Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ksiądz chodzi po kolędzie, co sądzimy o tej wizycie
~Anonim niezalogowany
6 stycznia 2016r. o 23:23
Jarosiewicz chodził? Ponoć kawał chama z niego.
~lunka napisał(a): dziś łaził ale nie przyjęłam..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
6 stycznia 2016r. o 23:53
gover napisał(a):
~Anonim napisał(a): Teraz zgłupiałam bo nie wiem czy mam się z chłopakiem bać i udawać, że nas nie ma.

Pozostan glupia, i udawaj ze Was nie ma.


To była podpucha...nie wierzę że ktoś serio o takie rzeczy pyta.
Jeśli tak - masz ochotę ogólnie przyjąć księdza, katolikiem jesteś, modlisz się, chodzisz do kościoła - wpuść księdza a jak się okaże że jest zły, no nie wiem...ma rogi, kopyta i zionie ogniem to wiele nie poradzisz, ale jeśli po prostu będzie niemiły, niekulturalny to go wyprosisz.
A jeśli wierząca nie jesteś, nie czujesz potrzeby przyjęcia księdza to przestań się zastanawiać "co ludzie pomyślą" (w tym rzeczony ksiądz), skoro ktoś do drzwi puka, otwórz jak cywilizowany człowiek, zapytaj w jakiej sprawie i powiedz że Cię nie interesuje. Zupełnie jak "Dzień dobry, kapustę, ziemniaki jajka sprzedajemy...!" - "Dzień dobry, dziękuję, nie trzeba".

To też mam nadzieję podpucha:
~Ojciec Mateusz napisał(a):
misiekELF napisał(a): ... Dziecka nie chrzciłam...
Szkoda, bo co jest winne dziecko, że matka ... ech :/ Ochrzcij dziecko, jak samo dorośnie i nie będzie chciało wierzyć to nie będzie wierzyć !! Sama zapewne przyjęłaś chrzest, a teraz mózg ci wyprali i jest jak jest. Myślałem, że ludzie po studiach, jednych, drugich, trzecich to ludzie mądrzy, inteligentni, a tu czytając twój tekst zmieniłem trochę zdanie.

Żaden prawdziwej wiary katolik takich głupot by nie gadał, gdyż zmuszałby poganina, heretyka i bałwochwalcę do wyznania przed Bogiem fałszywego świadectwa wiary co byłoby w oczach Boga złe i raziłoby go. Byłoby to niewybaczalne - nie tyle dla owego poganina który i tak przecież Królestwa Niebieskiego nie dostąpi ale dla owego chrześcijanina, który do tak haniebnego czynu wobec Boga namawia. Naprawdę uważasz że ktoś kto sam chce się wypisać z KK powinien przed Bogiem kłamać z premedytacją odpowiadając na takie pytania:
Ktoś napisał: Ksiądz: Prosząc o chrzest dla swoich dzieci, przyjmujecie na siebie obowiązek wychowania ich w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłowały Boga i bliźniego, jak nas nauczył Jezus Chrystus. Czy jesteście świadomi tego obowiązku?
Drodzy rodzice i chrzestni. (...)Czy wyrzekacie się grzechu, aby żyć w wolności dzieci Bożych? Czy wyrzekacie się wszystkiego, co prowadzi do zła, aby was grzech nie opanował? Czy wyrzekacie się szatana, który jest głównym sprawcą grzechu? Czy wierzycie w Boga Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi? Czy wierzycie w Jezusa Chrystusa... Czy wierzycie w Ducha Świętego...

Nie bój się...jak owieczka zmądrzeje i będzie chciała wierzyć to sobie przyjmie chrzest jako osoba dorosła, w pełni świadoma i odpowiedzialna za swoje czyny, pójdzie do księdza, powie że matka była głupią poganką i jej nie ochrzciła ale ona jest wierząca i pragnie naprawić ten błąd. I tyle.
Póki co Konstytucja gwarantuje rodzicom wychowanie dziecka zgodnie z ich przekonaniami. Póki nie zostanie w niej zawarte że Polska z państwa świeckiego zmienia się w katolickie zamierzam się tymi prawami cieszyć. Gdy się to zmieni - mam nadzieję że zanim zostanę spalona na stosie dacie mi szansę wyprowadzenia się z tego kraju.

Piszesz że ja przyjęłam chrzest ale mózg mi wyprali... Otóż jak rodzice mnie zabrali do chrztu byłam niemowlakiem - jadłam, spałam i robiłam w pieluchę wiadomo co - jak mogłam wtedy cokolwiek przyjąć...? Byłam nieświadomym dzieckiem i żyłam w tej wierze bo tak mi kazali.
W liceum religii uczył nas ksiądz. Nie był szanowany przez uczniów, często się z niego śmiali w klasie, wręcz szydzili, przeszkadzali na lekcjach. Było mi go szkoda. Miły, kulturalny człowiek. Nie zasługiwał na takie traktowanie. Na lekcjach religii właściwie tylko ja i jeszcze jedna dziewczyna prowadziłyśmy z nim kulturalne dyskusje zamiast chamskich odzywek innych uczniów. Mawiał on że żeby móc nazwać się prawdziwym chrześcijaninem trzeba znać Pismo Św. To on mnie przekonał żebym zaczęła je czytać w całości - a nie urywkami jak uczą w szkole. Po jakimś czasie zapytał mnie czy wszystko rozumiem, odparłam że nie. Tekst był napisany archaicznym językiem i nie wszystko było jasne. Dał mi książkę która miała pomóc mi zrozumieć. Siedziałam na przerwach z Biblią i książką od księdza i czytałam. Dzieciaki oczywiście się ze mnie śmiały że głupia jestem, że lepiej bym poszła w piątek do Imperium a nie Biblię czytam. Gdy skończyłam czytać powiedziałam księdzu że pod wpływem tej lektury przestałam wierzyć, powiedziałam dlaczego, próbował mnie przekonać, ale mu się nie udało. Przeczytałam jeszcze raz i byłam jeszcze bardziej pewna swego. Zrozumiał i uszanował. Powiedział że nie muszę chodzić na religię, ale mama by mnie na pewno nie wypisała a księdza lubiłam więc chodziłam dalej. Jak sam mówił "przynajmniej miał z kim pogadać". Gdy mu zaczęłam mówić "dzień dobry" zganił nawet jakąś nauczycielkę która mnie poprawiła że do księdza się mówi "szczęść Boże", że nigdzie takiego wymogu nie ma i woli szczere życzenie dobrego dnia niż fałszywe bożego szczęścia.
Jak widać Biblia wyprała mi mózg. Rozmawiać z innymi niewierzącymi zaczęłam dopiero 2 lata później.

Gdyby ten ksiądz chodził u nas po kolędzie to bym go przyjęła. Wiedziałby że do modlitwy mnie nie namówi, ale pewnie chętnie by pogadał i ja też. Niestety przypuszczam że w Bolesławcu jest tylko jeden ksiądz (jeśli znów nie wyjechał na misję), który podobnie - chętnie wpadłby na herbatkę do ateistki po prostu pogadać. Innych nie przyjmuję - bo po co?

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
7 stycznia 2016r. o 0:18
misiekELF napisał(a): Uczyn jak najszybciej akt apstazji. Poczujesz sie znacznie lepiej. Nie bedziesz musiala pisac takich dlugich usprawiedliwien.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
7 stycznia 2016r. o 1:05
A Ty się naucz cytować bo Bóg nie moderuje postów na bolec.info :P

Nie usprawiedliwiam się tylko prowadzę dyskusję, do tego chyba służy forum?
Skoro ktoś twierdzi że świerkowy habaź w domu ateisty i prezenty to herezja to przypominam skąd się ta tradycja wywodzi, skoro ktoś twierdzi że ja przyjęłam chrzest to tłumaczę że jako niemowlak przyjmowałam tylko pokarmy i to w stanie ciekłym, skoro ktoś twierdzi że (oni...ci źli...) wyprali mi mózg to wyjaśniam że mój mózg uległ przemianom po przeczytaniu tej najważniejszej dla chrześcijanina książki i to pod nadzorem katolickiego księdza...
Napisałam to w skrócie - może teraz zrozumiesz skoro zbyt duża ilość literek źle na Ciebie działa ;)

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
7 stycznia 2016r. o 6:53
no i co ''goferku''?
kto ma ''wyprany mózg''? :D

ma dziewczyna ''jaja'' których tobie ewidentnie brakuje...
:D

a ty biedaku myślałeś że wystarczy nosić spodnie... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Koral niezalogowany
7 stycznia 2016r. o 6:58
misiekELF napisał(a): A Ty się naucz cytować bo Bóg nie moderuje postów na bolec.info :P

Nie usprawiedliwiam się tylko prowadzę dyskusję, do tego chyba służy forum?
Skoro ktoś twierdzi że świerkowy habaź w domu ateisty i prezenty to herezja to przypominam skąd się ta tradycja wywodzi, skoro ktoś twierdzi że ja przyjęłam chrzest to tłumaczę że jako niemowlak przyjmowałam tylko pokarmy i to w stanie ciekłym, skoro ktoś twierdzi że (oni...ci źli...) wyprali mi mózg to wyjaśniam że mój mózg uległ przemianom po przeczytaniu tej najważniejszej dla chrześcijanina książki i to pod nadzorem katolickiego księdza...
Napisałam to w skrócie - może teraz zrozumiesz skoro zbyt duża ilość literek źle na Ciebie działa ;)


Obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia przez ateistę, to trochę dziwne, bo jedno zaprzecza drugiemu. ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
7 stycznia 2016r. o 7:24
a nie dostrzegasz że podobnych ''dziwolągów'' jest w tym święcie równie dużo?
magowie ,gwiazda ,stajenka ,kolenda ,KCB... ;)
tyle już o tym napisano że nie chce mi się ponownie o tym pisać...

a może ateista wierzy tylko w ''tradycję''? :D
dlatego choinka w domu bo pod nią są prezenty i o nie głównie chodzi :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
7 stycznia 2016r. o 8:30
Dzięki za dorobienie jaj falco :P

Eh...człowiek się stara...wyjaśnia ile "choinki, prezenty, wieczerze z dodatkowym nakryciem stołu, kolędy a nawet pisanie nad drzwiami K+M+B (KMB odpowiadają runom gebo, ehwaz i berkanan - runom ochronnym umieszczanym nad drzwiami przez pogan)" mają wspólnego z Bożym Narodzeniem a ci swoje...
Czyli jak wyznawca Rodzimego Kościoła Polskiego maluje pisanki na Jare Święto to mu wmówicie że to Jezus miał malowane jaja pod krzyżem a on jest hipokrytą...?

Dodam tylko że "ateistką" nazywam się trochę z przekąsem bo długo by tłumaczyć w moim przypadku tę kwestię. Podobnie z przekąsem nazywam się czasem "poganką". Ale jest tu taki jeden co ma problem ze zrozumieniem tekstu zwłaszcza gdy jest trochę za długi to tłumaczyć tego nie będę...

I nigdzie nie pisałam że obchodzę Boże Narodzenie :P

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza
REKLAMA Orange zaprasza