Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Porady prawne
BolecFORUM Nowy temat

Lista hańby PiS

~Jasnoszary Wielosił niezalogowany
8 sierpnia 2018r. o 10:25
I to jest właśnie to,trafione w punkt!!! Ideologia,zabawa w Boga.Lubisz truskawki?Truskawki same się stworzyły?Taki przykład.Pozatym GMO to nie tylko Monsanto,tak samo jak PIS to nie tylko Kaczyński...GMO obniża zapotrzebowanie na pestycydy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
8 sierpnia 2018r. o 11:30
Ja nie wiem , co było pierwsze , jajko , czy kura . Ale wiem , że nie lubię truskawek z hipermarketu o wielkości cytryny w promocji w lutym :D Są tak naturalne jak silikon w cyckach u niektórych pań :D

Teraz ja zadam pytanie , po której stronie barykady stoisz Wielosił ? :) Szyszko twierdził swego czasu , , że uprawy GMO mogą być w wydzielonych areałach , a Zięba przedstawił kwity z badań hamerykańskich i zachodnioeuropejskich , że wydzielony areał dla roślin GMO , to żadna granica . Raz wpuszczone w środowisko zniszczą wszystko z flory i pestycydy nie są potrzebne. Ale nie odpowiedziałeś / aś na pytanie , czy ten złoty ryż się reprodukuje , skoro to taka " manna z nieba ". A bardzo chciałbym wiedzieć. Owszem , mogę sobie wyguglać , ale zawsze lepiej jest spytać znawcę / znawczynię , bo ciocia Wiki nie zawsze prawdę ci powie :D

Pytam jeszcze raz ... Maniek , jest na sali Moderator, czy już całkiem olałeś Bolec.info ? :) Bo jak się Przemo wquwi , to do mnie zadzwoni i będę się musiał tłumaczyć znowu :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Modra Brzoza niezalogowany
8 sierpnia 2018r. o 12:00
Jestem po stronie oświecenia, faktów,prawdy,zdrowego rozsądku.Ksiazke o GMO skończyłem czytać chyba w kwietniu,mam niestety słabą pamięć,ale opieranie się na argumentach Szyszki bądź Zięby uważam za niewystarczalne.Trzeba jak żyd (będzie gówno burza)szukać prawdy.Tak samo jak GMO "zatruwa"rolnictwo konwencjonalne tak samo działa na odwrót.Ja to widzę tak jak społeczeństwo patrzyło na np palenie czarownic za jakieś jej tam występki,ciemnota darła się bo...nie rozumiała.Cos czego się nie rozumie wydaje się ...no właśnie.Nie wiem czy zloty ryż się reprodukje,ale najbardziej korzystają na tym najbiedniejsze państwa świata.Greenpeace jest troszkę jak nasz KOD,im nie należy wierzyć,tak jak licznych działaczom Anty,Lobby,pieniądze itp
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Modra Brzoza niezalogowany
8 sierpnia 2018r. o 12:04
Poza tym roślina GMO potrafi ochronić się przed pasożytami,stąd nie potrzebę jej pryskać.To co ludzie robili wiekami ,naukowcy potrafią zrobić odrobinę szybciej i dokładniej.Jak wyglądały kiedyś banany,brzoskwinie,arbuzy???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lazurowy Rozmaryn niezalogowany
8 sierpnia 2018r. o 12:08
"Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może czas na mój kraj, na Polskę, przyjdzie czas"

Na Polskę przyjdzie czas ale to przez pis który wszystko zdemolował
a armia jest grupą rekonstrukcji zdarzeń historycznych pozbawiona generałów
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Modra Brzoza niezalogowany
8 sierpnia 2018r. o 12:32
Jerzy Zięba to również guru antyszczepionkowców...Może szczepionki to również zabawa w Pana Boga???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ciemnokasztanowa Pragnia niezalogowany
8 sierpnia 2018r. o 13:37
Za spalenie kukły z pejsami - pół roku bezwzględnego więzienia. Za opisanie w gazecie korupcji w Sopocie - grzywna 50 tys. Za rozjechanie staruszki na pasach bez prawa jazdy papierów samochodu etc - grzywna 6 tys. Żeby bronić tych sądów trzeba mieć czerwony kisiel zamiast mózgu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
8 sierpnia 2018r. o 14:13
Dla zwolenników GMO, którzy wiedzę czerpią z samych "naukowych" publikacji:

1. Podajcie długoterminowe badania udowadniające bezpieczeństwo spożywania żywności GMO - jak się "robi" takie badania opowiada m.in. świetny film "Świat według Monsanto" -

Pozycja obowiązkowa dla każdego!

2. Argumenty w stylu "truskawka to też roślina zmodyfikowana" jest idiotyczny!!!
Owszem rośliny od setek lat były krzyżowane ze sobą (tak powstała m.in. truskawka - ze skrzyżowania dwóch odmian poziomek). Ale to były ZAWSZE krzyżówki w obrębie tego samego gatunku!
Genetyczna modyfikacja w przypadku GMO oznacza sztuczne wstawienie obcych genów do materiału genetycznego danego organizmu. Geny przenosi się przekraczając granice między gatunkami, np. geny zwierząt do rośliny. Metody przy tym stosowane są nieprecyzyjne! Nigdy w przyrodzie takie organizmy nie powstają w sposób naturalny, np. pomidor z genem ryby, ziemniak z genem meduzy, karp i ryż z genami człowieka, sałata z genem szczura, soja i kukurydza z genami bakterii.

3. Złoty ryż - według wikipedi: "Odmiana powstała z myślą o niedożywionej ludności krajów rozwijających się, w których dzieci zapadają na ślepotę zmierzchową z uwagi na brak witaminy A". Jednak według badań człowiek musiałby zjeść kilka kilogramów tego ryżu w celu uzyskania wystarczającego poziomu prowitaminy A...

4. Mówienie, że żywność GMO zmniejsza zużycie pestycydów, bo rośliny GMO same bronią się przed pasożytami jest na poziomie szkoły specjalnej... tak, tak Pani/e Modra Brzoza.
Nie pomyślałeś, że ta ich obrona polega na tym, że roślina sama produkuje pestycydy!?
Pestycydy produkowane na okrągło, które my później zjadamy, oczywiście dla naszego dobra...

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza