Horus napisał(a): co to znaczy ''są w porządku''?
czy chcesz powiedzieć że w zależności od mrozu czy upału guma zmienia swoją strukturę?
jakie oznaczenie mają twoje opony? w jakim samochodzie są założone?...z jakimi prędkościami się poruszasz na tych oponach?
Opony zimowe i letnie różni się przede wszystkim składem mieszanki.
Można na to spojrzeć z trzech perspektyw.
Ten kto jeździ w miarę spokojnie i wierzy że nie będzie mrozu , śniegu ani lodu może używać ogumienia tzw " uniwersalnego " ale ani latem ani zimą nie będzie miał ogumienia odpowiedniego do warunków atmosferycznych. Wystarczy że zimą spadnie śnieg lub latem deszcz. Konkluzja - w takim przypadku lepiej pozostać na ogumieniu letnim i liczyć na łaskawość pogody.
Opony zimowe można używać przez cały rok ale -- poza zimą gdy temperatura osiągnie więcej niż plus 5 stopni staną się ona bardziej śliskie oraz zdecydowanie szybciej ulegają zniszczeniu / starciu/.
Ogumienie nie zmienia swojej struktury ze
względu na temperatury lub wilgotność. One po prostu są bardziej lub mniej przystosowane do warunków już w fazi produkcji.
Dla przykładu w przypadku mrozu / śniegu lub lodu/ nie ma możliwości wjechania na oponach letnich lub uniwersalnych na ul. Kosiby w górę.
Następną kwestią jest sposób prowadzenia pojazdu , prędkości oraz możliwości i oczekiwania kierującego.
Wymiernym testerem jest zimowe pokonanie trasy Bolesławiec Jelonka / przez Wleń/ zaśnieżoną trasą przy minusowych temperaturach.