Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

5372
misiekELF
30 stycznia 2016r. o 18:01
~ napisał(a): Ja np. bardzo szczerze zawołałem, że "Bożej, jeżeli Ty naprawdę jesteś to chcę się z Tobą pojednać". Odrzucałem wcześniej Biblie i Ewangelię za sprawą Kościoła Katolickiego i ogólnie porostu wszystko mi nie pasowało. Przeanalizowałem więc rożne religie i chociaż zapomniałem o tym co powiedziałem Bogu, Bóg nie zapomniał. Wkrótce postawił na mej drodze kogoś kto zwiastował mi Ewangelię. Widziałem, że wszystko się potwierdza i że moje myśli są znane Bogu. Zdecydowałem się ostatecznie wyznać Pana Jezusa Chrystusa swoim Panem i Zbawicielem. Później (tak jak to czytamy zresztą w Ewangeliach, Dziejach Apostolskich czy wielu listach w NT) otrzymałem Ducha Świętego. I to już był moment gdy poczułem się w pełni dzieckiem Bożym znającym Stwórcę, człowiekiem któremu wybaczono własne grzechy i dano nowe życie - i to wieczne, po tym doczesnym.


Mało konkretne, ale trudno.
Poznałam kiedyś zielonoświątkowca, który nawrócił się bo, jak twierdził, Bóg uratował mu życie. Wcześniej był katolikiem, ale raczej takim jak większość, "niby był ale nie był", niby wierzył w Boga, ale go tak naprawdę nie znał. Jako młody chłopak zaczął brać narkotyki, najpierw te tzw. słabe...potem pragnął coraz silniejszych wrażeń. Nawet nie zauważył kiedy się uzależnił, kiedy zaczął się staczać. Ujrzał Boga gdy był już naprawdę na dnie, myślał że umiera. Pomogli mu właśnie zielonoświątkowcy. Ja nie wierzę w Boga, ale to nie ma znaczenia. Ten mężczyzna uwierzył i niezależnie od tego czy Bóg istnieje czy nie, ta wiara ocaliła mu życie. To piękne. Niesamowicie było słuchać jego zwierzenia...to co miał w oczach było takie...prawdziwe. Raz tylko wcześniej widziałam coś podobnego w oczach wierzącego człowieka (koleżanka z klasy, katoliczka) i nigdy później...

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
30 stycznia 2016r. o 18:43
~ napisał(a):
PanM napisał(a): Nie wiem czy to podchodzi pod obrazę uczuć religijnych ale moim zdaniem Boga nie ma i jest on tylko wytworem ludzkiej wyobraźni.
W całej populacji człowieka tylko część ma ochotę dochodzić prawd dowiedzionych przez naukę.
Zdecydowanej większości się nie chce lub została tak przygotowana w swoim środowisku że juz jej nie wypada.
Każdy ma prawo do wiary ale żeby poprzez używaniu przymusu pośredniego niewierzący nie mogli kwestionować wiary jest nadużyciem.Tym bardziej że wierzący jawnie kwestionują zdobycze nauki.
A Czy próbował Pan kiedyś poznać Boga osobiście? Ja np. kiedyś nie wiedziałem jak jest naprawdę, ale zdecydowałem się poznać Boga, jeżeli On naprawdę jest. I okazało się, że On istnieje i daje nowe życie :) .


To bardzo odkrywcze stwierdzenia i proszę się nimi podzielić .Bo z tego powyżej niewiele wynika .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2016r. o 19:25
RobertNowak napisał(a):
PanM napisał(a): Nie wiem czy to podchodzi pod obrazę uczuć religijnych ale moim zdaniem Boga nie ma i jest on tylko wytworem ludzkiej wyobraźni.


Drogi PanieM kilka razy pisałem, aby dokładnie Pan przemyślał, albo poradził się kogoś, aby być świadomym tego na czym polega artykuł 196kk.

Otóż kiedy Pan pisze, że Boga nie ma, wyraża Pan własną opinię, do której ma Pan prawo.

Obraza uczuć religijnych występuje, kiedy ktoś robi sobie z Wiary kpiny, drwiny i żarty. Kiedy ktoś z pogardą szydzi z obrzędów, sakramentów, miejsc i osób świętych, wierzących i Wiary.

Kiedy Pan wróci do swoich wypowiedzi to Pan sobie takie przypomni.
Dotyczy to także prześmiewczych obrazeczków.

Rachunek swojego sumienia życzę także innym uczestnikom rozmowy o Bogu.

Mam nadzieje, że wreszcie Pan zrozumiał. pozdrawiam :)


Pan ma anielską cierpliwość......... A ewolucjoniści tak lubią opowiadać o stosach....... Z głupotą nie warto walczyć zawsze była i zawsze będzie...... ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
30 stycznia 2016r. o 19:37
~ napisał(a):
RobertNowak napisał(a):
PanM napisał(a): Nie wiem czy to podchodzi pod obrazę uczuć religijnych ale moim zdaniem Boga nie ma i jest on tylko wytworem ludzkiej wyobraźni.


Drogi PanieM kilka razy pisałem, aby dokładnie Pan przemyślał, albo poradził się kogoś, aby być świadomym tego na czym polega artykuł 196kk.

Otóż kiedy Pan pisze, że Boga nie ma, wyraża Pan własną opinię, do której ma Pan prawo.

Obraza uczuć religijnych występuje, kiedy ktoś robi sobie z Wiary kpiny, drwiny i żarty. Kiedy ktoś z pogardą szydzi z obrzędów, sakramentów, miejsc i osób świętych, wierzących i Wiary.

Kiedy Pan wróci do swoich wypowiedzi to Pan sobie takie przypomni.
Dotyczy to także prześmiewczych obrazeczków.

Rachunek swojego sumienia życzę także innym uczestnikom rozmowy o Bogu.

Mam nadzieje, że wreszcie Pan zrozumiał. pozdrawiam :)


Pan ma anielską cierpliwość......... A ewolucjoniści tak lubią opowiadać o stosach....... Z głupotą nie warto walczyć zawsze była i zawsze będzie...... ;)


Polemika między mną a Panem Robertem dotyczy tej niewidzialnej bardzo cieniutkiej granicy , którą anonimowy autor raczył przekroczyć.
Gdybym ja otwarcie napisał o Pani/Panu " głupek " przypuszczam że rozpętała by się histeria . To właśnie jest ta różnica której Pan Robert Nowak mimo skrajnie innych poglądów niż ja nie przekracza a Pani/Pan tchórzliwie kryjąc się za tyldą zbyt wiele sobie pozwala.
Przykłady o stosach pojawiają się w chwili gdy anonimowi zbyt radykalni rozmówcy posiłkują się niewybrednymi porównaniami lub przykładami.
Bo jak to się mówi każdy kij ma dwa końce jeden wierzy drugi nie.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
30 stycznia 2016r. o 20:06
co?
ponownie mam wkleic filmik jak to jakiś nawiedzony klecha marzy o powrocie stosów?
żebym to robił że sto razy jakiś "Nowak" nie odniesie się do tego tak jak zamyka się kiedy pisze się o Wesołowski czy Gila...
a może zna treści mowy pogrzebowej tego pedofila?
ciekawe...

a tu pieprzy adrony o kpieniu z "W" iary?
kto sobie bardziej kpił ?
kto do tej pory kpi sobie nadal bo panie Nowak wyklikaj sobie księża z zarzutami pedofilii a zobaczysz ilu z tych "krzewiciel i wiary" -tej samej której probujesz bronić straszac paragrafami-
ma zamiast oczu,czarne prostokąciki
;)
to ich strasz piekłem czy innymi bzdetami a nie mnie... :D

ps. masz kolejny "papier" :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14407
#mecenaso nieaktywny
30 stycznia 2016r. o 20:10
Adam baraa bara z Ewą :D a dzieci z kim robiły bara bara ?? ?? ?? ?? ale Sodoma i Gomora :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Qwax niezalogowany
30 stycznia 2016r. o 21:23
Dzisiaj w szkole panie mnie wyróżniła

Powiedziała że wszystkie dzieci to ...e.

a ja największy

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2663
#blues nieaktywny
30 stycznia 2016r. o 21:33
mecenaso napisał(a): Adam baraa bara z Ewą :D a dzieci z kim robiły bara bara ?? ?? ?? ?? ale Sodoma i Gomora :D
Ale bzdety niedocieczonego
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Metrohouse zaprasza