Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

22258
#Horus nieaktywny
4 listopada 2020r. o 18:06
~~Złocistobrązowy Szarłat napisał(a):
Horus napisał(a): kończąc ten wątek wolę wiedzieć że jestem jako człowiek istotą powstałą na drodze ewolucji trwającej miliardy lat


Z tym człowiek bym nie przesadzał,do tego trzeba mieć odpowiednio rozbudowany mózg, ty jesteś gdzieś pomiędzy :D. Taka nasza forumowa małpka :D.


właśnie z tym mam pewien problem by ciebie umiejscowić w odpowiednim gatunku...
z jednej strony piszesz jakby jeszcze z ''drzewa'' ;) a z drugiej jakby ze stajenki...;)

taki to z ciebie nasz (?) bliżej nieokreślony ''gatunek''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
4 listopada 2020r. o 18:08
Horus napisał(a):

dla mnie pewne jest to...
gdyby człowiek był tworem :) ''boga'' to oznacza że ten ''bóg'' sam nie był doskonały skoro wśród ludzi są mordercy, złodzieje czy też ...pedofile...;)
a przecież ponoć 'tworzył'' na ''wzór i podobieństwo'' ;)


a potem dał wolną wolę

internet i faszystów, aby można było w kółko pisać o nim i o nich :D

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
4 listopada 2020r. o 18:09
właśnie tak ...:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnoniebieski Czosnek niezalogowany
4 listopada 2020r. o 19:57
To ja ten spór rozstrzygnę. Wielu tutaj zostało stworzonych przez Boga i się do tego przyznają. Faclo czy PanM uważają, że nie są stworzeni przez Boga, a pochodzą od małpy. I niech tak zostanie. Nie ma co dyskutować dalej. Chcą być potomkami małpy? Nie będę im bronił.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
4 listopada 2020r. o 20:13
to rozstrzygnij i to...
kto był pierwszy na ziemi?
małpa czy człowiek?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnoniebieski Czosnek niezalogowany
4 listopada 2020r. o 20:23
Horus napisał(a): to rozstrzygnij i to...
kto był pierwszy na ziemi?
małpa czy człowiek?


No jak to? Przecież proste.
Od razu byli ludzie stworzeni i małpy. A potem pojawili się tez ludzie pochodzący od małpy. To by wiele tłumaczyło, nie sądzisz?

A teraz ty odpowiedz mądralo. Co było pierwsze: jajko czy kura? :)
Tylko odpowiedz prosto, nie klucz, jak zwykle.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
4 listopada 2020r. o 20:25
~~Pozłocista Jeżówka napisał(a):
PanM napisał(a): II dekada XXI wieku
Człowiek rozumny --- brzmi dumnie
Są jednak liczne wyjątki które najpierw są katolikami potem sympatykami PiS


PanM - II dekada XXI wieku. A PanM, urodzony około połowy XX wieku, dalej w nim pozostał. Taki wyjątek - poziom przedszkolaka, a chce rozmawiać o poważnych sprawach.
PanieM - obraża pan innych, licz się pan z ripostą. Proponowano już tu wiele razy PanuM i poważne lektury, i poważne wykłady znanych i uznanych naukowców. Albo nic z tego nie dociera, albo po prostu człowiek rozumny to określenie na wyrost.
Szkoda z PaneM gadać!


Jedyne lektury które sugerowali mi interlokutorzy to biblia , oraz lokalnie gość niedzielny trwam i radio tadeusz.
W rozmowach w internautami / Lnem i Lucjanem dostałem wyraźny sygnał że dla nich najważniejszy jest ich bóg potem polityczne ideały na kocu oni sami.
Ani razu nie padły propozycje dotyczące bezpiecznej i godnej przyszłości człowieka / Polaka /
Wspominanie zamierzchłej niezbyt chlubnej przeszłości i straszenie gniewem bożym nic sensownego do polemik nie wnoszą.
Potrafię wyszukać autorytetów w necie i samodzielnie ocenić co i na ile jest wiarygodne.
Człowiek rozumny sam analizuje dostępne informacje i potrafi oddzielić" ziarno od plew"
Pewna część populacji woli nie zadawać sobie trudu myślenia i przyjmuje za pewnik religijne dogmaty , nie poparte żadnymi argumentami.
Amatorska argumentacja jest mętna bliższa krainie bajek niż mitów.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
4 listopada 2020r. o 20:29
~~Ciemnoniebieski Czosnek napisał(a):
Horus napisał(a): to rozstrzygnij i to...
kto był pierwszy na ziemi?
małpa czy człowiek?


No jak to? Przecież proste.


Od razu byli ludzie stworzeni i małpy. A potem pojawili się tez ludzie pochodzący od małpy. To by wiele tłumaczyło, nie sądzisz?

A teraz ty odpowiedz mądralo. Co było pierwsze: jajko czy kura? :)

od razu pojawiło się jajko i kura...
a później pojawiły się koguty...

to takie proste a ty mnie pytasz?
masz inne zdanie? :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.