~~Czerwonobrunatny Wrotycz niezalogowany 22 grudnia 2019r. o 10:00
Coś tu nie gra P. Maślicka wielki solidarnośćiowiec broni teraz swoich oprawców no nie chyba tej pani coś zaszkodziło p. B Nowak też tam był????????????????. wiecie co Ojciec na pewno mu tego by nie wybaczył niech powie co się stało no jaja w biały wieczór, jestem zaszokowany .Zrozumcie po co te osoby tam były nie bronic sądów ale swoich profitów.
~~Bananowa Metasekwoja niezalogowany 22 grudnia 2019r. o 13:48
jarosław kaczyński zostanie oceniony przez historię
jako ZDRAJCA umowy społecznej jaką jest Konstytucja,
który próbował wprowadzić w Polsce autorytarny system
NA WZÓR PAŃSTW KOMUNISTYCZNYCH.
Niemiecki sąd najwyższy w całości jest wybierany przez polityków. Czy on również jest sprzeczny z prawem UE?
Przypomnijmy - niemiecki Sąd Najwyższy (Federalny Trybunał Sprawiedliwości) jest wybierany w 1/2 przez członków Bundestagu (16 sędziów) i w 1/2 przez polityków piastujących landowe urzędy ministrów sprawiedliwości (16 sędziów). Część ekspertów i komentatorów uważa, że możliwość wyboru sędziów przez polityków jest sprzeczna z prawem UE, a wyroki wydawane przez tak obsadzony sąd powinny być uchylane lub pomijane. Jeśli tak, to dlaczego do przywrócenia praworządności wzywana jest tylko Polska, a nikt nie robi tego w stosunku do Niemiec?
~~Brunatnoceglasta Laurowiśnia niezalogowany 23 grudnia 2019r. o 18:48
Ciekawe czy TVN to puści? Premier zrobił wykład dziennikarzowi i „wszystkim sędziom - do sztambucha”
Po dzisiejszym posiedzeniu rządu, w czasie którego przyjęto historyczny budżet na 2020 r. bez deficytu, premier Morawiecki wystąpił na konferencji prasowej, podczas której padło pytanie m.in. od dziennikarza TVN24. Nie dopytywał on o szczegóły projektowanej ustawy budżetowej, lecz tradycyjnie o... praworządność i sędziego Juszczyszyna. Riposta premiera była druzgocąca.
Na dzisiejszej konferencji po posiedzeniu rządu Morawiecki został zapytany m.in. o nowelizację ustaw sądowych. Premier zaznaczył, że na ewentualność takich pytań przygotował sobie przetłumaczone na język polski fragmenty ustawy francuskiej.
- Ja wiedziałem, że mogę liczyć na pana redaktora z TVN-u i przygotowałem sobie przetłumaczony na język polski kawałek ustawy francuskiej. Rozumiem, że Francja jest tą demokracją, taką bardzo rozwiniętą i dojrzałą, więc wszystkim sędziom do sztambucha i wszystkim, którzy kwestionują zmiany, które ostatnio wprowadziliśmy, chciałbym dosłownie te 3 zapisy z ustawy francuskiej przeczytać
- oznajmił premier, po czym odczytał dziennikarzowi TVN24 jeden z jej artykułów.
- "Udział członków wymiaru sprawiedliwości w debatach o charakterze politycznym jest zakazany. Sędziom zabrania się także demonstrowania wrogości wobec zasady działania lub formy rządu Republiki, jak również wszelkich wystąpień o charakterze politycznym niezgodnych z ograniczeniami związanymi z pełnioną przez nich funkcją". I punkt trzeci: "Zakazuje się również wszelkich wspólnych działań, które mogą uniemożliwić lub utrudnić funkcjonowanie sądu"
- cytował premier.
Jak zaznaczył Morawiecki, Francuzi reformę wymiaru sprawiedliwości przeprowadzili już dawno, około 15 lat po upadku rządu Vichy.
My oczywiście w spóźniony sposób przeprowadzamy nasze reformy, ale cieszę się, że ogromna większość społeczeństwa polskiego - cały czas jest to ok. 80 proc. - potwierdza, że reforma wymiaru sprawiedliwości jest tak bardzo potrzebna"
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku.
Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.