Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Jestem lepszy niż Piotr Roman
11445
PanM
14 października 2014r. o 15:33
Panie Pynchoon , odpowiedź na priv.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 października 2014r. o 16:22
~Noooo napisał(a):
~weeee napisał(a): tez jestem lepszy, ale niestety nie moge kandydować na prezydenta, bo mam za mało rodziny na stołki w zarządach wszelakich :) cholera


Przemysław nie ma tu wcale rodziny i się nie przejmuje.


A wicestarosta?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
14 października 2014r. o 16:59
PanM napisał(a): Panie Pynchoon , odpowiedź na priv.


PanieM, dziękuję za informację, natomiast mój post był w pewnym sensie negatywną oceną dotychczasowej kampanii, gdzie żaden z komitetów nie przedstawił swojej spójnej wizji / programu dla miasta, bez dziecinnych hasełek, ale z rzetelną analizą i konkretnym programem (nie w stylu obniżymy podatki, zlikwidujemy bariery dla przedsiębiorców, będziemy walczyć z bezrobociem, ponieważ są to obietnice bez pokrycia, z których nie można nikogo po wyborach rozliczyć). Jeżeli Państwa komitet nie wypracuje wspólnej wizji i będzie mówił, że kandydaci to wolne elektrony, bez wspólnych realnych celów (bez hasełek), nie wróżę temu komitetowi dobrze (nawet jeśli cześć ludzi się dostanie, rozsypie się to wszystko wkrótce po wyborach)/

Z tego punktu widzenia brakuje również, przynajmniej w przypadku Pana komitetu, przedstawienia sylwetek poszczególnych kandydatów, co robią, czym się zajmują i co chcą zrobić dla miasta i okręgu z którego startują. Chodzi o konkretne deklaracje, nie listę pobożnych życzeń (choć jak patrzę na sylwetki innych kandydatów to prawie każdy z nich (z pojedynczymi chlubnymi przypadkami) również nie odrobił zadania i nie ma nic do zaoferowania swojemu okręgowi).

A teraz, po przydługim wstępie, konkretnie, interesował mnie Państwa kandydat z Okręgu 1, nie żeby z nim rozmawiać (nie oczekuję rozmowy z każdym kandydatem), ale zapoznać się z jego pomysłami na problemy obszaru, z którego kandyduje oraz miasta (lubię czytać i w tej formie preferują zapoznanie się z programem). Nic takiego nie ma, ale co ciekawe trafiłem na zapewne jego stronę na Facebook i chwali się na niej swoją pracą - "szlachta nie pracuje" (fotka poniżej), no cóż taki kandydat jakoś nie pasuje do mojej wizji miasta, zatem zalecam porządną pracę nad wizerunkiem, chyba że wybory traktuje jako zabawę.

I przypomnę, że wybory samorządowe powinny być inne niż krajowe, nie chcę głosować na partie ale na konkretnych ludzi, którzy mają coś do zaoferowania mieszkańcom i których łączy jakaś wspólna wizja, która sprawia, że 2 dni po wyborach nie zaczną kursować po innych komitetach dla samodzielnego stworzenia koalicji (czy własnej korzyści).

Jeżeli Państwa i inne opozycyjne komitety tego nie zaproponują mieszkańcom (ludzie nie są głupi), wybory wygra obecna grupa (nie uważam oczywiście że wszyscy są tam do niczego, bo byłoby to niesprawiedliwe), ale nie dlatego, że pokona opozycję swoimi celami ale dlatego, że po prostu jakieś konkretne cele ma (czyli to co obecnie dzieje się w mieście, może nie idealnie, może można lepiej, ale po prostu brak im realnego konkurenta).
[img=1413298195_qua00w3.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
12786
#Piotr Żak nieaktywny
14 października 2014r. o 18:34
Zapraszam wszystkich kandydatów na fotel Prezydenta miasta do otwartej debaty np. Kino Fotum, TV-Azart Sat, Zapraszam mieszkańców, internatów, zagorzałych opozycjonistów, zwolenników- WSZYSTKICH. termin i miejsce do omówienia.:)

www.piotrzak.boleslawiec.pl, FACEBOOK- www.facebook.com/architektpiotrzak,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~lutek niezalogowany
14 października 2014r. o 18:40
Panie Zak, tutaj Pan zaprasza? :) w takim wątku?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
12786
#Piotr Żak nieaktywny
14 października 2014r. o 18:44
Każdy watek jest dobry,żeby rozmawiać o mieście i problemach mieszkańców,nawet ten.Pozdrawiam. :)

www.piotrzak.boleslawiec.pl, FACEBOOK- www.facebook.com/architektpiotrzak,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
14 października 2014r. o 19:05
Pan Pynchoon
Już dawno zauważyłem Pana analityczny stosunek do polityki.Z tego też powodu zdecydowanie wolał bym mieć Pana po swojej stronie.
Konstruktywna choć czasem bolesna krytyka nikomu nie wychodzi na złe.

Zmiana ordynacji wyborczej wprowadziła do wyborów objętych systemem JOW sporo zamieszania.
Aczkolwiek jedno jest znamienne .Obowiązujące nowe procedury wyborcze zniechęcą do wyborów niejednego nawet twardziela.
Tak się podziało że każdy obywatel ma prawo startować sam dla siebie.
My zakładając KWW Wasza Rada mieliśmy na celu ułatwić zwykłym czystym politycznie ludziom start w wyborach.
Ma to tez swoje ujemne strony.Brak partii to brak politycznego motoru napędowego.Nie ukrywajmy że ci ludzie muszą dzielić czas n politykę lokalną z czasem przeznaczonym na pracę .Nie tak jak w przypadku czołowych polityków z ratusza lub okrąglak którzy robią to non stop za publiczne pieniądze.
Dostęp do lokalnej telewizji dla nas był możliwy tylko w przypadku zgłoszenia kandydatury do ratusza.I tak się stało.
Władze pilnie strzegą aby konkurencje trzymać od tego miejsca z daleka .
Doprowadzenie do stanu aby kandydat z poza układu stał się w miarę rozpoznawalny graniczy z cudem./ mi zajęło to 6 lat dzięki intensywnej konsekwentnej , bezkompromisowej aktywności na internecie /
Wiem że to niezbyt dużo ale nawet to przerasta możliwości przeciętnego obywatela.
Tak czy inaczej dobrodziejstwo JOW spadło na społeczeństwo jak grom i śmiem twierdzić że ogromna większość nie bardzo kojarzy co się stało i jakie możliwości otwierają się dla zwykłych ludzi.
Wasza Rada to jaskółka , która z pewnością jeszcze wiosny nie uczyni ale wskaże kierunek gdzie jest światełko w tunelu.Demokracja rodzi się w bólach .

Z przykrością patrzę jak partyjne komitety pofarbowały się jak lisy i zdradzają je tylko wystające z pod przebrania DŁUUUGIEE NOSY.

PROGRAM

https://www.facebook.com/pages/Wasza-Rada-Miasta-Boles%C5%82awiec/113937378675480?hc_location=timeline
[img=1413305851_wgt2uh8.jpg]



Dopisane 14.10.2014r. o godz. 19:05:

Piotr Żak napisał(a): Zapraszam wszystkich kandydatów na fotel Prezydenta miasta do otwartej debaty np. Kino Fotum, TV-Azart Sat, Zapraszam mieszkańców, internatów, zagorzałych opozycjonistów, zwolenników- WSZYSTKICH. termin i miejsce do omówienia.:)


Jeśli już to tylko Azartsat .Przyjmuję wyzwanie

Jednak nie daję wiary że obecny prezydent odważy się na taką otwartą formułę .
Wystarczy spojrzeć kogo wyasygnował jako kandydatów a będzie wiadomo że losy mieszkańców są mu odległe .Życie tak jak choroba nie poczeka i nie można sobie zrobić w nim przerwy / aby nie płacić opłat i podatków.Aby nie jeść i się nie leczyć /

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
14 października 2014r. o 20:58
Piotr Żak napisał(a): Zapraszam wszystkich kandydatów na fotel Prezydenta miasta do otwartej debaty np. Kino Fotum, TV-Azart Sat, Zapraszam mieszkańców, internatów, zagorzałych opozycjonistów, zwolenników- WSZYSTKICH. termin i miejsce do omówienia.:)


Bardzo dobry pomysł , Drogi Imienniku :) Masz już drugi plus u mnie. I jeden minus , bo nie odpowiedziałeś na pytanie , kto Ci wcisnął do głowy ten cały budżet obywatelski ? Ale zanim uda się takową debatę zorganizować ( ufam , że dołożysz starań :) ) proponuję co , nieco już teraz przedyskutować. Słowo pisane pozwala człowiekowi pomyśleć , zastanowić się i odpowiedzieć , nie to co aktorskie wygłupy na scenie, w stresie i kłótni. Tak więc , o ile Przemo pozwoli chciałbym wykorzystać " ten wątek " do wyrobienia sobie zdania , kto wskoczy w buty po Romanie ( z mojego punktu widzenia ... oczywiście ) Mamy więc kandydatów trzech ... chyba , że się mylę ... Przemo , Szymek i Skała. Prosiłbym Panów o krótki kurs wiedzy , jako żem cham i prostak bez matury. Zadam kilka pytań , jakie równie dobrze mógłbym postawić face to face :) Czy wyrażacie zgodę ? :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.