Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Fenomen Solidarności ...ile prawdy ile mitu...

~~wystarczy nie kraść niezalogowany
8 sierpnia 2022r. o 5:25
PiS szykuje gigantyczną prowokację.
Dwa tygodnie temu informowałem opinię publiczną na moim profilu Twitter, że ze służb specjalnych uzyskałem informację o planowanej prowokacji polegającej na rzuceniu czymś w Jarosława Kaczyńskiego. Apelowałem o nagrywanie takich zdarzeń. Dosłownie kilka godzin później do takiego zdarzenia doszło w Gnieźnie. Ktoś rzucającego jajkiem nagrał i jak się później okazało był to żarliwy zwolennik PiS. Nie przeszkadzało to jednak Kaczyńskiemu porównać ten atak do ataku na ks. Jerzego Popiełuszkę.
Dzisiaj uzyskałem informację o szykowanej prowokacji, podobnej do tej z 2005 (sprawa gejbombera) tylko jeszcze poważniejszej. Do przygotowywania tej operacji doszło na fali rosnącego niezadowolenia społecznego wynikającego z drożyzny i problemów z zaopatrzeniem w węgiel. Nastąpił gwałtowny spadek poparcia dla PiS, które straciło rolę lidera sondaży, co odnotowały takie ośrodki badań jak Kantar i politicalchanges.pl Inne ośrodki też zanotowały malejące poparcie dla partii rządzącej. PiS ma świadomość, że przegrana oznacza dla wielu z nich bardzo poważne kłopoty prawne, stąd ich determinacja jest ogromna.
Według mojego źródła, służby powiązane bezpośrednio z PiS, otrzymały polecenie przygotowania prowokacji, która miałaby być pretekstem do wprowadzenia stanu wojennego związanego z agresją Rosji na Ukrainę. Prowokacja ma polegać na zdarzeniu, które nie byłoby na tyle mocne, aby oficjalnie wciągnąć nas do wojny, ale dawało podstawy do racjonalnego przewidywania, że możemy być za moment do niej wciągnięci. Przynajmniej takie są założenia. Nigdy nie wiadomo, czy one się powiodą i czy nie eskalują. Celem tej prowokacji jest wprowadzenie w Polsce stanu wojennego, aby odroczyć termin wyborów parlamentarnych. Nie znam terminu tej operacji, ale ma być on na tyle odległy od wyborów, aby nie stwarzać wrażenie, że prawdziwym celem jest odsunięcie ich w czasie. Jednocześnie (i to już moje rozumowanie) nie może być na tyle odległy, aby sytuacja po tej prowokacji się uspokoiła i nie było publicznie ważnych przesłanek do kontynuowania tego stanu nadzwyczajnego.
PiS widzi, że przegrywa i będą próbować wszystkiego, aby nie oddać władzy. Ale znając ich kompetencje, to ta prowokacja (o ile ją przeprowadzą) skończy się ich kolejną kompromitacją.
Roman Giertych
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
8 sierpnia 2022r. o 15:41
tak to jest jak nie ma się nic do powiedzenia...
czy dzisiaj nie mamy tu ''państwa piSS'' i jej przystawki politycznej jaką się stała''s'' ? czy to nie jest pańsstwo dla swoich a więc i obecnej ''s''?
co się dzisiaj dzieje z tym krajem gdzie władza ucieka od odpowiedzialności wracając do jednego ...Tusk,Tusk...
dzisiaj to jest karykatura państwa... państwo nie powinno należeć do niektórych ani do wielu, lecz do wszystkich obywateli....dzisiaj kwitnie prywata a przecież miało być inaczej...prywatne interesy, najbardziej nawet wpływowe i najbardziej nawet pożyteczne muszą być odróżnione i odseparowane od instytucji państwa i procesu stanowienia prawa...
nieuzasadnione przywileje- limuzyna rządowa dla antonia ''brzozy'' to jeden z takich przypadków... poczucie bezkarności ''elyt''
tak to miało wyglądać?...czy czasem nie z tym zapowiadano tu walkę ?
kto się z tym nie zgadza? ;D

cieszę się że wszyscy się ze mną zgadzają bo nie widzę słowa protestu...
wniosek jeden...wszyscy się z tym zgadzają tylko wstyd nie pozwala by teraz zaprzeczyć...




Dopisane 08.08.2022r. o godz. 14:52:

tak sobie leżę i czytam cos co kto wie czy w niedługim czasie się nie powtórzy...

bo to wiecie kiedyś oficjalnie podano że z powodu coraz gorszej sytuacji gospodarczej (bo to wiecie młodzi -ocet i nic więcej ;D ) no i to rozdmuchane zagrożenie interwencją wojsk Układu ...
ale nie to mnie zaciekawiło bo to co teraz ważniejsze...
bo tłumaczono to też zagrożeniem bezpieczeństwa energetycznego i likwidacją protestów społecznych...

a teraz obecnie mamy i jedno i drugie ...czy Nowogrodzka i jej KC zachowa się podobnie?
uważam to za całkiem realne...

piSSlamiści łatwo od ;;korytek'' nie odejdą ...;D
bo gdzie podzieją się suskie , brudzińskie ,kempy, zalewskie czy inne horały? ;D






Dopisane 08.08.2022r. o godz. 15:41:

no ...czytajcie sobie ...
my teraz na działeczkę bo kurna jabłuszka już tak dojrzały że same lecą z drzewek...
a na szczawiu , mirabelkach i misce ryżu nie przetrwam zimy...;D
nara ...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~M21W2 niezalogowany
8 sierpnia 2022r. o 15:46
Wałensa to agent ,wykonywał to co mu Kaczyński z podziemia słał .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sinoniebieski Nachyłek niezalogowany
8 sierpnia 2022r. o 22:29
kogoś pogięło do reszty
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
9 sierpnia 2022r. o 8:01
''Na podstawie uprawnień WRON - u zostały ograniczone niektóre z praw obywatelskich, m.in.:
- internowano ok. 7 tys. członków Solidarności, związków i stowarzyszeń działających niezależnie od władz;''

ktoś jest w stanie podać mi listę internowanych z Bolesławca...i okolic...
pełną listę ...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~SB Cię kocha niezalogowany
9 sierpnia 2022r. o 8:09
FARYZEUSZ chcę listę milicjantów z Bolesławca .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
9 sierpnia 2022r. o 11:56
ale to nie jest temat o milicjantach...
załóż taki o milicjantach i przygotuj listę ...;D


Dopisane 09.08.2022r. o godz. 09:31:

to będzie ta lista?...ileż mogę czekać??????????
chyba sobie zrobię drugą kawę...


Dopisane 09.08.2022r. o godz. 11:56:

czy Bujak jest autorytetem w sprawach ''s''?
to proste pytanie nie powinno sprawić kłopotów z odpowiedzią ...
tylko czy taka padnie? ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
9 sierpnia 2022r. o 12:05
Tak Zbigniew Bujak jest w mojej opinii autorytetem w sprawach Solidarności .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza