Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Jestem lepszy niż Piotr Roman
3688
#Pynchoon nieaktywny
15 października 2014r. o 14:49
PanM napisał(a): Panie Pynchoon -- / czy jak Panu Tam ? / Podejmuję się polemiki na temat naszego programu ale punkt po punkcie pytanie / zarzut / odpowiedź .
Inna opcja polemiki nie wchodzi w rachubę.
Użył Pan argumentacji zgodnej z Pana poglądami.My mamy inną.
Zatem jeśli ma Pan autentycznie dobrą wolę proszę po kolei punkt po punkcie.


PanieM, przedstawiłem jedynie swoją ocenę programu, który Państwo przedstawili. Ocena jak ocena, jest zawsze subiektywna, ktoś się może z nią zgadzać, inny nie (Pan również ocenia/przedstawia obecnie rządzących i nie wydaje mi się że każdy z taką oceną się zgadza).

Przykro mi, że jak pisze Pan w swojej wiadomości wysłanej do mnie, moją ocenę odczytał Pan jako atak na Pana osobę. Proszę uwierzyć, nie to było moim zamiarem. Staram się polemizować z argumentami/poglądami drugiej strony, bez podnoszenia argumentów odnoszących się do osoby. Z chęcią zapoznam się z Pana stanowiskiem dot. mojej oceny, nie uważam się za nieomylnego i uznaję, że mogą być inne punkty widzenia na tę samą sprawę.

Odnośnie informacji zawartych w Pana wiadomości, zgadzam się że cena za śmieci jest wysoka, jeśli jest tu nadwyżka opłat wnoszonych przez mieszkańców należałoby szybko dokonać korekty wysokości stawki, aby nikt nie zaczął się zastanawiać jak tę nadwyżkę inaczej wykorzystać (co uważam jest bezprawne).

Nie zgodzę się natomiast z Pana twierdzeniem, że minimalny podatek od nieruchomości to 14 zł, ponieważ ustawa o podatkach i opłatach lokalnych ustanawia jedynie stawki maksymalne (art. 5 ustawy). Dla budynków związanych z działalnością stawką max. jest 23,03, wszystko poniżej, do 0,01 złotych jest dopuszczalne. A Państwa program mówi o obniżeniu do najniższej możliwej. I po raz kolejny podtrzymam to co mówiłem, przy udziale tego podatku w budżecie, taka obniżka wymagałaby bardzo drastycznych cięć nie w administracji ale w wydatkach miasta. Jeżeli Państwo ją proponujecie, powinni również powiedzieć gdzie zabierzecie pieniądze. Szanując Pannę, nie przejdzie rozwiązanie z biciem własnej monety czy drukiem własnych banknotów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
15 października 2014r. o 21:39
Proszę wybaczyć ale ze względu na brak czasu odpowiedź będzie w innym terminie.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 października 2014r. o 21:42
PanM napisał(a): Proszę wybaczyć ale ze względu na brak czasu odpowiedź będzie w innym terminie.


Obejdzie się! :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
15 października 2014r. o 22:27
Pynchoon napisał(a): ... Szanując Pannę, nie przejdzie rozwiązanie z biciem własnej monety czy drukiem własnych banknotów.


Bo co Pychuś ? Prawa nie mamy ... tak ? To stwórzmy je sobie. W końcu żyjemy w wolnym kraju ... qurwa ... zagalopowałem się i proszę o wybaczenie . A co masz przeciwko biciu własnej monety przez Naród ?

Panie Piotrze , pani Iwono , jeszcze raz proszę , o odpowiedź na pytanie, ile i komu jesteśmy krewni ? I w jakiej walucie ?

Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
15 października 2014r. o 22:38
Pannazdzieckiem napisał(a): Prawa nie mamy ... tak ? To stwórzmy je sobie. W końcu żyjemy w wolnym kraju ... qurwa ... zagalopowałem się i proszę o wybaczenie . A co masz przeciwko biciu własnej monety przez Naród ?


Panna, ależ mamy prawo, na dziś (i oby jutro) najwyższym źródłem prawa jest Konstytucja RP, uchwalona przez Naród i ten Naród zdecydował, że pieniądz "bije" NBP. I ten sam Naród może to zmienić, uznać, że może ją również "bić" np. gmina, kościół czy Panna, ale na to się na razie nie zapowiada, bo Naród tego nie chce.

Ale za rok mamy wybory parlamentarne i być może Naród wybierze tych, którzy będą chcieli to wprowadzić, jednak na dzień dzisiejszy nie masz takich kandydatów. Zabiegać jednak o to masz pełne prawo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
15 października 2014r. o 23:08
Mylisz się Pychuś :) To nie Naród wybrał konstytucję , tylko Mędrcy Syjonu ... wcisnęli Narodowi kwaśniewską konstytucję, jako prawdę objawioną . Możemy finansować dziurę budżetową dodrukiem pieniądza , tudzież biciem monety. Ważne jest to , aby Ludzie rozumieli , co to znaczy. Bez Ludzi, Stwórca nie istnieje , a ja Go / Ją kocham.

Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Panna wanna niezalogowany
16 października 2014r. o 8:28
Pannazdzieckiem napisał(a):
Pynchoon napisał(a): ... Szanując Pannę, nie przejdzie rozwiązanie z biciem własnej monety czy drukiem własnych banknotów.


Bo co Pychuś ? Prawa nie mamy ... tak ? To stwórzmy je sobie. W końcu żyjemy w wolnym kraju ... qurwa ... zagalopowałem się i proszę o wybaczenie . A co masz przeciwko biciu własnej monety przez Naród ?

Panie Piotrze , pani Iwono , jeszcze raz proszę , o odpowiedź na pytanie, ile i komu jesteśmy krewni ? I w jakiej walucie ?

Dobranoc :)


A ty , ? Co masz do zaproponowania oprócz chemitrali i fiducyjnej kasy.Daj jaki pomysł z jajem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
19 października 2014r. o 12:05
Przedstawiam program dla Bolesławian KWW Wasza Rada

PROGRAM KWW WASZA RADA / zarys /

Jako działanie poza wszelkimi uwarunkowaniami obniżeniu uległa by opata za pochówki na cmentarzu komunalnym do poziomu poniżej 4 tys zł.
Pierwszy okres ochronny grobu powinien zostać przedłużony z 20 na 30 lat zachowując tą samą cenę.
Następne okresy zachować jako 20 to letnie.

Jako najważniejszą przed jakimikolwiek zmianami oraz projektami dotyczącymi gospodarki miejskiej należy ustalić;

............ Listę Priorytetów -----

Co i w jakiej kolejności należy zrobić .

Faza 1 /- bardzo dokładny audyt administracji miasta pod kątem zasobów nieruchomości , zatrudnienia , wydatków , inwestycji , polityki wobec ludności i przedsiębiorców
Faza 2/ - Analiza możliwości gdzie i na czym można poczynić oszczędności .
Wydatki , zatrudnienie , inwestycje , obiekty ,
Faza 3/ - Analiza pod kątem co można sprzedać , sprywatyzować , przekazać w akcjonariat pracowniczy oraz dokonać połączenia podmiotów.
Faza 4/- Przeznaczenie pozyskanych oszczędności oraz z ewentualnej sprzedaży mienia na szybszą spłatę zobowiązań./ kredytów /
Faza 5/ - Po doprowadzeniu długu do poziomu poniżej 20% zadłużenia . sukcesywne obniżanie opłat komunalnych dla ludności poprzez doprowadzenie spółek komunalnych do granicy opłacalności / woda, ścieki , śmieci ,itp /
Faza 6 / - Obniżenie podatku od nieruchomości dla firm do najniższego zgodnego z prawem i możliwościami finansowymi miasta.
Faza 7 / - Obniżenie opłaty targowej do poziomu podatku od nieruchomości dla firm.
Faza 8 / - Stworzenie inwestorom lokalnym warunków nie gorszych niż inwestorom w strefach.
Faza 9/- Zmiana systemu składania ofert publicznych na takie które w warunkach przetargu zawierają punkty chroniące lokalnych wykonawców oraz zatrudnionych pracowników i podwykonawców./ w granicach prawa /

Kolejność realizacji poszczególnych etapów zależna jest od wyników finansowych uzyskiwanych w trakcie procesu reformowania administracji lokalnej.[img=1413713109_qt2691d.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Metrohouse zaprasza