Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Pogrzeb tak, ale bez mszy
~~-ToTa- niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 18:13
~~Brązowoszara Kostrzewa napisał(a): Niepotrzebny ci Kościół za życia to i niepotrzebny po śmierci.
Wszystko na ten temat. Nie wiem o co bicie piany.

~~ks napisał(a): Przeciez on mówi że wydał 28 chyba tysięcy na misje. Na co?! Na tych ludzi wielce nawróconych? Na co akoro wszystko prawie za darmo było. Świetlicę dostał też za darmo na swoje posiedzenie z biskupem! Nie chcę oakarżać ale tak właśnie słyszałam że świetlicę mu za darmo udostępnili i jeszcze się komuś wcisnął w termin!

Nie chcesz oskarżać to tego nie rób. Bo myślę, że nie jedna osoba też różne rzeczy słyszała na Twoj temat i może z kultury nie skusiła się na " oskarżenia "
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatkowy Cedr niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 18:20
~~-ToTa- napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brązowoszara Kostrzewa napisał(a): Niepotrzebny ci Kościół za życia to i niepotrzebny po śmierci.
Wszystko na ten temat. Nie wiem o co bicie piany.

Ktoś napisał: ~~ks napisał(a): Przeciez on mówi że wydał 28 chyba tysięcy na misje. Na co?! Na tych ludzi wielce nawróconych? Na co akoro wszystko prawie za darmo było. Świetlicę dostał też za darmo na swoje posiedzenie z biskupem! Nie chcę oakarżać ale tak właśnie słyszałam że świetlicę mu za darmo udostępnili i jeszcze się komuś wcisnął w termin!
Nie chcesz oskarżać to tego nie rób. Bo myślę, że nie jedna osoba też różne rzeczy słyszała na Twoj temat i może z kultury nie skusiła się na " oskarżenia "


Nie robię. Ale 28 tysięcy jak oznajmił na mszy to sie połowa ludzi zagotowała.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 18:45
Grzeszycie córki i syny , ksiądz jest wysłannikiem Boga na ziemi .

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Piotr niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 19:49
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Grzeszycie córki i syny , ksiądz jest wysłannikiem Boga na ziemi .



Kim jest? Wysłannikiem Pana Boga? On jest takim samym człowiekiem jak zwykły, przeciętny człowiek, a większość z nich grzeszy bardziej niż my. Nie wszyscy oczywiście, ale ta ich pazerność na kesz przeraża wszystkich. Dla mnie jak daję na ofiarę i pytam z grzeczności ile i usłyszę '' co łaska" to to jest prawdziwy ksiądz, a nie ustalanie stawek i mało. Jednego stać dać więcej, a drugiego nie stać dać tyle. Pytam się, gdzie ta moralność, żeby ustalać cenniki. To większość z nich prowadzi handel sakramentami świętymi i ustala cennik co za ile. Potem wrzeszczą, krzyczą i straszą, że ludzie mówią, ale jaka jest panika jak ukaże się w mediach. Trochę więcej pokory i szacunku powinni mieć dla ludzi. Ksiądz jest dla ludzi, a nie odwrotnie. Branie kasy od chorych, niedołężnych za to, że raz w miesiącu ich odwiedza to jest godziwe. Niech ta chora osoba zachowa te pieniądze na leki, bo jak jej zabraknie to ich nie kupi. Wyciągać łapy po pieniądze od schorowanych ludzi, których dni lub miesiące są już policzone to wstyd i hańba. Co prawda jest jeszcze jedna grupa zawodowa w społeczeństwie, która tak robi - to lekarze. Doktor widząc badania chorego i, że jego stan nie rokuje nadziei na poprawę to niejeden weźmie kesz od rodziny, która jeszcze wierzy w jakiś ratunek. Bez urazy, nie wszyscy, ale sporo tak robili, robi i będzie robić. Na koniec pytam, gdzie jest etyka zawodowa, godność i honor. Rannego na wojnie przeciwnik nie dobija się, a ciężko chorego jak napisałem.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 19:57
~~Piotr napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Grzeszycie córki i syny , ksiądz jest wysłannikiem Boga na ziemi .



Kim jest? Wysłannikiem Pana Boga? On jest takim samym człowiekiem jak zwykły, przeciętny człowiek, a większość z nich grzeszy bardziej niż my. Nie wszyscy oczywiście, ale ta ich pazerność na kesz przeraża wszystkich. Dla mnie jak daję na ofiarę i pytam z grzeczności ile i usłyszę '' co łaska" to to jest prawdziwy ksiądz, a nie ustalanie stawek i mało. Jednego stać dać więcej, a drugiego nie stać dać tyle. Pytam się, gdzie ta moralność, żeby ustalać cenniki. To większość z nich prowadzi handel sakramentami świętymi i ustala cennik co za ile. Potem wrzeszczą, krzyczą i straszą, że ludzie mówią, ale jaka jest panika jak ukaże się w mediach. Trochę więcej pokory i szacunku powinni mieć dla ludzi. Ksiądz jest dla ludzi, a nie odwrotnie. Branie kasy od chorych, niedołężnych za to, że raz w miesiącu ich odwiedza to jest godziwe. Niech ta chora osoba zachowa te pieniądze na leki, bo jak jej zabraknie to ich nie kupi. Wyciągać łapy po pieniądze od schorowanych ludzi, których dni lub miesiące są już policzone to wstyd i hańba. Co prawda jest jeszcze jedna grupa zawodowa w społeczeństwie, która tak robi - to lekarze. Doktor widząc badania chorego i, że jego stan nie rokuje nadziei na poprawę to niejeden weźmie kesz od rodziny, która jeszcze wierzy w jakiś ratunek. Bez urazy, nie wszyscy, ale sporo tak robili, robi i będzie robić. Na koniec pytam, gdzie jest etyka zawodowa, godność i honor. Rannego na wojnie przeciwnik nie dobija się, a ciężko chorego jak napisałem.




