Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Test na wymarzony kraj

22258
#Horus nieaktywny
25 stycznia 2022r. o 18:55
aproposik faktury skoro o tym mowa...
jaką to fakturę wystawiłeś jakiejś kobiecie by pokryć sobie koszta położonych ponoć płytek ?
ile tych płytek było?...metr ? dziesięć ? a może trzydzieści?
pytam bo twój kolega coś o tym wspominał ale konkretnie nic nie pisze...;D
mam to uznawać za prawdę czy brednie wyszczepieńca? ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
25 stycznia 2022r. o 20:22
Horus napisał(a): aproposik faktury skoro o tym mowa...
jaką to fakturę wystawiłeś jakiejś kobiecie by pokryć sobie koszta położonych ponoć płytek ?
ile tych płytek było?...metr ? dziesięć ? a może trzydzieści?
pytam bo twój kolega coś o tym wspominał ale konkretnie nic nie pisze...;D
mam to uznawać za prawdę czy brednie wyszczepieńca? ;D


Wystarczy że Polska wprowadzi czytelne racjonalne prawo podatkowe dające najpierw przeżyć podatnikowi opłacić godnie pracownika a dopiero w trzeciej kolejności zabezpieczyć rozbuchane potrzeby administracji a natychmiast zniknie szara strefa i podatnicy będą płacić daniny bez poczucia swojej krzywdy.
Dzisiaj podatnik starający się po prostu przeżyć traktowany jest jak złodziej.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~anonim niezalogowany
25 stycznia 2022r. o 20:40
PanM napisał(a):
Ktoś napisał: ~~anonim napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: PanM napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~anonim napisał(a): Żeby nie sprowadzać całej dyskusji do tych rowerów, powiem że nie wszystko u nas takie kaprawe jakby chciał widzieć PanM, znany apologeta prl-u.
Przykład z naszego podwórka, zaczęła mnie denerwować studzienka dudniąca pod oknami. Dzwonię do wodociągów, zgłaszam sprawę.
I...nastawiam się na czekanie, kolejne telefony, monity, pisma.
Jakież było moje zdumienie gdy po kilku dniach podjeżdża ekipa z wodociągów i wymienia studzienkę. Studzienka rewelacja, zero hałasu.
Może to jeszcze nie "ten kraj wymarzony", ale żeby tak na jeden anonimowy telefon...

Ok , studzienka zrobiona. Brawo. Wszystkie prywatne firmy pracuj obsługują ludzi , sprzedają wykonują usługi stosując się do wymogów administracji.
A jak sprawa się ma w urzędach ? Proszę sobie odpowiedzieć samemu.
CO do rowerów -- to pewien symbol narodowej mentalności. Zaprezentowany w filmiku jako " Modlitwa Polaka".
Niestety nie tylko rowery ale nadal ginie papier toaletowy , żarówki i wszelakie drobiazgi pozostawione w zasięgu rąk naszych patriotów.
Wystarczy prześledzić wpisy wielu anonimowych adwersarzy a wyłoni się z nich przede wszystkim zawiść , egoizm syndrom nienawistnika. Zatem to nie ja a mentalność rodaków zastygła w oparach PRLu.

Ale zmienia, zmienia się na lepsze. Wychodzimy z oparów prl-u PanieM
Tylko patrzeć, a "płytkarz" sam z siebie zaproponuje wystawienie faktury ;)
Tak to prawda . Firma montuje u mnie rolety i fakturę uznają za swój obowiązek. Jednak Polska to nie tylko prywatne firmy. To także budżetówka i miliony " bogobojnych " obywateli.
Zatem pozostaje nam czekać aż pierwszy rower w nienaruszonym stanie przetrwa pod domem samotną noc.
Aż wejdziemy do publicznej toalety a tam będzie pachniało i wszystko będzie ok.
Aż gdy zgubimy telefon i znalazca zadzwoni do nas z informacją .
Pozdrawiam.


Uporządkujmy, bo wg mnie:
- płacenie podatków/wystawianie faktur jest takim samym symptomem normalności jak ten rower pod domem
- PWiK jest firmą komunalną, a wykazała, z tą studzienką, pełny profesjonalizm
- publiczne toalety - zachęcam do odwiedzenia na dworcach w Świdnicy czy w Jaworze. Czysto, świeżo i uwaga, bezpłatnie. Mam nadzieję, że remontowany dworzec w Bolcu dotrzyma tych standardów.
Socjologom pozostawmy dyskusję, czy standardy o których piszemy bardziej dotyczą " bogobojnych " czy niebogobojnych obywateli i która z tych grup ma większy udział, np przy dewastacji obiektów publicznych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
25 stycznia 2022r. o 21:00
Anonim napisał : / ..............//
Ufff sam muszę najpierw ochłonąć z wrażenia że otóż z niezliczonej chmary " szambiarzy" wyłania się normalny merytoryczny rozmówca.
Zauważyłem i postaram się dotrzymać kroku.
Dzięki i pozdrawiam.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
25 stycznia 2022r. o 21:38
no i co lucusiu oszczerco ,kłamco i pospolity łgarzu...;D
jak widzisz brak konkretnej odpowiedzi ze strony twojego ''fałszywego kolegi'' raczej obala twoje łgarstwo jakie tu próbowałeś kmiocie wmówić ludziom z forum...
twój kolega woli raczej milczeć niż się wypowiedzieć w tej sprawie bo chyba jednak nie chce kłamać w żywe oczy...

taki oto jesteś lucusiu...
bezobjawowy ''bystrzaku'' :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~j23 niezalogowany
25 stycznia 2022r. o 21:51
Horus napisał(a): no i co lucusiu oszczerco ,kłamco i pospolity łgarzu...;D
jak widzisz brak konkretnej odpowiedzi ze strony twojego ''fałszywego kolegi'' raczej obala twoje łgarstwo jakie tu próbowałeś kmiocie wmówić ludziom z forum...
twój kolega woli raczej milczeć niż się wypowiedzieć w tej sprawie bo chyba jednak nie chce kłamać w żywe oczy...

taki oto jesteś lucusiu...
bezobjawowy ''bystrzaku'' :D


Lucek i Jurko to najwięksi ...e na tym forum .

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~jak jest niezalogowany
26 stycznia 2022r. o 0:20
Horus napisał(a): aproposik faktury skoro o tym mowa...
jaką to fakturę wystawiłeś jakiejś kobiecie by pokryć sobie koszta położonych ponoć płytek ?
ile tych płytek było?...metr ? dziesięć ? a może trzydzieści?
pytam bo twój kolega coś o tym wspominał ale konkretnie nic nie pisze...;D
mam to uznawać za prawdę czy brednie wyszczepieńca? ;D

Prawda jest wyszczepieńcy szczepany czy płytkarze ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~skorn niezalogowany
26 stycznia 2022r. o 5:06
Żoliborski dziad zdobył władzę na trupach, kłamstwie i przekupstwie. Teraz czarno na białym widać, że wewnątrz mafijnej organizacji lojalność i dyscyplina utrzymywane są dzięki korupcji stanowiskami i kontraktami, wciąganiu w kompromitujące sytuacje opieraniu się na hakach. Więc czy robi mu różnicę góra 100 tyś. trupów - skoro to nie jego brat?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza