Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ksiądz chodzi po kolędzie, co sądzimy o tej wizycie
~ niezalogowany
3 stycznia 2016r. o 16:48
~ napisał(a):
~ napisał(a): Dziwna pisanina "dają do koperty od kilkadziesiąt do kilkaset zł", to jak sie ten fakt ma do poniższego zdania ,ze w Bolesławcu raczej nierealne ,zeby ksiądz dziennie zarobił 1000zł,jak to? skoro w jednym domu kilkaset zł dostaję to niech tak choć ze dwa domy dają to już 1000 jest ,ale daja ludzie po stówie po dwie a ile domów dziennie pleban obskoczy? To chyba wiele więcej niż 1000 zarobi,czyż nieprawdaż?


Dlatego twierdzę, że nie o sens czy bezsens kolędy tu chodzi. Widać, że tekst sklecony byle jak, żeby zainspirować innych do dowalenia Kościołowi, za którego część redakcja się pewnie uważa, a jakże.
Prawda ja tam nie dowalam,chcę to daję i przyjmuję ,nie mam ochoty to nie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 stycznia 2016r. o 16:52
~Bombel napisał(a): Bzdura ,, Na zakończenie wizyty zostawia na pamiątkę SWIĘTY OBRAZEK" a właśnie że nie bo zostawia ,, NUMER KRS NA 1% I KOPERTE NA KWIATY DO BOŻEGO GROBU" tak jak to zrobił Ksiądz z KRASNIKA DOLNEGO w Krzyzowej a obrazka nimo


„Kasa misiu, kasa”
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
3 stycznia 2016r. o 16:55
Ksiądz odwiedza wiernych na zasadzie obopólnego porozumienia.Nikt nikogo do niczego nie zmusza .
Wizyta taka jest najwyraźniej obu stronom potrzebna .
Moim zdaniem jest to jeden z tych najbardziej osobistych aspektów życia wiernych.
Niesmak zatem budzą wszelkiego rodzaju anonimowe komentarze.Szczególnie od tych którzy są na nie.
Za przeproszeniem to tak jak by toś publicznie pisał co się u niego dzieje w alkowie.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 stycznia 2016r. o 16:58
~Wkurzony napisał(a): Wy nie zapraszacie do żadnej dyskusji, tylko prowokujecie komentarze, żeby dowalić Kościołowi i księżom. Ale potem swoje dzieciaczki do Komunii, bierzmowania jak najbardziej, jak do instytucji usługowej.


Na to co i jak niektórzy księża mówią do ludzi podczas Mszy, świadczy o dużej wierze wiernych, bo inaczej większość powinna chodzenie do kościoła sobie odpuścić. To jak kler (oczywiście nie wszyscy księża) wyciąga kasę za sakramenty sprowadził tę szacowną instytucję do firmy usługowej. Wiara jest hen, hen daleko. Na przykład komunie święte to jeden wielki show biznes. Jak to zwykle bywa, wierni są ci którzy płaczą i płaca, a niewierni ci którzy tym mówią. Temat rzeka. Ja stawiam grubą kreskę między wiarą, kościołem i klerem, który socjotechnicznie tym wszystkim steruje. Smutne to, ale prawdziwe;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xxx niezalogowany
3 stycznia 2016r. o 17:00
PanM napisał(a): Ksiądz odwiedza wiernych na zasadzie obopólnego porozumienia.Nikt nikogo do niczego nie zmusza .
Wizyta taka jest najwyraźniej obu stronom potrzebna .
Moim zdaniem jest to jeden z tych najbardziej osobistych aspektów życia wiernych.
Niesmak zatem budzą wszelkiego rodzaju anonimowe komentarze.Szczególnie od tych którzy są na nie.
Za przeproszeniem to tak jak by toś publicznie pisał co się u niego dzieje w alkowie.
Bardzo madry komentarz.Brawo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Malkon niezalogowany
3 stycznia 2016r. o 17:06
Panie Kazimierzu, jako, że według nie wiem jakich statystyk to jesteśmy w 95 procentach społecznością katolicką, to nie wiem po co ten dokładny opis przyjmowania księdza. A z drugiej strony skąd posiadł pan wiedzę o tym, że do kieszeni "wizytującego" może wpaść 1000 złotych i że w Bolcu to raczej nierealne?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 stycznia 2016r. o 17:09
~ napisał(a):
~ napisał(a): co mnie obchodzą inni , ja przyjmuję i będę przyjmować

i to jest konkretna wypowiedz,popieram

Też popieram! Przyjmuję i będę przyjmował. I kopertę dam, bo z czegoś ksiądz żyć musi. A jak ktoś zazdrości, niech idzie na księdza. Zobaczy, jaki to fajny kawałek chleba.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~112 niezalogowany
3 stycznia 2016r. o 17:11
To jest każdego indywidualna sprawa, czy przyjmie , czy nie...- zgaszą światło i jak te szczury będą zaglądać przez szybkę...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza