Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
M. Małkowski: Porozmawiajmy o Bolesławcu
~~Poczerwieniały Wiąz niezalogowany
14 września 2018r. o 21:52
~Marchewkowa Fuksja napisał(a): No tak, ale w ówczesnym czasie stwierdził jasno, że miasto i jego jednostki dziłają dobrze.


Już kiedyś napisałem, że taki układ jest jak rak. Nie atakuje od razu całego organizmu tylko powoli daje przeżuty, które z czasem uniemożliwiają prawidłowe działanie organizmu. W tym momencie wypadałoby pochwalić inicjatywę PIS-u o dwóch kadencjach. Jest to swoiste antidotum i jak się wydaje jedyne lekarstwo na tego typu samorządowe nowotwory. Sam kiedyś głosowałem na PR i nie wstydzę się tego ale na zmianę przyszedł już czas.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płoworuda Tygrysówka niezalogowany
14 września 2018r. o 21:58
A każdy kto mysli że miasto będzie rozwiajało się gorzej jest w błędzie. P. Maciej połączy środowiska i otworzy na bolesławian, to nowa dodatkowa jakość którą obecna władza zaprzepaściła.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Granatowoczarna Sosna niezalogowany
14 września 2018r. o 22:08
A czy to nie jest tak, że Pan na siłe wszedzie doszukuje się układów, i tak zażarcie chce z nim walczyć, bo sam Pan stał się ofiarą swoistego układu pomiędzy Pana byłym ugrupowaniem, a partią Pana Romana?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płoworuda Tygrysówka niezalogowany
14 września 2018r. o 22:25
~Granatowoczarna Sosna napisał(a): A czy to nie jest tak, że Pan na siłe wszedzie doszukuje się układów, i tak zażarcie chce z nim walczyć, bo sam Pan stał się ofiarą swoistego układu pomiędzy Pana byłym ugrupowaniem, a partią Pana Romana?


Wystarczy spojrzeć na radę miasta i radnych którzy pełnią wysokie stanowiska w spółkach i zakładach miejskich. Wystarczy zobaczyć że radny z jedynie właściwego ugrupowania wygrywa konkurs na kierownika w jednej z firm miejskich. Wytarczy spojrzeć kto siedzi w radach nadzorczych spółek. Ile rodzin pozatrudnianych. To kolejne pokolenia... Nowy prezydent będzie miał tylko ewentualnie 5 lat . Obecny miał 16 i potencjalnie może jeszcze 10 (w kadencje po 5 lat) toż to pokolenia i klany... nie widzisz tego? A teraz w wyborach ci dyrektorzy i prezesi będa na "jedynkach " na listach wyboczych, a pozostali ludzie często bez wyjścia będa na tylch listach robić za mięso armatnie z obawy o utratę pracy. Patologia władzy sięgneła zenitu wg wielu ludzi. I to spowoduje upadek tego układu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowa Miesiącznica niezalogowany
14 września 2018r. o 22:32
~~Burgundowy Czosnaczek napisał(a):
~Dyniowy Bieluń napisał(a): ...a ja na niego nawet złamanego grosza nie postawię


Ja też . Roman zdeklasował wszystkich .Posuniecie z autobusami to 100% wiadomego elektoratu .Najważniejsze jest to ,że On nic nie obiecuje a realizuje założone i zaklepane plany działania .Obiecanek to się już nasłuchaliśmy i wszystkie zostały w głębokiej d.....Brawo Prezydencie tak trzymać i będzie dobrze .

:) :) :) ma gest roman, obiecywał 4-lata temu i na 3 miesiące przed wyborami , zrealizował. Ile po wyborach przywróci bilety, ,,bo koniunktura nie sprzyja''
wolałbym by miejskie spółki wychodziły na zero , bo każdy plus to WY DO JE NI mieszkańcy !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Granatowoczarna Sosna niezalogowany
14 września 2018r. o 22:37
Z tego co mi wiadomio, nie będzie można, bodajże przez najbliższe 5 lat wprowadzić biletowanych przejazdów. Faktycznie komunikacja miejska to ogromny plus, szkoda tylko, że komunikacja podmiejska kuleje!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czerwonozłota Gipsówka niezalogowany
14 września 2018r. o 22:49
~Brązowopłowy Grujecznik napisał(a): W Bcu są generalnie dwa liczące się portale. Jeżeli informacje o kandydacie pojawiają się tylko na jednym to czymś to świadczy niestety. Przekonywanie przekonanych...szkoda czasu. Myślałem ze kandydat chce powalczyć o wszystkie głosy a nie tylko te wybrane?


To prawda, świadczy to o tym, że drugi liczący się portal może być w rekach ............ No właśnie., Ponadto drugi portal słynie ze stosowania Kenzury ( autokorekty) . Nie publikuje nie poprawnych politycznie postów więc tym bardziej nie ma prawa się tam pojawić wzmianka o kandydacie , który mógłby zagrozić obecnemu układowi ! Spróbuj opublikować swojego posta niezgodnego ze światopoglądem portalu na is.. pod tematem Pani Grażyny a sam się przekonasz, iż graniczy to z cudem. Post zostanie usunięty, nie opublikowany lub jego treść zmieniona ! Jestem w pełni świadomy tego co piszę, mam zanotowane moje wypowiedzi umieszczane pod konkretnymi tematami , korekty ( zmiany treści dokonane bez mojej zgody) tylko dla tego, że ktoś ( moderator) myśli inaczej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sinawa Lepnica niezalogowany
14 września 2018r. o 23:14
Pracownicy ratusza, prezydent, urzędnicy są naszymi "podwładnymi " . Z naszych podatków, z naszego wyboru nie mogą mieć prawa na swoje widzi mi się . Przez te lata ludzie o tym zapomnieli że jest demokracja , mniejszość opozycja może tylko składać interpelacje które odrzuci większość bo też o tym tu mowa . Cała ordynacja wyborcza jest do kitu, wszystkie układy dzięki której powstały są do kitu, kampanie za pieniądze publiczne są do kitu, ludzie nawet nie wiedzą że mogą dostać odpowiedź od urzędów ile wydały na promocję w mediach i nie tylko , a mogą ,
Ktoś pisze że autobusy to 100% elektoratu, przyzwyczajeni do autosanów nawet nie zwracamy uwagi na standardy jakie powinny być zachowane w drugiej dekadzie 21 wieku - takie jak klimatyzacja i głupie tłumaczenia jednostki miejskiej MZK ...
W tym mieście wszystko jest minimalistyczne i prowincjonalne - takie dla głupich i kosztuje tyle co w dużych miastach, a często nawet więcej i na to musi w strefach zapierniczać te kilkadziesiąt tysięcy obywateli cieszących się że ma pracę w warunkach jakie ma za pieniądze jakie dają firmy nie płacące podatków takich jak rodzime prywatne przedsiębiorstwa lub zakłady.
Bezrobocie niskie, 3/4 tego miasta zjeżdża na święta z za granicy , część robi w obozach pracy, część ma swoje biznesy a luki zapełnia się droższą ( nie będę rozwijał dlaczego wystarczy policzyć ) siłą ze wschodu.
I jak co 4 lata nagle remontuje się drogi ( do połowy - Mostowa) , stawia skate parki za 1,5 krotność ceny ( internet- wyceny obiektów) , daje się autobusy bez klimy za darmo ( czyli też za kasę tych którzy nimi nie jeżdżą) , buduje, remontuje bo ludzie mają krótką pamięć - tylko przedwyborczą.
Ale utrzymuje się etatowych , prezesów, kierowników, dyrektorów, rozdaje nagrody, ma się swoje media które czytamy, oglądamy , i wszystko za nasze,, tak jak te wybory...
Wszystko jest takie jak chcemy żeby było widziane i zapierdzielamy na to całymi dniami, a raz na cztery lata dają nam " poczucie demokracji " z którego korzysta niespełna połowa tych którzy mają na to realny wpływ .
Zapytaj każdego kandydata czy jak da tzw. tyłka czy podda się do oceny obywateli - referendum lub do dymisji ?


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza