Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Prawda o protestach

~~Łososiowy Szarłat niezalogowany
9 listopada 2020r. o 16:32
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
9 listopada 2020r. o 16:53
PanM napisał -Solidarność po 40 latach to jedna marność. Nigdy nie stanęła po stronie przedsiębiorców i firm prywatnych.

Przemku w temacie Solidarność zasługujesz na krytykę za wypisywanie głupot .
Pracodawcy i przedsiębiorcy mają swoje organizacje , Niezależne Samorządne Związki Zawodowe organizacja pracowników .
Związki pracowników mogą współpracować z pracodawcami w celu poprawy warunków pracy i płacy , firmy prywatne w zdecydowanej większości walczą o to aby u nich nie było Związków .
Ja Ciebie też oceniam jako manipulanta , krytykanta , nie mylić z krytykiem , to ja porównuje Twoje wypowiedzi o Solidarności , Kościele i wszystkim co z tym związane do propagandy komunistycznej głoszonej przez Urbana , nie robię tego złośliwie , taki jesteś przesiąknięty PRL-em .

Statutowe cele NSZZ Solidarność :

Celem Związku jest: ochrona praw, godności i interesów pracowników, a w szczególności:

1) ochrona interesów materialnych, socjalnych l kulturalnych członków oraz ich rodzin,

2) zabezpieczenie praw pracowniczych w zakresie wykonywanej pracy zawodowej, wynagrodzenia, warunków socjalno-bytowych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy,

3) podejmowanie starań o zharmonizowanie prawidłowego działania zakładu pracy z interesami pracowników,

4) umacnianie rodziny oraz ochrona życia rodzinnego,

5) szerzenie demokratyzmu i umacnianie koleżeńskiej solidarności w stosunkach wzajemnych,

6) zapewnienie pracownikom warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

7) wpływ na kształtowanie polityki gospodarczej i społecznej,

8) kształtowanie aktywnej postawy działania dla dobra Ojczyzny.

Za nędzne niczym nie poparte wpisy o Caritasie zasługujesz na delikatnie mówiąc krytykę najwyższych lotów .
Prawdą jest że niektórzy piszący z pod tyldy to zwykli nędznicy , nie oceniaj wszystkich jedną miarą .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
9 listopada 2020r. o 17:47
~~Kanarkowa Ślazówka napisał(a):
PanM napisał(a):
~~Pawi Oczar napisał(a): [c


Przemek ...czytasz to co ja ?
ten ktoś chce ''ucywilizować dyskusję '' ..... dowcipniś jakiś ...;)
ktoś kto widzi w takich jak my ''urbanów'' ?
a jaką to on prowadzi ''dyskusję''?...jak z takim można prowadzić dyskusję ? jak typ od czego zaczyna?
od pisania że ktoś nie zgadzający się z nim ma inny ''kod kulturowy''

a tak -pod jednym względem mam inny od takich ''dyskutantów'' ;)

a co ten cały ''oczar'' ma do powiedzenia o Kościele?
co powie o jankowskim -pedofilu?...nawiasem mówiąc blisko związanym z ''s''
co teraz powie o gulbinowiczu?...i ponownie...bliskim współpracowniku dolnośląskiej ''s''

ach ta ''s'' :] zawsze w coś ''umoczona''
:]
a kiedy czytam o tym jak to ta ''s'' broni robotników , ileż to fabryk i fabryczek uchroniła przed zamknięciem ,ileż to ludzi uchroniła przed zwolnieniem ...;)
ojojoj....

a tu wychodzi prosty ,logiczny wniosek ...
taki zresztą jak piszesz...

''Solidarność po 40 latach to jedna marność.''

co zostało z całej potęgi ''S''?
niedobitki......pogrobowcy... oszołomy

niech każdy sobie wpisze co mu pasuje...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
9 listopada 2020r. o 17:50
M21W2 napisał(a):

Statutowe cele NSZZ Solidarność :

Celem Związku jest: ochrona praw, godności i interesów pracowników, a w szczególności:

1) ochrona interesów materialnych, socjalnych l kulturalnych członków oraz ich rodzin,

2) zabezpieczenie praw pracowniczych w zakresie wykonywanej pracy zawodowej, wynagrodzenia, warunków socjalno-bytowych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy,

3) podejmowanie starań o zharmonizowanie prawidłowego działania zakładu pracy z interesami pracowników,

4) umacnianie rodziny oraz ochrona życia rodzinnego,

5) szerzenie demokratyzmu i umacnianie koleżeńskiej solidarności w stosunkach wzajemnych,

6) zapewnienie pracownikom warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

7) wpływ na kształtowanie polityki gospodarczej i społecznej,

8) kształtowanie aktywnej postawy działania dla dobra Ojczyzny.

Za nędzne niczym nie poparte wpisy o Caritasie zasługujesz na delikatnie mówiąc krytykę najwyższych lotów .
Prawdą jest że niektórzy piszący z pod tyldy to zwykli nędznicy , nie oceniaj wszystkich jedną miarą .


Punkt 1/- kwota wolna -- solidarność nie zrobiła w tym kierunku nic.
punkt 2/- umowy śmieciowe to najlepsze zabezpieczenie warunków pracy pracownika
punkt 3/- obłożenie wysokimi podatkami akcyzami i opłatami przedsiębiorcy to najlepszy sposób o interes pracowników
punkt 4/- państwowe przedszkola i żłobki dostępne głównie dla ustosunkowanych urzędników to super pomoc rodzinie. Pitu pitu -- jak solidarność pomaga rodzinie ?
punkt 5/- raczej sianie defetyzmu i budowanie towarzystw wzajemnej adoracji.
punkt 6/- No oczywiście , ludzie kształcą się na koszt solidarności i nie muszą w tym czasie pracować.Ludzie studiują zaocznie w soboty i niedziele i płacą za to słono.
punkt 7/- jakiej polityki gospodarczej. Janosikowej ? Zabieranie wszystkim i przekupywanie elektoratu ?
punkt 8/- brzmi jak hasło ze statutu PZPR .
CARITAS -- pomaga tylko wierzącym więc jest stroną a nie pomocą. Dzieci ateistów nie mają tam co szukać.

Gdyby był sens można by się bardziej przyłożyć na ten solidarnościowy statut napisany aby ładnie brzmiał , nic nie znaczył i do niczego nie zobowiązywał.



Dopisane 09.11.2020r. o godz. 17:49:

[img=1604940572_k5ird00.jpg]



Dopisane 09.11.2020r. o godz. 17:50:

[img=1604940640_miajmhu.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
9 listopada 2020r. o 17:57
''CARITAS -- pomaga tylko wierzącym .....''

ty się dajesz na takie bzdury łapać?

pod hasłem ''pomocy'' aferka za aferką ...

kto czyta -ten wie...

inni udają że nie wiedzą ...

ale to ja jestem tu ''manipulantem'' :]
to ja wymyślam sobie śledztwa CBA ..to ja sobie wymyślam okradanie kontenerów PCK ...to ja sobie wymyślam aferę z becią kempą...

inni są tacy ''prawdomówni''
''kryształowi'' .....w swoich oczach ..;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
9 listopada 2020r. o 18:29
Panie M Punkt 1/- kwota wolna -- solidarność nie zrobiła w tym kierunku nic.
Co zrobiłeś w tym kierunku razem z Palikotem będąc przez dwa lata działaczem partyjnym NIC .

punkt 2/- umowy śmieciowe to najlepsze zabezpieczenie warunków pracy pracownika
W tym temacie wszystkie ZZ wspólnie z pracodawcami zawarli porozumienie :
https://www.polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2086392,Porozumienie-zwiazkow-z-pracodawcami-przeciw-umowom-smieciowym

punkt 3/- obłożenie wysokimi podatkami akcyzami i opłatami przedsiębiorcy to najlepszy sposób o interes pracowników .
O to powinny walczyć organizacje przedsiębiorców , ZZ co najwyżej ich wspierać .

punkt 4/- państwowe przedszkola i żłobki dostępne głównie dla ustosunkowanych urzędników to super pomoc rodzinie.
Tym zajmują się samorządy , do nich zgłoś pretensje .

punkt 5/- raczej sianie defetyzmu i budowanie towarzystw wzajemnej adoracji.
Ciekawy punkt , to coś tak jak Ty i Horus ?.

Punkty 6-7
Twoje prywatne przemyślenia ? czy masz na to konkretne przykłady , nie potrafię się do tego odnieść .
Nie jestem omnibusem jat Ty .

CARITAS -- pomaga tylko wierzącym więc jest stroną a nie pomocą. Dzieci ateistów nie mają tam co szukać.

Znajdź dziecko ateisty potrzebujące pomocy , osobiście się tym zajmę udam się po wsparcie do Caritas .
Tu z czystym sumieniem nazwę Ciebie perfidnym kłamcą .

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
9 listopada 2020r. o 18:46
M21W2 napisał(a):
punkt 5/- raczej sianie defetyzmu i budowanie towarzystw wzajemnej adoracji.
Ciekawy punkt , to coś tak jak Ty i Horus ?.


a może ty i twój kumpel ..ten co niedawno cię niezbyt ciekawie nazwał a który ci liże dupe.czkę by zatrzeć złe wrażenie...

no i po jakiego 'h'' do mnie wracasz?
czy coś napisałem do ciebie że mnie tu wspominasz?

po co robisz?
by za jakąś chwilę lamentować że znowu jadę po tej twojej ''s'' i samym tobie ?

a wierz mi ...będę to robił jak nadal będziesz mnie zaczepiał na dodatek kłamiąc jak wczoraj....o tym spotkaniu u Przemka u którego nie powiedziałem ci wprost co myślę o twojej ''s''

a myślę źle...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
9 listopada 2020r. o 18:49
A miało być tak pięknie , bez prywatnych wycieczek.

Naiwnie myślałem że jak komuś w butach napiszę który jest lewy a który prawy to nie będzie tego podważał[img=1604944178_p4i5agh.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.