Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Pogrzeb tak, ale bez mszy
~~Brązowoszara Kostrzewa niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 11:39
Niepotrzebny ci Kościół za życia to i niepotrzebny po śmierci.
Wszystko na ten temat. Nie wiem o co bicie piany.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bolecnauta niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 12:15
Podobno biskup obiecał, że zabierz stąd Wilka
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowy Zawilec niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 13:44
~~Brązowoszara Kostrzewa napisał(a): Niepotrzebny ci Kościół za życia to i niepotrzebny po śmierci.
Wszystko na ten temat. Nie wiem o co bicie piany.


Słusznie, a rodzina powinna też uszanować obyczaje i światopogląd zmarłego a nie urządzać nad jego grobem obce mu obrzędy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnofioletowy Rabarbar niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 16:35
Bardzo dobrze, że młodzież i coraz światlejsi ludzie odchodza z kościoła !!!Kupa upasionych, bardzo chciwych księży, robią co im sie podoba. Za każda posługę ludzie płaca słono--- a papież powtarza, że posługi pasterskie powinny byc darmowe !!! A teraz dodatkowo zaczną biegać po domach, za kopertami !!Wejdzie taki pseudo--wierzący ksiądz--- zaśpiewaja dwie linijki koledy, porwie koperte ...i tyle go widzisz !!!Księży wyświęca sie raz... a domy i mieszkania --co roku ????? Dlaczego ??/ mamona musi sie zgadzać !!!Są też, tacy księża, którzy zamawiają sobie, potrawy, którymi maja być poczęstowani !!! Dno, kompletne !!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ks niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 16:38
Przeciez on mówi że wydał 28 chyba tysięcy na misje. Na co?! Na tych ludzi wielce nawróconych? Na co akoro wszystko prawie za darmo było. Świetlicę dostał też za darmo na swoje posiedzenie z biskupem! Nie chcę oakarżać ale tak właśnie słyszałam że świetlicę mu za darmo udostępnili i jeszcze się komuś wcisnął w termin!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Piotr niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 16:53
Komunistów zatwardziałych chowają i to często z honorami, kościół i msza i ceremonia pogrzebowa na cmentarzu, bo nawrócili się ponoć. Pytam się ile za życia zgnoili i zniszczyli ludzi, gdy mieli władzę. Tego to już nie chcą widzieć, obłudni są w większości przypadków, a po Kolendzie chodzą zbierać kesz i Kolenda została wprowadzona , ponieważ dziesięcina została zniesiona na rzecz kościoła w drugiej połowie XIX wieku. Niech wspomną na kazaniach jak wyzyskiwali chłopów, którzy byli ich własnością jak dana wieś i mieszkańcy należeli do danego kościoła. Niech wspomną jak rozpijali chłopstwo mając tzw. wyszynki przy kościołach. Krzyczą, że brudy ich wychodzą na światło dzienne. Czasy ciemnoty i zacofania dawno minęły, choć po wsiach to oni umiejętnie ludzi skłócają i maja swoich szpicli kto co na nich mówi. Ci ich najbardziej wierni to przeważnie najwięcej donoszą na swoich sąsiadów, dlatego młodzież odsuwa się od kościoła. najbardziej śmieszy mnie jak krzyczą do wiernych na mszach, że młodzi odwracają się od kościoła. To my mamy nawracać ich, oni widzą co wyprawiają proboszczowie i w jakim przepychu żyją, a nam każą żyć skromnie i umartwiać się. Każdy z nas kiedyś rozliczy się przed stwórcą tego świata, ale nie przed nimi i oni nie mają prawa nas rozliczać. Jak za dużo ludzie mówią o ich brudach i skokach to wtedy ich tłumaczenie '' ale ja jestem tylko człowiekiem". To dlaczego innych oceniacz i odmawiasz mu katolickiego pochówku skoro rodzina przychodzi i prosi, może w ostatniej godzinnie nawrócił się, a to że przestał chodzić do kościoła nie oznacza wcale, że nie był katolikiem. Sami podcinają te gałęzie na których siedzą, jeszcze z 20 lat i kościoły będą puste jak w Czechach, Niemczech. Przez kogo? Przez nich i tą ich na górze hierarchię, która uważa się, że jest z lepszej gliny ulepiona.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatkowy Cedr niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 17:03
~~Piotr napisał(a): Komunistów zatwardziałych chowają i to często z honorami, kościół i msza i ceremonia pogrzebowa na cmentarzu, bo nawrócili się ponoć. Pytam się ile za życia zgnoili i zniszczyli ludzi, gdy mieli władzę. Tego to już nie chcą widzieć, obłudni są w większości przypadków, a po Kolendzie chodzą zbierać kesz i Kolenda została wprowadzona , ponieważ dziesięcina została zniesiona na rzecz kościoła w drugiej połowie XIX wieku. Niech wspomną na kazaniach jak wyzyskiwali chłopów, którzy byli ich własnością jak dana wieś i mieszkańcy należeli do danego kościoła. Niech wspomną jak rozpijali chłopstwo mając tzw. wyszynki przy kościołach. Krzyczą, że brudy ich wychodzą na światło dzienne. Czasy ciemnoty i zacofania dawno minęły, choć po wsiach to oni umiejętnie ludzi skłócają i maja swoich szpicli kto co na nich mówi. Ci ich najbardziej wierni to przeważnie najwięcej donoszą na swoich sąsiadów, dlatego młodzież odsuwa się od kościoła. najbardziej śmieszy mnie jak krzyczą do wiernych na mszach, że młodzi odwracają się od kościoła. To my mamy nawracać ich, oni widzą co wyprawiają proboszczowie i w jakim przepychu żyją, a nam każą żyć skromnie i umartwiać się. Każdy z nas kiedyś rozliczy się przed stwórcą tego świata, ale nie przed nimi i oni nie mają prawa nas rozliczać. Jak za dużo ludzie mówią o ich brudach i skokach to wtedy ich tłumaczenie '' ale ja jestem tylko człowiekiem". To dlaczego innych oceniacz i odmawiasz mu katolickiego pochówku skoro rodzina przychodzi i prosi, może w ostatniej godzinnie nawrócił się, a to że przestał chodzić do kościoła nie oznacza wcale, że nie był katolikiem. Sami podcinają te gałęzie na których siedzą, jeszcze z 20 lat i kościoły będą puste jak w Czechach, Niemczech. Przez kogo? Przez nich i tą ich na górze hierarchię, która uważa się, że jest z lepszej gliny ulepiona.


Czysta prawda.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~--ToTa- niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 18:10
~~Bolecnauta napisał(a): Nie żartuj, chyba nie rozumiesz dla kogo miała być ta msza. Dla rodziny przede wszystkim

NIE! Msza jest dla zmarłego. Tak jak ślub dla narzeczeństwa lub chrzest dla dziecka. Dla rodziny robi się przyjęcie po tych sakramentach więc dla rodziny to mogą stype zrobić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.