Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
III Bolesławiecki Marsz dla Życia i Rodziny
~Anna M. niezalogowany
27 czerwca 2016r. o 4:09
Aborcja nie jest sprawą kobiety, a dziecko nie jest jej własnością. Natura wyposazyla kobietę w jedną głowę, dwie ręce, dwie nogi. Jeżeli w grę wchodzi więcej głów, rąk, nóg, to w grę jednocześnie wchodzi więcej ludzi. Myślę, że to dość obrazowe wyjaśnienie?
Gwałty są nikczemne, pedofilia jest haniebna i te działania powinny być piętnowane (których nie życzy się nikomu), ale nie można nimi usprawiedliwiać kolejnego zła, jakim jest aborcja.
Gdy nastoletnia córka wróciła ze szkoły przekonana, ze aborcja czasami jest mniejszym złem, to opowiedzialam jej o technikach usuwania ciąży. Nie przekonałam jej, bo zadała pytanie: "a co jeśli dziewczyna w moim wieku zostanie zgwałcona? Do końca życia dziecko będzie jej przypominało o tej tragedii." Odpowiedziałam też pytaniem: "a łatwiej jej byłoby, gdyby na sumieniu miała własne dziecko?". O syndromie poaborcyjnym nie mówi się w mediach, by nie straszyć kobiet, ale on istnieje.
To są b.trudne sprawy, ale w moim przekonaniu dziecko nie może płacić (zwłaszcza najwyższej ceny) za błędy dorosłych.
Byłoby idealnie, gdyby kobiety nie musiały stawać między takimi trudnymi wyborami, ale życie to nie jest bajka. Pozostaje mieć wiarę, że silne emocje nie będą mocniejsze od człowieczeństwa. Z drugiej strony, poznałam osoby, dla których aborcja była "wyborem wygody", a nie-moralności. Usunięcie ciąży było niczym ekstrakcja zęba, a opowiadanie o tym jak niemal rodzinna anegdota. O takich osobach dobrego zdania nie mam. To jest XXI wiek i ludzie są świadomi, czym może kończyć się współżycie. Jeżeli ktoś nie jest gotowy na założenie/powiększenie rodziny, powinien wiedzieć, jak do tego nie doprowadzić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
27 czerwca 2016r. o 7:38
''Jeżeli w grę wchodzi więcej głów, rąk, nóg, to w grę jednocześnie wchodzi więcej ludzi. Myślę, że to dość obrazowe wyjaśnienie? ''

możesz to szerzej wyjaśnić?

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Judym S. niezalogowany
27 czerwca 2016r. o 7:42
Do Anna M.
Wszystko to prawda co piszesz. Stres poaborcyjny, zło itd. Ja nie doswiadczylem. A Ty?
Jesli nie doświadczyłem ani gwałtu, ani ciąży, ani aborcji wydaje mi sie ze ostatnią rzeczą jaką powinienem robic to regulowac prawnie zachowania tych, którzy doswiadczyli. Piszę świadomie "tych" zakladajac ze dzwiewczyna ma chlopaka, kobieta męża... o jest to ich dramat i czesto ich wspolne decyzje.
Ale rozumiejąc argumenty ludzi takich jak Anna mam propozycję: Niech w tej samej ustawie ktora usprawiedliwia skutek przestepstwa kobieta, bedzie stworzona instytucja "pokrzywdzonej koronnej" z pelnym prawem kobiety i jej rodziny do zmiany tozsamosci, miejsca zamieszkania itp. Niech wtedy za utrzymanie takiej rodziny placi Skarb Panstwa. Niech Kosciol i wyznawcy ochrony zycia dokladaja sie do funduszu "pokrzywdzonych koronnych". Anno! Co Ty na to?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Racja - wydaje Ci się! niezalogowany
27 czerwca 2016r. o 9:15
~Judym S. napisał(a):
Jesli nie doświadczyłem ani gwałtu, ani ciąży, ani aborcji wydaje mi sie ze ostatnią rzeczą jaką powinienem robic to regulowac prawnie zachowania tych, którzy doswiadczyli.


Wydaje ci się! I przy tym pozostańmy!
Nikt nie reguluje prawnie gwałtu. Problem jest zabójstwo.
Zakaz zabijania obowiązuje i nie wolno czynić wyjątku dla osób bezbronnych.
Ciąża po gwałcie
------------------
Osoby dramatu:
ojciec-przestępca, matka, dziecko.
Skazano na karę śmierci dziecko
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 czerwca 2016r. o 9:48
falco napisał(a): ''Jeżeli w grę wchodzi więcej głów, rąk, nóg, to w grę jednocześnie wchodzi więcej ludzi. Myślę, że to dość obrazowe wyjaśnienie? ''

możesz to szerzej wyjaśnić?


A co tu wyjaśniać? Niektórzy twierdzą - mój brzuch i moja sprawa.
A tak nie jest, w grę wchodzi 2 różne DNA (matki i dziecka), 2 głowy, cztery nogi, cztery ręce - więc DWOJE ludzi.
Niesprawiedliwe dla kobiet? Nie wiem. Może i tak?
Niestety nie ma równości - każdy człowiek jest inny, jeden jest ładny, inteligentny i zdrowy; inny nie.
Biologia tak jest ustawiona, że samica jest żywicielem i nosicielem innego osobnika - swojego potomka. I jakakolwiek jej decyzja dotyczy już drugiego człowieka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~przeciwna aborcji niezalogowany
27 czerwca 2016r. o 10:38
A czemu jest winne dziecko w takiej sytuacji?
Dlaczego ma umrzeć?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ola niezalogowany
27 czerwca 2016r. o 10:45
Jak to mówią... czego oko nie widzi, temu sercu nie żal, ale to dość prymitywne podejście do tematu życia. Dlatego powinno się pokazywać rozszarpane małe ciałka na zdjęciach, żeby pokazywać prawdę, bo chyba na tym nam zależy, prawda?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Moje ciało, moja sprawa niezalogowany
27 czerwca 2016r. o 11:16
No to maszeruje do ginekologa na skrobanke
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza