Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Porady prawne
BolecFORUM Nowy temat

Nowy ład w/g PiS

~~Czesiu niezalogowany
5 maja 2022r. o 15:10
Donek śpiewał ponoć hymny pochwalne dla Prawa i Sprawiedliwości? Horus płakał 3 godziny?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Radek lord niezalogowany
5 maja 2022r. o 15:11
Tusk ogłosił, że jeżeli jego ugrupowanie wygra wybory parlamentarne, to w sto, a najwyżej czterysta dni, „żelazną miotłą” zrobi porządek z „pisowskimi funkcjonariuszami”. „Nie będzie potrzeba jakichś skomplikowanych śledztw”.
"Żelazna miotła", toż to symbol opryczników Iwana Groźnego, który zrobił porządek, czyli bestialsko wymordował swoich przeciwników w Nowogrodzie Wielkim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Stara doradczyni niezalogowany
5 maja 2022r. o 15:14
O tej miotle to ja Donkowi bąknęłam a on bidulek to wziął sobie do serduszka:(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~wystarczy nie kraść niezalogowany
5 maja 2022r. o 16:03
~~Radek lord napisał(a): Tusk ogłosił, że jeżeli jego ugrupowanie wygra wybory parlamentarne, to w sto, a najwyżej czterysta dni, „żelazną miotłą” zrobi porządek z „pisowskimi funkcjonariuszami”. „Nie będzie potrzeba jakichś skomplikowanych śledztw”.
"Żelazna miotła", toż to symbol opryczników Iwana Groźnego, który zrobił porządek, czyli bestialsko wymordował swoich przeciwników w Nowogrodzie Wielkim



MASZ I NIE DZIĘKUJ .

To, co ja mam na sumieniu, bo jestem generalnie łagodnym człowiekiem, nigdy nie mam w sobie potrzeby odwetu, wolałbym łagodzić konflikt, ale wobec bardzo wielu, raczej setek, a nie dziesiątek funkcjonariuszy PiS-u, nie chodzi o zemstę, ale oni będą musieli odpowiedzieć - i to karnie - bo oni popełniali przestępstwa. I robili to w świetle dnia, także tu nie trzeba jakichś bardzo skomplikowanych śledztw

Odbudowa misji mediów publicznych, przywrócenie dobrej pozycji Polski w Unii Europejskiej, natychmiastowe unieważnienie wszystkich decyzji, które zniszczyły Trybunał Konstytucyjny, de facto zrobiły z naszej Konstytucji pusty papier, przywrócenie prawdziwych sędziów do sądzenia, wyrzucenie tych, którzy są pseudosędziami, bo zostali wybrani nielegalnie, już nie mówiąc o tych, którzy udawali sędziów, a byli zwykłymi hejterami, nienawistnikami

Dla takiego gościa jak ja, który nie myśli o tym, że czeka mnie 10 lat wspaniałej kariery politycznej, to ja będę bardzo chciał - w roli, powiem szczerze, dowolnej, wierzę w to, że będę szefem, więc będę miał i tak dużo do powiedzenia, to dajcie mi 100, no może 400 dni, żeby zrobić porządek naprawdę żelazną miotłą, a później chętnie zostawię to ludziom o delikatniejszych zamiarach



Już się litujesz nad oszczanym
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~aa niezalogowany
5 maja 2022r. o 17:06
Kto odda 160 mln euro / a chyba jeszcze dużo więcej/, za karę za izbę dyscyplinarną? , na pewno nie rządzący, tylko my wszyscy. Dalej popierać i brnąć w przepaść.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~XYZ niezalogowany
5 maja 2022r. o 17:38
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Radek lord niezalogowany
5 maja 2022r. o 20:00
~~wystarczy nie kraść napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Radek lord napisał(a): Tusk ogłosił, że jeżeli jego ugrupowanie wygra wybory parlamentarne, to w sto, a najwyżej czterysta dni, „żelazną miotłą” zrobi porządek z „pisowskimi funkcjonariuszami”. „Nie będzie potrzeba jakichś skomplikowanych śledztw”.
"Żelazna miotła", toż to symbol opryczników Iwana Groźnego, który zrobił porządek, czyli bestialsko wymordował swoich przeciwników w Nowogrodzie Wielkim



MASZ I NIE DZIĘKUJ .

To, co ja mam na sumieniu, bo jestem generalnie łagodnym człowiekiem, nigdy nie mam w sobie potrzeby odwetu, wolałbym łagodzić konflikt, ale wobec bardzo wielu, raczej setek, a nie dziesiątek funkcjonariuszy PiS-u, nie chodzi o zemstę, ale oni będą musieli odpowiedzieć - i to karnie - bo oni popełniali przestępstwa. I robili to w świetle dnia, także tu nie trzeba jakichś bardzo skomplikowanych śledztw

Odbudowa misji mediów publicznych, przywrócenie dobrej pozycji Polski w Unii Europejskiej, natychmiastowe unieważnienie wszystkich decyzji, które zniszczyły Trybunał Konstytucyjny, de facto zrobiły z naszej Konstytucji pusty papier, przywrócenie prawdziwych sędziów do sądzenia, wyrzucenie tych, którzy są pseudosędziami, bo zostali wybrani nielegalnie, już nie mówiąc o tych, którzy udawali sędziów, a byli zwykłymi hejterami, nienawistnikami

Dla takiego gościa jak ja, który nie myśli o tym, że czeka mnie 10 lat wspaniałej kariery politycznej, to ja będę bardzo chciał - w roli, powiem szczerze, dowolnej, wierzę w to, że będę szefem, więc będę miał i tak dużo do powiedzenia, to dajcie mi 100, no może 400 dni, żeby zrobić porządek naprawdę żelazną miotłą, a później chętnie zostawię to ludziom o delikatniejszych zamiarach



Już się litujesz nad oszczanym


"Opryczniną, jak wiadomo, nazywano przyboczną gwardię Iwana Groźnego, którą nieśmiertelny markiz de Custine określił jako instytucję piekielną. Do opryczniny należeli ludzie znikąd. Ich godłem stała się żelazna miotła, którą car wymiatał bojarskie robactwo. Metafora żelaznej miotły powróciła w latach stalinowskiego Wielkiego Terroru i wciąż jest żywa w kolektywnej podświadomości Rosjan."
No i w świadomości "ich człowieka w Warszawie" żelazna miotła oprycznika też żywa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
5 maja 2022r. o 20:11
wreszcie ktoś konkretny ,z konkretnym tekstem odnoszącym się do historii...
ach gdyby takich tu było więcej...
tyle że przenoszenie tego ''dnia oprycznika'' na polski grunt raczej nie jest trafione...;D
bo chyba nie chcesz napisać tu że to Grigorij Maluta...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza