Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Fenomen Solidarności ...ile prawdy ile mitu...

14240
M21W2
6 sierpnia 2022r. o 16:35
~~wystarczy nie kraść napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): Januszku , określenie FENOMEN SOLIDARNOŚCI nie jest moim tylko naukowców opisujących jej narodziny począwszy od strajków w 1976 r. do 1989 , tylko ktoś nie znający historii walki o wolną demokratyczną Polskę nie jest w stanie
tego dostrzec .
W pewnym sensie jestem w stanie ciebie zrozumieć , znasz przekaz tych z pod buta sowietów , przeciwników wolnej , demokratycznej Polski .
Jesteś w stanie coś napisać , np. dlaczego kilka dni po podpisaniu porozumień Breżniew wydał polecenie rozwiązanie dla
nich niebezpiecznego wolnego i niezależnego od władz PRL ruchu społecznego , ruchu skupiającego inteligencję i robotników .
To jest właśnie ten fenomen , ruch który w ostateczności współpracując z opozycją Czechosłowacji , NRD i pozostałych
państw bloku sowieckiego doprowadził do przemian nie tylko w Polsce ale i Europie .


Lucjanie a jak się zakończył ten fenomen ? Czy może nie zakończył i jeszcze trwa .



Niestety zakończył się fatalnym porozumieniem w Magdalence , kolejnym końcem końca było obalenie rządu Jana
Olszewskiego i braku dekomunizacji .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
6 sierpnia 2022r. o 17:04
Dziś to tylko przybudówka PiS i nie sądzę, by nawet p. Lucjan bronił za wszelką cenę tego, co z "S" zostało.

Kiedyś pierwsza siła opozycyjna w kraju okupowanym przez ZSRR i zarządzanym przez jego pomagierów gnębiących polski naród. Tym czym w czasie II wś. była dla Polski AK, w latach 80. była "S", oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej skali i wzięciu pod uwagę błędnych dacyzji popełnianych przez stojących na czele obu tych organizacji. Idee słuszne, za to wykonanie mogłoby być czasami lepsze.

Tak czy owak, chwała wszystkim tym, którzy bezinteresownie narażali życie i zdrowie swoje i swoich bliskich, podejmując działania na rzecz wolnej Polski.

A wiecznym krytykantom, którzy nie kiwnęli nawet palcem i czekali aż ktoś zanich wykona robotę, na pohybel.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
6 sierpnia 2022r. o 17:05
Aleksander Chłopek
Aleksander Chłopek - poseł PiS na Sejm V i VI kadencji - co prawda należał do PZPR od 1978 do 1981 r., ale w 1980 wstąpił do "Solidarności".

Henryk Cioch
Prof. Henryk Cioch w grudniu 2015 r. został wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Należał do PZPR, IPN przyznał mu jednak status osoby pokrzywdzonej. W 2011 r. został senatorem - był bezpartyjnym kandydatem PiS. "Nigdy nie współtworzyłem aparatu PRL, nie zasiadałem w PRL-owskich ławach sejmowych, nie byłem członkiem PRONU, nie ściskałem dłoni przywódców stanu wojennego, nie głosiłem kłamliwych teorii historycznych" - napisał w oświadczeniu.

Krzysztof Czabański
Krzysztof Czabański, poseł PiS, od 2016 r. jest przewodniczącym Rady Mediów Narodowych. W latach 1967-1981 publikował "Sztandarze Młodych", "Zarzewiu", "Dookoła świata", "Literaturze" i "Kulturze". Należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej. W latach 1967-1980 był członkiem PZPR. W 1980 wstąpił do NSZZ "Solidarność". W 1981 był redaktorem "Tygodnika Solidarność", a po wprowadzeniu stanu wojennego publikował w prasie podziemnej.

lista tych piso-komuchów jest długa niczym tasiemiec...
kryże ,łopiński ,pietrzak ,wolski ...itd . itd...;D

''precz z komuną '' nawet jeden taki krzyczy...
śmiejąc się wszystkim perfidnie w twarze...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
6 sierpnia 2022r. o 17:33
skorn napisał(a): Dziś to tylko przybudówka PiS i nie sądzę, by nawet p. Lucjan bronił za wszelką cenę tego, co z "S" zostało.

Kiedyś pierwsza siła opozycyjna w kraju okupowanym przez ZSRR i zarządzanym przez jego pomagierów gnębiących polski naród. Tym czym w czasie II wś. była dla Polski AK, w latach 80. była "S", oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej skali i wzięciu pod uwagę błędnych dacyzji popełnianych przez stojących na czele obu tych organizacji. Idee słuszne, za to wykonanie mogłoby być czasami lepsze.

Tak czy owak, chwała wszystkim tym, którzy bezinteresownie narażali życie i zdrowie swoje i swoich bliskich, podejmując działania na rzecz wolnej Polski.

A wiecznym krytykantom, którzy nie kiwnęli nawet palcem i czekali aż ktoś zanich wykona robotę, na pohybel.



Zawsze stałem i stoję w obronie ludzi opozycji antykomunistycznej działających do 1989 , tych co nie zaakceptowali porozumień z Magdalenki , nie zaakceptowali w sejmie wyboru Jaruzelskiego na prezydenta , nie byli TW .
Obecna Solidarność jest taka jaką tworzą jej członkowie , mnie nic do tego jaki rząd wspierają .
Zwolennicy jak Pan Konfederacji krytykując PiS wspieracie PO i Tuska , niestety Konfederacja niewiele robi
aby skończyć z rządami dwóch wiodących partii , ja mimo wszystko wolę PiS jak klęczących na kolanach
przed eurokratami działającymi na szkodę Polski ludźmi Tyska i jego samego .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
6 sierpnia 2022r. o 17:42
Konfederacja, słusznie nie chcąca wchodzić w jakiekolwiek koalicje, ze swoją liczbą posłów nie może zbyt wiele. Osobiście uważam Tuska za większe zło, ale nie kieruję się zasadą wspierania mniejszego zła.

Jak PiS zacznie realizować program Konfederacji, wszyscy na tym dobrze wyjdziemy.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
6 sierpnia 2022r. o 17:45
wbrew wszystkiemu Konfederacja robi więcej dla Polski niż ta śmieszna ''partyjka zbynia ''zero''
inaczej kwikniesz kiedy z dopłat jakie zapewne przyjdą na rolnictwo twój piSSdzielski nie(rząd) sfinansuje sobie kolejne pomysły z ''dupy wzięte '' lub je po prostu rozkradną ...;D

w Magdalence Jaro pił wódę z Kiszczakiem ale ..nie łykał...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
6 sierpnia 2022r. o 18:59
skorn napisał(a): Konfederacja, słusznie nie chcąca wchodzić w jakiekolwiek koalicje, ze swoją liczbą posłów nie może zbyt wiele. Osobiście uważam Tuska za większe zło, ale nie kieruję się zasadą wspierania mniejszego zła.

Jak PiS zacznie realizować program Konfederacji, wszyscy na tym dobrze wyjdziemy.



Szkopów w tym że nie znam programu Konfederacji , nie wiem czy taki istnieje do zaakceptowania przez społeczeństwo .
Mógłby Pan mi coś więcej napisać , popieram ich stosunek do eurokołchozu , nie popieram pro rosyjskości dwóch
liderów , Korwina i Brauna .



Dopisane 06.08.2022r. o godz. 18:59:

Horus napisał(a): wbrew wszystkiemu Konfederacja robi więcej dla Polski niż ta śmieszna ''partyjka zbynia ''zero''
inaczej kwikniesz kiedy z dopłat jakie zapewne przyjdą na rolnictwo twój piSSdzielski nie(rząd) sfinansuje sobie kolejne pomysły z ''dupy wzięte '' lub je po prostu rozkradną ...;D

w Magdalence Jaro pił wódę z Kiszczakiem ale ..nie łykał...;D



Co ty nie powiesz , podaj nazwisko tego Jara , Jarosław Kaczyński nie uczestniczył w obradach w Magdalence .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
6 sierpnia 2022r. o 19:57
jaro -lech ...jeden ''ch''
o zależności ''bliźniaczej'' też nic nie wiesz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA Dni otwarte w Ultima