Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~ niezalogowany
5 maja 2017r. o 22:18
Czyli piszesz, falco, nic nie ma sensu. Niestety nie zadawala mnie Twoja odpowiedź, bo ja sens widzę. I nikt mną nie steruje, przynajmniej z ludzi. . Ale drogą Nitzschego nie idź - zawsze jest nadzieja :)
Dobrej nocy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
5 maja 2017r. o 22:18
Czyli piszesz, falco, nic nie ma sensu. Niestety nie zadawala mnie Twoja odpowiedź, bo ja sens widzę. I nikt mną nie steruje, przynajmniej z ludzi. . Ale drogą Nitzschego nie idź - zawsze jest nadzieja :)
Dobrej nocy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Samoluby sa paradoksami zgadzam sie niezalogowany
5 maja 2017r. o 22:19
hehe
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
5 maja 2017r. o 22:23
~~Bożydarek napisał(a):
~~ napisał(a):
PanM napisał(a):
~~Do PanaM napisał(a): To chce PanM o Bogu czy o ewolucji rozmawiać ?


Nie uzyskałem odpowiedzi /.../
Po co człowiekowi wiara skoro nie otrzymuje nic w zamian ?
Bardzo dobre

Dobry wieczór PanieM!

Na świecie jest dużo religii /..... /
Która religia jest prawdziwa? / ... / dla mnie wniosek jest oczywisty - prawdziwą religią jest chrześcijaństwo.

A dlaczego Bóg nie zrobi porządku z tym religijnym bałaganem i naszymi ludzkimi wadami, wojnami ? No jest to dosyć oczywiste - dał nam wolną wolę ../
A po co religia? Niech PanM jako ateista odpowie po co żyje i po co istnieje świat? Jaki nasz żywot ma sens? Ateiści wymyślają różne uzasadnienia/ ... /- życie ateisty nie ma sensu.
Pozdrawiam.


Pana Bóg dał Panu wolną wolę .Nie pomaga i nie przeszkadza. Nie chroni i nie karze.Pana Bóg nie ocenia przyzwoitości on ocenia posłuszeństwo i bezwarunkowe oddanie.
Sens życia ateisty jest taki sam jak Pański. Jednak ateista aby być przyzwoitym nie musi mieć mentora .Wystarczy mu samokontrola i przestrzeganie norm przyjętych jako poprawne między przyzwoitymi ludźmi.
Nie czuję potrzeby rozważania kto jest stwórcą mając świadomość że życie człowieka trwa OD ------ DO , i na tym się temat życia kończy.
Wiara prawdopodobnie daje nadzieje na coś więcej. Skoro tak i skoro są chętni brać to jako dogmat , niech wierzą.Ateiści nie stoją nikomu na drodze w wyborze światopoglądu.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Farbiak niezalogowany
6 maja 2017r. o 9:49
PanM napisał(a):
~~Bożydarek napisał(a):
~~ napisał(a):
PanM napisał(a):
~~Do PanaM napisał(a): To chce PanM o Bogu czy o ewolucji rozmawiać ?


Nie uzyskałem odpowiedzi /.../
Po co człowiekowi wiara skoro nie otrzymuje nic w zamian ?
Bardzo dobre

Dobry wieczór PanieM!

Na świecie jest dużo religii /..... /
Która religia jest prawdziwa? / ... / dla mnie wniosek jest oczywisty - prawdziwą religią jest chrześcijaństwo.

A dlaczego Bóg nie zrobi porządku z tym religijnym bałaganem i naszymi ludzkimi wadami, wojnami ? No jest to dosyć oczywiste - dał nam wolną wolę ../
A po co religia? Niech PanM jako ateista odpowie po co żyje i po co istnieje świat? Jaki nasz żywot ma sens? Ateiści wymyślają różne uzasadnienia/ ... /- życie ateisty nie ma sensu.
Pozdrawiam.


Pana Bóg dał Panu wolną wolę .Nie pomaga i nie przeszkadza. Nie chroni i nie karze.Pana Bóg nie ocenia przyzwoitości on ocenia posłuszeństwo i bezwarunkowe oddanie.
Sens życia ateisty jest taki sam jak Pański. Jednak ateista aby być przyzwoitym nie musi mieć mentora .Wystarczy mu samokontrola i przestrzeganie norm przyjętych jako poprawne między przyzwoitymi ludźmi.
Nie czuję potrzeby rozważania kto jest stwórcą mając świadomość że życie człowieka trwa OD ------ DO , i na tym się temat życia kończy.
Wiara prawdopodobnie daje nadzieje na coś więcej. Skoro tak i skoro są chętni brać to jako dogmat , niech wierzą.Ateiści nie stoją nikomu na drodze w wyborze światopoglądu.


Nie widać kontry
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
6 maja 2017r. o 10:37

~~ napisał(a):
DP napisał(a): A czym jest Biblia?
opowiada szczegółowo o psychice człowieka.
Nie jeden doktorat z psychologii można na podstawie tej książki napisać.

miłego :)


No, no DP! Nie dość, że mnie wysłałaś po mądrość to sama mądrości prawisz!
Księga Mądrości, Księga Przysłów i moja ulubiona Księga Koheleta to więcej niż cała psychologia.
Psychologia powstała, gdy ludzie przestali słuchać starych mądrości, bo się nową nauką zachłysnęli. Nie tylko Biblia zawiera prawdę o nas. Poczytaj Platona. A starożytni pisarze "Bhagawadgity" z dawnych Indii też sporo wiedzieli i pisali: "Wszyscy znają ścieżkę, ale mało kto nią podąża". Jak dla mnie to idealnie pasuje do Jezusa i jego Ewangelii.
Psychologów kiedyś ludzie nie mieli, a bardziej zdrowi na umyśle byli niż dzisiaj :)
Dobrej nocy!


moje ja podpowiada mi...
że to nie ja wysyłałam Ciebie po mądrość bo tamte słowa nie były moje.









~~ napisał(a):
DP napisał(a): A czym jest Biblia?
opowiada szczegółowo o psychice człowieka.
Nie jeden doktorat z psychologii można na podstawie tej książki napisać.

miłego :)

Podaj miejsca, gdzie Biblia opowiada szczegolowo o psychice człowieka. Jeśli można to zajmij się doktoratem. Druga oprócz falco pisze o Pismie Sw., którego przekazu nie zna, i nie pojmuje. Panna wam wtoruje.


Dzień dobry
chociaż te posty są różne, mają wiele wspólnych cech.

Gdy idę na spacer z moim psem, pies biega niespokojnie od lewego pobocza do prawego z nosem przy ziemi, tak jakby nie mógł zdecydować się z której strony są ciekawsze zapachy. Po pewnym czasie uspakaja się i wraca do nogi. Czy rozumie że tych zapachów nie dotknie, nie zobaczy? Nie wiem. Ale on wie na pewno że ja jestem, zna mój zapach, widzi mnie i może mnie dotknąć. Przy mnie czuje się bezpieczny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
6 maja 2017r. o 12:24
~~ napisał(a):
DP napisał(a): A czym jest Biblia?
opowiada szczegółowo o psychice człowieka.
Nie jeden doktorat z psychologii można na podstawie tej książki napisać.

miłego :)

Podaj miejsca, gdzie Biblia opowiada szczegolowo o psychice człowieka. Jeśli można to zajmij się doktoratem. Druga oprócz falco pisze o Pismie Sw., którego przekazu nie zna, i nie pojmuje. Panna wam wtoruje.


To jest właśnie ból cielebryty. Błąka się ten koziołek matołek po świecie.
:D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
6 maja 2017r. o 15:28
PanM napisał(a):


Sens życia ateisty jest taki sam jak Pański. Jednak ateista aby być przyzwoitym nie musi mieć mentora .Wystarczy mu samokontrola i przestrzeganie norm przyjętych jako poprawne między przyzwoitymi ludźmi.


Nadal nie dociera.

Niech pan wreszcie zrozumie, że ewolucja nie tworzy żadnych zasad, norm moralnych. To puste pojęcie. Co oznacza "przyzwoity" w świetle ewolucji? Jakich norm przyjętych jako poprawne? Kto te normy przyjmował skoro są ewolucji nieznane? Pan ma swoją przyzwoitość, a inny ateista swoją. Dla niego zabić pana będzie przyzwoitością - i co wówczas? Ewolucja to przetrwanie najlepiej przystosowanych, więc zabicie slabszego będzie jak najbardziej zgodne z jej istotą.

Zrozumcie ateiści, że używając słów "przyzwoitość" posługujecie się normami chrześcijańskimi, kanonami ustanowionymi przez Boga.

Brak jakichkolwiek norm sprawia, że każdy ateista ma własne. Zrozumcie to wreszcie. Ewolucja nie niesie za sobą żadnych norm!! Żadnych!! Wasz guru Dawkins dryfując odwołuje się do humanizmu, wybiera z ewolucjonizmu jakąś część, ale odrzuca pozostałą.

Ogarnijcie się!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza