Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Kronika Wypadków Lokalnych - 22 sierpnia 2022 roku
~~Groszkowy Kocanki niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 14:01
~~Ogarnijcie się napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Różowoczerwona Sośnica napisał(a): Moze nie zgadzam sie z Nowakiem w niektórych kwestiach moze jest nieco kontrowersyjny ale z to on wymyslił gliniade i nie dziwię się ze moze byc wściekły z tego powodu ze ktos sobie ot tak po prostu opatentował. Nie wiem czy ktokolwiek kojarzy Pana Gwizdałę z Glinoludami?

Gliniana jest organizowana w różnych miastach polski i świata od tak dawna ze jeszcze Nowaka na świecie nie było, nie ulegaj propagandzie, a pierwsze gliniany w bolcu organizował Urząd Marszałkowski za nim przejął to Nowak


CHA, CHA, CHA!!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 15:08
~~Pazerni robią szopki napisał(a): Wstyd , nasze miasto odwiedza pełno turystów , a glina show jest przede wszystkim po to aby się wspólnie bawić , dzieci malując się gliną, naprawdę są szczęśliwe i im się to podoba . Przez takie pazerne osoby , zazdroszczące i te , którym zależy tylko na kasie , mało …. Są tak puste w środku , ze jeszcze utrudniają organizowanie takiej imprezy innym ! Wszyscy tracą !! Moim zdaniem jest to niemoralne , skandaliczne , pozbawione szacunku zachowanie ! Żal mi ,,tych ludzi „ . Przykro mi , ze taka zawiść w nich jest , jak to mówią , w takich okolicznościach właśnie wychodzi jakim kto jest człowiekiem . Nie wiem czy chciałabym brać udział w paradzie z takim organizatorem . Pokazał nam teraz jakim jest człowiekiem , chyba dopiero teraz ściągnął maskę , bo mu nikt nie zapłacił … a jego brak pokory , jest ponad miarę .

Wszyscy patrzą tylko na pieniądze …

Glina show powinna łączyć , dzieci się świetnie bawią , byłam już nie raz na imprezie organizowanej przez Panią Grażynę . Jest świetna , ciepła kobieta , która nie jeden cios w jej stronę odepchnęła , przez zazdroszczące osoby . Robi to przede wszystkim z miłości i dobrych intencji dla Bolesławian !

Nie chcemy skandalu ! Niech się wynoszą indziej zakłócać spokój !!!

Chyba nie zna pani otoczki całej sprawy. A więc po kolei:
1. Twórcą Glinoludów jest Bogdan Nowak.
2. Nowakowi zamarzyła się kariera polityczna, dla której to Glinoludy mogły być mocną odskocznią. Dlatego zastartował na stołek Prezydenta Miasta i chciał zorganizować Gliniadę z niesamowitym rozmachem oceniając jej koszt na 30-50 tys zł
3. Car naszego miasta nie lubi mieć (a tym bardziej wzmacniać) konkurencji, więc z oczywistych przyczyn kasy na taka imprezę "nie miał". W zamian znalazł podobną na "Hiszpańskie niedźwiedzie", polegającą na przemarszu kilku kuglarzy z Hiszpanii, o czym chyba już tylko ja pamiętam, i kilka przestraszonych przez niedźwiedzie dzieci.
4. Potem trwała przepychanka czy miasto da pieniądze na porządną Gliniadę, czy Nowak jeśli chce porządnej imprezy, to niech ją zasponsoruje.
5. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Znalazł się ktoś, kto zaoferował się smarować ludzi gliną, nie siląc się na jakiś tam wyraz artystyczny, co może być atrakcyjne właściwie tylko dla małych dzieci, które jak powszechnie wiadomo lubią bawić się w błotku. Zachwycone są też ich mamusie o podobnie dziecięcej mentalności.
I to chyba tyle w temacie Gliniady.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnopopielata Czeremcha niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 15:16
~~Ogarnijcie się napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Różowoczerwona Sośnica napisał(a): Moze nie zgadzam sie z Nowakiem w niektórych kwestiach moze jest nieco kontrowersyjny ale z to on wymyslił gliniade i nie dziwię się ze moze byc wściekły z tego powodu ze ktos sobie ot tak po prostu opatentował. Nie wiem czy ktokolwiek kojarzy Pana Gwizdałę z Glinoludami?

Gliniana jest organizowana w różnych miastach polski i świata od tak dawna ze jeszcze Nowaka na świecie nie było, nie ulegaj propagandzie, a pierwsze gliniany w bolcu organizował Urząd Marszałkowski za nim przejął to Nowak


"Gliniany" to może i tak...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnofioletowa Dynia niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 15:53
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Pazerni robią szopki napisał(a): Wstyd , nasze miasto odwiedza pełno turystów , a glina show jest przede wszystkim po to aby się wspólnie bawić , dzieci malując się gliną, naprawdę są szczęśliwe i im się to podoba . Przez takie pazerne osoby , zazdroszczące i te , którym zależy tylko na kasie , mało …. Są tak puste w środku , ze jeszcze utrudniają organizowanie takiej imprezy innym ! Wszyscy tracą !! Moim zdaniem jest to niemoralne , skandaliczne , pozbawione szacunku zachowanie ! Żal mi ,,tych ludzi „ . Przykro mi , ze taka zawiść w nich jest , jak to mówią , w takich okolicznościach właśnie wychodzi jakim kto jest człowiekiem . Nie wiem czy chciałabym brać udział w paradzie z takim organizatorem . Pokazał nam teraz jakim jest człowiekiem , chyba dopiero teraz ściągnął maskę , bo mu nikt nie zapłacił … a jego brak pokory , jest ponad miarę .

Wszyscy patrzą tylko na pieniądze …

Glina show powinna łączyć , dzieci się świetnie bawią , byłam już nie raz na imprezie organizowanej przez Panią Grażynę . Jest świetna , ciepła kobieta , która nie jeden cios w jej stronę odepchnęła , przez zazdroszczące osoby . Robi to przede wszystkim z miłości i dobrych intencji dla Bolesławian !

Nie chcemy skandalu ! Niech się wynoszą indziej zakłócać spokój !!!

Chyba nie zna pani otoczki całej sprawy. A więc po kolei:
1. Twórcą Glinoludów jest Bogdan Nowak.
2. Nowakowi zamarzyła się kariera polityczna, dla której to Glinoludy mogły być mocną odskocznią. Dlatego zastartował na stołek Prezydenta Miasta i chciał zorganizować Gliniadę z niesamowitym rozmachem oceniając jej koszt na 30-50 tys zł
3. Car naszego miasta nie lubi mieć (a tym bardziej wzmacniać) konkurencji, więc z oczywistych przyczyn kasy na taka imprezę "nie miał". W zamian znalazł podobną na "Hiszpańskie niedźwiedzie", polegającą na przemarszu kilku kuglarzy z Hiszpanii, o czym chyba już tylko ja pamiętam, i kilka przestraszonych przez niedźwiedzie dzieci.
4. Potem trwała przepychanka czy miasto da pieniądze na porządną Gliniadę, czy Nowak jeśli chce porządnej imprezy, to niech ją zasponsoruje.
5. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Znalazł się ktoś, kto zaoferował się smarować ludzi gliną, nie siląc się na jakiś tam wyraz artystyczny, co może być atrakcyjne właściwie tylko dla małych dzieci, które jak powszechnie wiadomo lubią bawić się w błotku. Zachwycone są też ich mamusie o podobnie dziecięcej mentalności.
I to chyba tyle w temacie Gliniady.

Przepraszam bardzo a jaki wyraz artystyczny miał tegoroczny występ Pana Nowaka? Czy pseudo- rower to jedyny rekwizyt? To był występ artystyczny? Czy ludzie z otoczenia to aktorzy - profesjonaliści? Wyrazu artystycznego nie widziałam …a … i był to pokaz raczej dla dorosłych- choć i dzieciom nie oszczędzono awanturnictwa i agresji… jeśli to „ profesjonalizm w wykonaniu tej grupy” to ja nie chcę ich więcej widzieć… wolę - bądź co bądź- uśmiechniętych ludzi, którzy dla zabawy i za darmo idą wyglądając przy tym fajnie, natomiast na „ płatną imprezę artystyczną” wybiorę się sama… Sama sobie zapłacę i pójdę gdzie uważam. Na taką estetykę i agresję jakiej było świadkiem wielu ludzi - mówię stanowczo nie! To było obrzydliwe i niestety na długo pozostanie niesmak… już wystarczająco mamy na tym świecie agresji, chamstwa, frustracji, wojen i strachu. Oszczędźcie ludziom.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Orzechowy Szafirek niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 18:00
Pytanie jest także takie, czy dzieci wolno tą gliną smarować? Czy Sanepid to badał? W tej glinie, zawiesinie są na pewno upłynniacze, które mogą niezdrowe dla dzieci. Ktoś to sprawdzał?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rdzawozłota Tawułka niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 18:02
A co by teoretycznie było, gdyby sobie na zasadzie analogii jakiś Chińczyk opatentował Bolesławiecką ceramikę i zawalił nią pół rynku? I od teraz zwykły człowiek z Chin mógłby sobie stempelkować ile wlezie, a jeśli Bolesławianie też by chcieli, to musieliby zapłacić. I wszystko byłoby zgodnie z prawem, bo nieważne kto był pierwszy, tylko ważne kto opatentował.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 18:38
Ale yaya, ale yaya :) jak by powiedziała pewna Ela :) Na "Istotnych" nie można komentować bomoderacja jak za komuny :) nie mają adresu Mysia? :) https://pl.wikipedia.org/wiki/Ulica_Mysia_w_Warszawie
Siedzi od rana "pulchna Grażynka" na Bolec info, czyta i? komentuje u Siebie na Istotnych :)
"Jeszcze o moim cytacie z Polityki.
Po pierwsze: Nigdy tak bardzo nie reklamowano moich publikacji na portalu, gdzie tak mnie nie lubią.

Po drugie: Nie wiem, co ludzie tak mnie nielubiący chcą osiągnąć? Jak znam ich metody, to pewnie chcą mnie zawstydzić. Ale to nie jest w tym wypadku możliwe. Jestem z tej publikacji bardzo dumna. Pisałam dobrze o Gliniadzie i nie znajdziecie ani jednego tekstu, w którym bym się źle o wydarzeniu wypowiadała. Krytykowałam startującego w wyborach Nowaka na plecach Gliniady. Kto czytał Joachima ten wie.

Po trzecie: Nikomu z osób opisujących Glinoludy w Bolesławcu nie udało się opublikować czegokolwiek w tak renomowanym periodyku jak Polityka, a uwierzcie mi, byle jakich tekstów tam nie drukują. Był to mój literacki debiut, który jest dla mnie do dzisiaj ważny.

Co zabawne, w 2009 roku Nowak się nim nie chwalił, nigdzie na stronach Gliniady nie linkował do źródła, jakby tak istotnej publikacji nie było. I nagle taki boom, bo znalazł cytat, w którym w napisałam "Bogdan Nowak, mim był twórcą Gliniady".

Po czwarte: Byłam związana i TWORZYŁAM Gliniadę z wieloma osobami, które w ideę i Nowaka wierzyły. Nikt z nas nie wpadł na pomysł, że coś robione wspólnie, okaże się maszynką wyborczą i maszynką do zarabiania kasy dla jednej osoby.

Po piąte: Ten cytat z Polityki umieszcza mnie jedynie jako ważną osobę w tworzeniu Gliniady już od 2009 roku, a inne teksty pokazują, że promowałam i pracowałam nad marketingiem tej imprezy od 2006 roku.

Czy żałuję, że promowałam Nowaka? Teraz, kiedy znów przywracam z bolesławianami Gliniadę dla miasta już nie. Ale był taki czas, kiedy żałowałam."
Przylepiło się goowno do "statku Gliniada" i głośno woła-PŁYNIEMY !!! :)

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółta Opuncja niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 18:58
Jeszcze trochę i w ogóle tam na forum będzie pisała tylko naczelna hejterka i jej świstak. W końcu zbanują wszystkich po tym laniu jakie dostali na FB pod swoim postem. To było piękne.
Tak im nie pasuje język Nowaka, a nie tak dawno paradowali po mieście z megafonem i pod piorunem krzycząc przy dzieciach wypier#@lać i je#@ć. Ot kulturka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie