Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA CER-FAR zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ksiądz chodzi po kolędzie, co sądzimy o tej wizycie
~z niezalogowany
7 stycznia 2016r. o 11:13
Bo tez co ma choinka do Bożego Narodzenia,wierzący i nie wierzący choinki mogą sobie w domu mieć jeśli chcą w ob przypadkach bez sensu i znaczenia dla wiary.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Niewierzący z bożej łaski niezalogowany
7 stycznia 2016r. o 12:05
Ciągle te same niekończące się bajdurzenia. Sami intelektualiści i znawcy zabobonnego katolicyzmu.
A jak zbliżają się do śmierci, to umierają ze strachu że klecha nie zdąży.
Dotyczy to nawet takich ateistów antyklerykałów, jak Miłosz, Jaruzelski czy Kiszczak.
Sama znam wiele takich przypadków, także wśród Świadków Jehowy.
Bufony, hipokryci - jesteście żałośni.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
7 stycznia 2016r. o 12:52
Byłam już, jak to się mówi, "na łożu śmierci". Nie - nie modliłam się, nie zwróciłam się w stronę ani Jahwe ani żadnego innego boga. Pogodziłam się ze śmiercią i tyle.

Od kiedy odrzuciłam wiarę katolicką i zaczęłam więcej dowiadywać się na te tematy poznałam całkiem sporo tych co nazywali siebie ateistami czy agnostykami, takich co zmienili wyznanie albo uznają się ogólnie rzecz ujmując "bezwyznaniowcami" nie przypisując sobie konkretnej nazwy. Niektórzy już nie żyją. Niektórym zmarli rodzice o podobnym światopoglądzie. Żaden się nie nawracał i nie wołał księdza ani na "łoże śmierci" ani na pogrzeb.
A może znasz nawet jakiegoś muzułmanina który umierając nagle przerzucił się z Allaha na Jahwe, albo "nawróconego" buddystę...?

Są ludzie, których można nazwać chrześcijanami "na wszelki wypadek". Niby do kościoła nie chodzą, na księży psioczą, Biblii nie czytają, na ogół się nie modlą, ale przystępują do niektórych sakramentów "na wszelki wypadek" i śpiewają dzieciom kolędy o dzieciąteczku Jezus. I taki może nazywać się ateistą ale nim nie jest.

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 stycznia 2016r. o 12:59
Naczelny rabin Rzymu nawrócił się na katolicyzm
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 stycznia 2016r. o 13:00
Nie wszyscy "nawracają się" na łożu śmierci. Ale zdecydowana większość!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 stycznia 2016r. o 14:04
gover napisał(a):

Uczyn jak najszybciej akt apstazji. Poczujesz sie znacznie lepiej. Nie bedziesz musiala pisac takich dlugich usprawiedliwien.


I tutaj gover masz 100% racji :)

Pozostaje jej apostazja a skoro jeszcze tego nie zrobiła to oznacza że lubi pleść po próżnicy jak każdy pustak co sam siebie chce przekonać.
:]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
7 stycznia 2016r. o 15:34
~ napisał(a):
gover napisał(a): Uczyn jak najszybciej akt apstazji. Poczujesz sie znacznie lepiej. Nie bedziesz musiala pisac takich dlugich usprawiedliwien.


I tutaj gover masz 100% racji :)

Pozostaje jej apostazja a skoro jeszcze tego nie zrobiła to oznacza że lubi pleść po próżnicy jak każdy pustak co sam siebie chce przekonać.
:]


Niewierząca jestem od 11 lat i żyłam w swoim zaciszu nie szkodząc nikomu. O apostazji zaczęłam czytać jak katolicy zaczęli mi z butami w życie wchodzić twierdząc że jestem najgorszym ścierw... bo w ich Boga nie wierzę. Czyli jakieś 3, max 4 miesiące temu. Zrozumiałam że dopóki tacy jak ja będą siedzieć cicho i formalnie z KK nie wystąpią dopóki takie sytuacje będą miały miejsce bo tłumaczone są statystykami że znacząca większość w Państwie to wyznawcy KK i resztę należy zgnębić.

A czemu jeszcze nie dokonałam apostazji - tego się nie robi w 5 minut on-line. Trochę formalności trzeba jednak wypełnić, a najpierw muszę wymieść tych co mi z butami w życie weszli i pozostawili w nim sporo błota. Potem będzie czas na formalności.

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~za,,,na niezalogowany
7 stycznia 2016r. o 15:46
A u mnie wczoraj był i rozwinęłam rozmowę na temat Kaina i kazirodztwa ale powiedział że się spieszy i po paru zdawkowych słówkach ,,,uciekł kopertę wziąwszy oczywiście :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.