Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

~ niezalogowany
30 stycznia 2016r. o 16:55
PanM napisał(a): Nie wiem czy to podchodzi pod obrazę uczuć religijnych ale moim zdaniem Boga nie ma i jest on tylko wytworem ludzkiej wyobraźni.
W całej populacji człowieka tylko część ma ochotę dochodzić prawd dowiedzionych przez naukę.
Zdecydowanej większości się nie chce lub została tak przygotowana w swoim środowisku że juz jej nie wypada.
Każdy ma prawo do wiary ale żeby poprzez używaniu przymusu pośredniego niewierzący nie mogli kwestionować wiary jest nadużyciem.Tym bardziej że wierzący jawnie kwestionują zdobycze nauki.
A Czy próbował Pan kiedyś poznać Boga osobiście? Ja np. kiedyś nie wiedziałem jak jest naprawdę, ale zdecydowałem się poznać Boga, jeżeli On naprawdę jest. I okazało się, że On istnieje i daje nowe życie :) .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2016r. o 16:59
blues napisał(a):
parenti napisał(a): Czyzby naprawde byl taki poziom chrzescijantwa, jaki Ty prezentujesz?
Z całą pewnością,natomiast taki ,jaki ty reprezentujesz jest co najmniej niedorzeczny ,czego oczekujesz? Mam pochwalić swego wroga,podziękować,za przykład podać? Jak by tak należało robić wnet cały świat piekłem by się stał,ciekawe jak ty sie odwdzięczasz za zniewagi i obrazę,pewnie składasz hołdy temu kto cię obrazi już to widzę jakie.Jestem zwykłym człowiekiem a nie apostołem i nie zamierzam obdarzać dobrym słowem za zniewagę,mogę tylko powiedzieć Bóg zapłać.
Chrześcijanie nie walczą z krwią i z ciałem, ale z duchami w okręgach niebieskich, z panami tego świata ciemności (z listu Pawła do Efezjan). To jest nasz wróg - walczymy o ludzkie dusze :) .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
30 stycznia 2016r. o 17:01
~ napisał(a):
PanM napisał(a): Nie wiem czy to podchodzi pod obrazę uczuć religijnych ale moim zdaniem Boga nie ma i jest on tylko wytworem ludzkiej wyobraźni.
W całej populacji człowieka tylko część ma ochotę dochodzić prawd dowiedzionych przez naukę.
Zdecydowanej większości się nie chce lub została tak przygotowana w swoim środowisku że juz jej nie wypada.
Każdy ma prawo do wiary ale żeby poprzez używaniu przymusu pośredniego niewierzący nie mogli kwestionować wiary jest nadużyciem.Tym bardziej że wierzący jawnie kwestionują zdobycze nauki.
A Czy próbował Pan kiedyś poznać Boga osobiście? Ja np. kiedyś nie wiedziałem jak jest naprawdę, ale zdecydowałem się poznać Boga, jeżeli On naprawdę jest. I okazało się, że On istnieje i daje nowe życie :) .


A jak to zrobić...?

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14578
#RobertNowak nieaktywny
30 stycznia 2016r. o 17:05
PanM napisał(a): Nie wiem czy to podchodzi pod obrazę uczuć religijnych ale moim zdaniem Boga nie ma i jest on tylko wytworem ludzkiej wyobraźni.


Drogi PanieM kilka razy pisałem, aby dokładnie Pan przemyślał, albo poradził się kogoś, aby być świadomym tego na czym polega artykuł 196kk.

Otóż kiedy Pan pisze, że Boga nie ma, wyraża Pan własną opinię, do której ma Pan prawo.

Obraza uczuć religijnych występuje, kiedy ktoś robi sobie z Wiary kpiny, drwiny i żarty. Kiedy ktoś z pogardą szydzi z obrzędów, sakramentów, miejsc i osób świętych, wierzących i Wiary.

Kiedy Pan wróci do swoich wypowiedzi to Pan sobie takie przypomni.
Dotyczy to także prześmiewczych obrazeczków.

Rachunek swojego sumienia życzę także innym uczestnikom rozmowy o Bogu.

Mam nadzieje, że wreszcie Pan zrozumiał. pozdrawiam :)

"Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości..." /Piotr.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2016r. o 17:11
misiekELF napisał(a):
~ napisał(a):
PanM napisał(a): Nie wiem czy to podchodzi pod obrazę uczuć religijnych ale moim zdaniem Boga nie ma i jest on tylko wytworem ludzkiej wyobraźni.
W całej populacji człowieka tylko część ma ochotę dochodzić prawd dowiedzionych przez naukę.
Zdecydowanej większości się nie chce lub została tak przygotowana w swoim środowisku że juz jej nie wypada.
Każdy ma prawo do wiary ale żeby poprzez używaniu przymusu pośredniego niewierzący nie mogli kwestionować wiary jest nadużyciem.Tym bardziej że wierzący jawnie kwestionują zdobycze nauki.
A Czy próbował Pan kiedyś poznać Boga osobiście? Ja np. kiedyś nie wiedziałem jak jest naprawdę, ale zdecydowałem się poznać Boga, jeżeli On naprawdę jest. I okazało się, że On istnieje i daje nowe życie :) .


A jak to zrobić...?
Ja np. bardzo szczerze zawołałem, że "Bożej, jeżeli Ty naprawdę jesteś to chcę się z Tobą pojednać". Odrzucałem wcześniej Biblie i Ewangelię za sprawą Kościoła Katolickiego i ogólnie porostu wszystko mi nie pasowało. Przeanalizowałem więc rożne religie i chociaż zapomniałem o tym co powiedziałem Bogu, Bóg nie zapomniał. Wkrótce postawił na mej drodze kogoś kto zwiastował mi Ewangelię. Widziałem, że wszystko się potwierdza i że moje myśli są znane Bogu. Zdecydowałem się ostatecznie wyznać Pana Jezusa Chrystusa swoim Panem i Zbawicielem. Później (tak jak to czytamy zresztą w Ewangeliach, Dziejach Apostolskich czy wielu listach w NT) otrzymałem Ducha Świętego. I to już był moment gdy poczułem się w pełni dzieckiem Bożym znającym Stwórcę, człowiekiem któremu wybaczono własne grzechy i dano nowe życie - i to wieczne, po tym doczesnym. W Ewangelii czytamy, że niestety niewielu ludzi znajduje żywego Boga. Większość idzie na zatracenie. Ale i tak ogrom ludzi z różnych ras, narodów poznaje żywego Boga poprzez Pana Jezusa Chrystusa. Są wierzenia, gdzie przymusza się dzieci by walczyły dla religii, ale prawdziwy Bóg dał swojego Syna za nas. Aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne :) . Pan Jezus jest pasterzem i chce aby jego owce miały życie w obfitości. Owce Pan Jezusa znają Go j słuchają Jego głosu (ew. Jana).

Polecam również takie świadectwo, akurat człowieka który Boga nie szukał, ale Bóg dał mu się poznać:

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14578
#RobertNowak nieaktywny
30 stycznia 2016r. o 17:17
PanM napisał(a):
Każdy ma prawo do wiary ale żeby poprzez używaniu przymusu pośredniego niewierzący nie mogli kwestionować wiary jest nadużyciem.Tym bardziej że wierzący jawnie kwestionują zdobycze nauki.


Ma PanM groch z kapustą w głowie?

Kilkakrotnie powtarzałem, że może Pan sobie wierzyć w co chce, w cielca i ewolucje.

Nauka wcale nie udowadnia, że Boga nie ma, więc po co ją kwestionować. Jednak okazuje się, że nauka wcale nie jest taka niezawodna, a jej zdobycze z biegiem dziesiątków-setek lat często okazują się pomyłką, błędem. Nauka też nie jest wstanie odpowiedzieć na wiele pytań związanych z Bogiem. Więc tak naprawdę to nie ma Pan na czym oprzeć swoich teorii negujących istnienie Boga. Na pewno ewolucja nie wyczerpuje listy pytań i na nie wcale nie odpowiada. Wszystko jest kwestią Wiary i w Pana przypadku także, ponieważ wierzy Pan w ułomną naukę. Ja osobiście wolę wierzyć w Boga i Boskość istoty jego działań. Metafizyczna sfera pozwala znacznie poszerzyć perspektywę, za to ułomna nauka ją zawęża. To kwestia naszych wyborów ku czemu dążymy.

pozdrawiam, z nadzieją że kpić żartować już z Wiary Pan nie będzie? :)


"Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości..." /Piotr.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2016r. o 17:27
RobertNowak napisał(a):
PanM napisał(a): Nie wiem czy to podchodzi pod obrazę uczuć religijnych ale moim zdaniem Boga nie ma i jest on tylko wytworem ludzkiej wyobraźni.


Drogi PanieM kilka razy pisałem, aby dokładnie Pan przemyślał, albo poradził się kogoś, aby być świadomym tego na czym polega artykuł 196kk.

Otóż kiedy Pan pisze, że Boga nie ma, wyraża Pan własną opinię, do której ma Pan prawo.

Obraza uczuć religijnych występuje, kiedy ktoś robi sobie z Wiary kpiny, drwiny i żarty. Kiedy ktoś z pogardą szydzi z obrzędów, sakramentów, miejsc i osób świętych, wierzących i Wiary.

Kiedy Pan wróci do swoich wypowiedzi to Pan sobie takie przypomni.
Dotyczy to także prześmiewczych obrazeczków.

Rachunek swojego sumienia życzę także innym uczestnikom rozmowy o Bogu.

Mam nadzieje, że wreszcie Pan zrozumiał. pozdrawiam :)


Zbyt ciasna koloratka może ograniczać dopływ krwi do mózgu i trudno wtedy pisać z sensem. :D :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
30 stycznia 2016r. o 17:30
Pisz pan tak:
PanM napisał(a):
Ja pozostaję przy Darwinie i późniejszych zdobyczach nauki .

A za chwilę:
PanM napisał(a):
Czy Pan choć raz zaprezentuje jakieś swoje przemyślenia ? Ma Pan swoje szare komórki i niech Pan nimi mnie atakuje .

Przecież to objaw jakiejś schizofrenii!!
Pan bezmyślnie cytuje Darwina i innych "naukowców", nie zastanawiając się WCALE nad wieloma lukami w ich "teoriach" - to według Pana objaw "WŁASNYCH przemyśleń". Inaczej, bo boję się, że Pan znowu nie zrozumie - Pan cały czas przedstawia przemyślenia INNYCH, a nie SWOJE!!
Moje cytowania innych "niepokornych" naukowców to według Pana "bezmyślne" cytowanie innych i brak myślenia...

To jakaś filozofia Kalego: jak Pan cytuje to dobrze, jak inni cytują, to nie myślą samodzielnie...
Przecież do tej pory nie odpowiedział Pan na żaden przedstawiony przeze mnie argument przeciwko teorii ewolucji. ŻADEN!! Cytuje Pan za to z uporem maniaka jakieś definicje rodem z Wikipedii licząc chyba, że wszyscy padną przed tą "wiedzą" na kolana... I to ma świadczyć o Pana myśleniu, czy raczej o jego braku?


„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Orange zaprasza