Ciężko grzeszysz synu , nie będzie dla Ciebie miejsca przy boku Pana.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ewa niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 19:59
Ten człowiek to nie ksiądz. To facet ubrany w sutannę. Prawdziwy ksiądz odprawia mszę żałobną i święci grób. Żal o to, że zmarły nie przyjął go po kolędzie? No tak, uciekła kasa od parafianina. Żal, że rodzina po pogrzebie nie wstąpiła do kościoła żeby zamówić mszę? I bardzo dobrze, że u niego nie zamówili od razu z jego słów można wywnioskować że chce kasę.Jest wielu księży z powołania którzy odprawią mszę w intencji zmarłego. Tylko pieniądze się dla niektórych księży liczą a gdzie w tym wszystkim miłość do bliźniego, na kazaniach przy ambonie ciągle o tym mówią ale sami się nie stosują do tych kazań. Zakłamanie, fałsz i brak empatii w kościołach to teraz chleb powszedni. Gdzie są księża pokroju śp. księdza Rączki? On nie raz chował zmarłych nie patrząc czy przyjmował po kolędzie i nie patrzył na kasę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~bazyliszek niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 20:04
~~Ewa napisał(a): Ten człowiek to nie ksiądz. To facet ubrany w sutannę. Prawdziwy ksiądz odprawia mszę żałobną i święci grób. Żal o to, że zmarły nie przyjął go po kolędzie? No tak, uciekła kasa od parafianina. Żal, że rodzina po pogrzebie nie wstąpiła do kościoła żeby zamówić mszę? I bardzo dobrze, że u niego nie zamówili od razu z jego słów można wywnioskować że chce kasę.Jest wielu księży z powołania którzy odprawią mszę w intencji zmarłego. Tylko pieniądze się dla niektórych księży liczą a gdzie w tym wszystkim miłość do bliźniego, na kazaniach przy ambonie ciągle o tym mówią ale sami się nie stosują do tych kazań. Zakłamanie, fałsz i brak empatii w kościołach to teraz chleb powszedni. Gdzie są księża pokroju śp. księdza Rączki? On nie raz chował zmarłych nie patrząc czy przyjmował po kolędzie i nie patrzył na kasę.


A na przeciw ks. Rączki - ks. Bober . Chyba smaży się w piekle.?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Migdałowa Wierzba niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 20:08
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Piotr napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Grzeszycie córki i syny , ksiądz jest wysłannikiem Boga na ziemi .



Kim jest? Wysłannikiem Pana Boga? On jest takim samym człowiekiem jak zwykły, przeciętny człowiek, a większość z nich grzeszy bardziej niż my. Nie wszyscy oczywiście, ale ta ich pazerność na kesz przeraża wszystkich. Dla mnie jak daję na ofiarę i pytam z grzeczności ile i usłyszę '' co łaska" to to jest prawdziwy ksiądz, a nie ustalanie stawek i mało. Jednego stać dać więcej, a drugiego nie stać dać tyle. Pytam się, gdzie ta moralność, żeby ustalać cenniki. To większość z nich prowadzi handel sakramentami świętymi i ustala cennik co za ile. Potem wrzeszczą, krzyczą i straszą, że ludzie mówią, ale jaka jest panika jak ukaże się w mediach. Trochę więcej pokory i szacunku powinni mieć dla ludzi. Ksiądz jest dla ludzi, a nie odwrotnie. Branie kasy od chorych, niedołężnych za to, że raz w miesiącu ich odwiedza to jest godziwe. Niech ta chora osoba zachowa te pieniądze na leki, bo jak jej zabraknie to ich nie kupi. Wyciągać łapy po pieniądze od schorowanych ludzi, których dni lub miesiące są już policzone to wstyd i hańba. Co prawda jest jeszcze jedna grupa zawodowa w społeczeństwie, która tak robi - to lekarze. Doktor widząc badania chorego i, że jego stan nie rokuje nadziei na poprawę to niejeden weźmie kesz od rodziny, która jeszcze wierzy w jakiś ratunek. Bez urazy, nie wszyscy, ale sporo tak robili, robi i będzie robić. Na koniec pytam, gdzie jest etyka zawodowa, godność i honor. Rannego na wojnie przeciwnik nie dobija się, a ciężko chorego jak napisałem.




Ciężko grzeszysz synu , nie będzie dla Ciebie miejsca przy boku Pana.


Dlaczego grzeszy, przecież mówi prawdę. Wszystkie sakramenty powinny być bezpłatne. Można się przygotować finansowo do ślubu, chrztu, komunii czy bierzmowania ale jak przygotować się do pogrzebu? Jeszcze w tych czasach gdzie często ludzie żyją od ostatniego do ostatniego?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.