Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

11445
PanM
2 maja 2017r. o 9:36
~~Do Pana M napisał(a): Dzień dobry Panu.
Juz na "posterunku"? To dobrze.
Powyższy Pana wpis to nihil novi!
Mało wiedzy, - mało Boga.
Dużo wiedzy, - dużo Boga.
Tak z czystej sympatii, proponuje
wysłuchanie katechezy nt. obecności Boga, w Radiu Maryja. Juz się zaczęła. Po zakończeniu może Pan zadać na antenie te wszystkie pytania, które Pan na tym portalu zamieszcza.
Pozdrawiam.
Odwagi życzę.


Oto tytułowy wpis.
Padło tam konkretne pytanie .
W skrócie / która religia jest najważniejsza , która jest prawdziwa i czyj Bóg jest prawdziwy ? /
To dylematy których wierni nie rozstrzygnęli między sobą.
Po co anonimowy bogobojny dobry człowieku wysyłasz ateistę do świątyni ?
Ja Cię nie odciągam od Twojej wiary.Ja nie wyśmiewam Twego prawa do marzeń i wiary.Ja tylko grzecznie pytam o to co budzi tak wielkie kontrowersje.

Oficjalnie żyjemy w świeckim państwie .
Gdyby każdy zajmował się rozwojem obywateli tego państwa wspomagając rozwój gospodarczy było by normalnie.Tymczasem pewna część ludzi stara się zdominować pozostałych światopoglądowo. Ta część wywołuje u jednych sprzeciw u innych irytację lub politowanie.
Zajmujmy się gospodarką / wolnorynkową z regulacjami/ i przyszłością.


Dopisane 02.05.2017r. o godz. 09:36:

PanM napisał(a): Siedem miliardów ludzi na ziemi , prawie 50 różnych religii.
Czyj Bóg jest tym jedynym , tym najważniejszym , wszechmogącym stwórcą wszechświata ?
Jak się ma na tym tle nauka doświadczenie i wiedza zdobyta przez całą ludzkość kilka tysiącleci cywilizacji ?
Kim jest Twój najwyższy , jeśli uważasz że jest ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
2 maja 2017r. o 10:16
Pannazdzieckiem napisał(a):
DP napisał(a): Nie wierzę w boga.
....


To nie dobrze.

~~ napisał(a):
DP napisał(a): ''Nie każde dane to informacja, nie każda informacja to wiedza, wiedzieć nie znaczy zrozumieć, a zrozumienie to jeszcze nie mądrość.''
Clifford Stoll

Ja idę szukać mądrości ;(


To bardzo dobrze :)


Miłego dnia Wam życzę :)


A komu i w czym przeszkadza moja niewiara?

Nie jestem ''innym'' człowiekiem z tego powodu.
Nie mam potrzeby przynależeć do jakiejś grupy społecznej i utożsamiać się z tej grupy ideologią. Nikomu swojej nie narzucam. Mi jest z tym dobrze. Co jest w tym niedobre?

Miłego dnia
:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
2 maja 2017r. o 10:40
DP napisał(a):
A komu i w czym przeszkadza moja niewiara?
....
Miłego dnia
:)


Mi osobiście , absolutnie nie przeszkadza :) Ja tylko pragnę zwrócić uwagę na fakt , że żyjemy w systemie wszechogarniającego kłamstwa. Ludzie wierzą Jahwe , ale brakuje im wiedzy , kim Jahwe jest. Inni z kolei , również Ty , nie wierzą , ale brakuje Wam wiedzy , kim Jahwe jest . I jedni i drudzy nie wiedzą . Dlatego szukam Autorytetów i chwalę się nimi.

Niemniej jednak , jeśli weźmie się pod uwagę fraktalizm w Naturze , to trudno mówić o przypadku. Przypomnę , profesor Dawkins , szpec od ateizmu , autor kilku książek powiedział " musi istnieć Centralny Planista , widać po Naturze " . Dziś o poranku miałem zaszczyt pogadać telefonicznie z Przemem . Rozmowa jak zwykle spełzła na politykę i ekonomię :D Ale jestem chyba na dobrej drodze , aby przekonać Przema do wiedzy :D

Autor Mondrej Knigi , to kosmita :) Żaden tam bóg . W kościołach modlicie się do kosmitów. A Stwórca się temu przypatruje i zapewne ma niezły ubaw :D

Homo sapiens dało się tak oszukać :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~hehehe temat z dupy niezalogowany
2 maja 2017r. o 12:04
smieci smieci smieci to chyba zeby odwrucic uwage dobre
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~dlaczego tak myslisz ze boga niema niezalogowany
2 maja 2017r. o 12:05
co
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Co raz blizej słonca niezalogowany
2 maja 2017r. o 12:08
Hal 9000 ciekawe co na to odpowie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~odlot w kosmos niezalogowany
2 maja 2017r. o 14:52
Pannazdzieckiem napisał(a):
DP napisał(a):
A komu i w czym przeszkadza moja niewiara?

:)

Mi osobiście , absolutnie nie przeszkadza :)
Dziś o poranku miałem zaszczyt pogadać telefonicznie z Przemem , jestem chyba na dobrej drodze , aby przekonać Przema do wiedzy :D


Ty kosmita , o jakiego Przema ci chodzi ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~dobre bardzo dobre niezalogowany
2 maja 2017r. o 15:10
~~odlot w kosmos napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a):
DP napisał(a):
A komu i w czym przeszkadza moja niewiara?

:)

Mi osobiście , absolutnie nie przeszkadza :)
Dziś o poranku miałem zaszczyt pogadać telefonicznie z Przemem , jestem chyba na dobrej drodze , aby przekonać Przema do wiedzy :D


Ty kosmita , o jakiego Przema ci chodzi ?
wiesz ze na koncu ja wygrywam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Porady prawne