenia się), przyzwolenie na uwłaszczenie się nomenklatury i wyprzedaż (często bez realnego wpływu pieniądza) majątku narodowego, wręcz neokolonializm, stanowienie i egzekwowanie prawa dyskryminującego polski przemysł i przedsiębiorców ( np. przypadek R.Kluski) oraz to co opisał BPM, złożyło się po części na obecną sytuację gospodarczą i nie tylko Polski.

Kolego,jeżeli uraziłam Ciebie, to przepraszam, tkwiłam w smutnych, rocznicowych wspomnieniach, nie przestawiłam się na frywolny klimat i poszło.

Miłego dnia :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
12 lutego 2014r. o 7:27
No właśnie odnośnie akumulacji kapitału mam tutaj poważne zastrzeżenia Drogi BPM :) Istotą rezerwy szczątkowej jest tworzenie kapitału z powietrza , na podstawie umowy kredytowej , a nie jego akumulacja. Przejęcie tego systemu wraz z zakłamaną " demokracją " i instalacja tegoż, w tym nieszczęśliwym kraju uważam za źródło zła. Zwróćcie proszę uwagę , że bardzo wielu ludzi na przestrzeni 100-150 ostatnich lat , pod różnymi szerokościami geograficznymi , mówi to samo : ostrzega przed zakusami finansjery. Podstawową dewizą ekonomiczną jest twierdzenie , że zwiększanie podaży towaru powoduje spadek wartości już istniejącego. Kiedy postawisz znak równości : Towar = pieniądz , to wtedy już łatwo sobie wyobrazić kreację kasy, jako okradanie całego społeczeństwa. I z tym właśnie , jako podstawowy problem , ludzkość musi sobie poradzić w pierwszej kolejności. Zaznaczam , że nie mam nic przeciwko akumulacji , oby była uczciwa.

Nic się nie stało Droga Koleżanko , ja również poleciałem nieco po pasemkach. Przepraszam :)

Miłego dnia Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
16 lutego 2014r. o 16:22
http://prawy.pl/felieton/5023-michalkiewicz-dzis-jak-za-prl-koncesje-trzeba-miec-na-prawie-kazda-dzialalnosc

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.