Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

2900
#falco nieaktywny
5 maja 2017r. o 21:22
ale gościu pierdzielisz :D
życie ateisty ma sens podobny do twojego tylko ty w swojej ignorancji tego nie dostrzegasz ... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bożydarek niezalogowany
5 maja 2017r. o 21:26
Wspaniałe wytłumaczenie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bożydarek niezalogowany
5 maja 2017r. o 21:28
~~ napisał(a):
PanM napisał(a):
~~Do PanaM napisał(a): To chce PanM o Bogu czy o ewolucji rozmawiać? Proponowałbym nowy wątek założyć: "Teoria ewolucji". I tam o ewolucji rozmawiać, bo tak to sam PanM bałagan w założonym przez siebie wątku o Bogu robi.
A czy przeczytał PanM pismo "filozofuj!" poświęcone Bogu?



Nie uzyskałem odpowiedzi dlaczego na ziemi jest tak duża różnorodność religii i która jest tą prawdziwą , najważniejszą . Nie mam odpowiedzi dlaczego potencjalny " stwórca " dopuścił do takiego rozgardiaszu w kwestii panowania nad człowiekiem ?
Która religia jest najważniejsza i dlaczego ?
Po co człowiekowi wiara skoro nie otrzymuje nic w zamian ?
Bardzo dobre

Dobry wieczór PanieM!

Na świecie jest dużo religii, bo ludzie zawsze przeczuwali istnienie Boga i na swój sposób szukali Go. Ludzie pierwotni bali się zjawisk przyrody i szukali wyjaśnienia dla tego, co ich w życiu spotykało. A spotykało ich często coś, co było niewytłumaczalne i przeczyło logice. Dzisiaj wielu z nas też ma takie doświadczenia, niewytłumaczalne i przeczące naukowemu podejściu. Dzisiejszy człowiek myśli, że już wszystko wie i Bóg mu niepotrzebny. Ale wystarczy spojrzeć w rozgwieżdżone niebo, żeby zrozumieć naszą marność w stosunku do wszechświata. I tak naprawdę niewiele więcej rozumiemy i wiemy od ludzi żyjących tysiące lat temu. Tylko nam się wydaje. Osiągnięcia nauki i technologii stanowią zasłonę, przez którą coraz mniej prawdy widać.
Która religia jest prawdziwa? Do miana religii prawdziwej może pretendować tylko któraś z religii monoteistycznych. Innych nie ma sensu rozpatrywać. Prawdziwy Bóg może być tylko jeden. Czyli zostaje nam chrześcijaństwo, judaizm lub islam. Odpada hinduizm i buddyzm, który zresztą tak naprawdę religią nie jest.
Chrześcijaństwo i judaizm wywodzą się z tego samego pnia. Islam powstały z VI w. jest według niektórych chrześcijańską herezją stworzoną przez i dla niepiśmiennych i niewykształconych Beduinów. Nie wchodząc w dyskusję o islamie moim zdaniem łatwo go z religii prawdziwych wykluczyć. Zostają nam więc judaizm i chrześcijaństwo. Po zapoznaniu się z odrzucaną przez judaizm Ewangelią Jezusa Chrystusa dla mnie wniosek jest oczywisty - prawdziwą religią jest chrześcijaństwo.
Może się PanM pytać dlaczego Bóg się nie objawił wszystkim, a tylko Żydom? No tego nie wiemy, ale być może starał się objawić wielu narodom, ale tylko Abraham Go posłuchał. I dlatego naród Abrahama został narodem wybranym. Takie wyjaśnienie jest wielce prawdopodobne, bo monoteizm jest religią mocno abstrakcyjną i trudną. Nie tylko za czasów Abrahama, ale też dzisiaj ludziom łatwiej uwierzyć w różne gusła i jakieś politeistyczne religie słowiańskie niż w jednego, kochającego i miłosiernego Boga.
A dlaczego Bóg nie zrobi porządku z tym religijnym bałaganem i naszymi ludzkimi wadami, wojnami i nieszczęściami? No jest to dosyć oczywiste - dał nam wolną wolę czyli jak ja twierdzę jedyny boski element w człowieku. Jakby nie dał nam wolnej woli i zrobiłby, zgodnie z PanaM życzeniem porządek, to bylibyśmy niewolnikami. A Bóg nie chce niewolników.
A po co religia? Niech PanM jako ateista odpowie po co żyje i po co istnieje świat? Jaki nasz żywot ma sens? Osoba religijna nie ma problemu z odpowiedzią na takie pytanie. Ateiści wymyślają różne uzasadnienia, ale tak naprawdę to ateistyczni filozofowie dają jasną odpowiedź - życie ateisty nie ma sensu.
Pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
5 maja 2017r. o 21:32
''Jaki nasz żywot ma sens? Osoba religijna nie ma problemu z odpowiedzią na takie pytanie. ''

no to proszę
jako tak religijni nie będziecie mieć problemu z podaniem tego ''sensu'' waszego żywota :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jestesmy szczesliwi niezalogowany
5 maja 2017r. o 21:39
Ja i moi bliscy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
5 maja 2017r. o 21:44
właśnie tak!!!!
takiej odpowiedzi oczekiwałem bo to jest to o czym myślałem :)
i nie interesuje mnie w tej chwili pogląd tego kto napisał powyższe bo tak myśli zarówno wierzący jak ateista
dlatego to co tam ktoś wcześniej napisał że ewentualny ateista nie widzi sensu życia uważam za pierdzielenie głupot :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
5 maja 2017r. o 22:00
falco napisał(a): właśnie tak!!!!
takiej odpowiedzi oczekiwałem bo to jest to o czym myślałem :)
i nie interesuje mnie w tej chwili pogląd tego kto napisał powyższe bo tak myśli zarówno wierzący jak ateista
dlatego to co tam ktoś wcześniej napisał że ewentualny ateista nie widzi sensu życia uważam za pierdzielenie głupot :D

falco, a jaki jest sens Twojego życia?
Ja mam cel, a na tym świecie jestem tylko przejściowo. Dalej też mam życie i staram się na nie zasłużyć. A Ty - skoro sądzisz, że nie ma nic po śmierci fizycznej to po co się starasz dobrze żyć? Zarabiasz, starasz się być uczciwy (mam nadzieję), czytasz i się uczysz,.,... .
Po co? Przecież to bez sensu, bo co byś nie zrobił nie ma to znaczenia. Żadnego! Jaką masz motywację do życia. Bo konsekwentny ateista nie ma żadnej. Że chcesz pomagać innym? po co? Jaki ma sens Twoje pisanie na tym forum? Żadnego. Zaraz znikniesz i Ty i Twoje pisanie, śladu po Tobie nie będzie. Naprawdę nie widzisz, że najlepszą drogą dla konsekwentnego ateisty jest droga Nitzschego - po prostu trzeba zwariować.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
5 maja 2017r. o 22:16



ludziom wydaje się że żyjąc tak jak żyje większość -ponoć 95% to katolicy -są ok względem innych i siebie nie widząc jak bezsensownie postępują bo sami z siebie robią nie tylko marionetki ale kret.y.nów pokazując jak sami sobą pozwalają sterować :D
od wieków zawsze było tak że mądry i silny rządził głupim i biednym a dlaczego?
bo większość to głu.pcy niezdolni do samodzielnych decyzji i samodzielnego myślenia
wolą ''żyć '' siłą przyzwyczajeń bo nie tylko tak jest lżej ale tak jest też wygodnie
co zrobili mądrzejsi?...wymyślili religię :D
kto na tym robi ''kokosy''?..praktycznie wszyscy powiązani z pieniądzem ;)
sekty kapłańskie ( ofiary dla bogów) filmowcy -''Pasja'' -Mel Gibson kreatorzy mody -koszulki z Maryjami i Chrystusami rzemieślnicy -krzyżyki i figurki gipsowe ,muzycy -Arka Noego -''Taki mały...''
lubicie być sterowani i tu rodzi się pytanie ...
za trudne dla was jest samostanowienie?
samodzielne myślenie?
jeśli tak to jesteście zwykłymi pajacami ''napędzanymi'' kilkoma sznureczkami a i tak nie interesuje was kto za nie pociąga -ważne że pociąga
:D
jaki sens ma moje pisanie tutaj?
takie same jak Twoje ;)
nie pozostanie tu ślad po moim pisaniu ?...myślisz że ty się przejmuję ?
ślad w myślach bliskich mi osób jest ważniejsza niż miliony moich postów tutaj na tym forum ...
droga Nitzschego ?...kto wie -w dzisiejszej rzeczywistości może to nawet rozsądne wyjście ;) :D


Dopisane 05.05.2017r. o godz. 22:16:

pisanie o bożkach i bogach jest teraz np . tak mało ważne że pooglądam sobie film ...
do jutra ''wierzący'' i ateiści ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA CER-FAR zaprasza